En iyi mekanlar
Tüm yazıları EN İYİ MEKANLAR 17 Şubat 2020 18:31

Mahallenin otantik İtalyan'ı; Loggia Brasserie!

Adına sayısız şiirler, şarkılar yazılan İstanbul’un metropol kentlerde sıkça görülen o karmaşasında, yaşam alanları ve tercihler günden güne değişiyor. Hem merkezde kalmak istiyoruz hem de nefes almak. Hem kendimizle baş başa olmak istiyoruz hem de gündemi yakalamak. Bazılarımız şehirden uzak müstakil yaşamları tercih ederken kimileri de mahalle kültüründen vazgeçemiyor.

Mayadrom İş Merkezi’nin girişinde, bir İtalyan restoranı. Yaşamın hızlı ve stresli temposundasakin aralıklar yaratmak için çok uygun bir kaçış noktası. Günün her saatinde evinizdeymişsiniz gibi hissettiriyor. İsterseniz bilgisayarınızı alıp orada kahvenizi yudumlarken çalışabilirsiniz. İsterseniz arkadaşlarınızla hoş bir öğle yemeğinde Loggia’da buluşabilirsiniz. Akşamları da grup buluşmaları için çok uygun. Personelin güleryüzü masanıza yansıyor. Tıpkı arkadaşlarınızı kendi salonunuza davet etmişçesine rahat ve huzurlu. Bence burası damak zevkine önem veren, kendine zaman ayıran ve yaşamın keyfini çıkarmayı bilenlerin İstanbul’da ilk tercih edeceği mahalle restoranı. Üstelik fiyatları da sizi üzmüyor.


Misafirlerin, sosyalleşirken lezzetli sunumları da tatma imkanı bulduğu Loggia’nın mutfağında, Enzo Filippo Paglini yer alıyor. Kılıç Carpaccio, Napoli tipi ekşi mayalı pizza, özel marine edilmiş etler, Milano usulü Picata, deniz mahsulleriyle hazırlanmış makarnalar, Kuşkonmazlı Risotto ve tabii ki Tiramisu… Yani bir İtalyan restoranından bekleyeceğiniz özen ve lezzetler Loggia’nın mutfağında toplanmış.


Loggia Brasserie, güçlü bir şarap KAV’ına da sahip. “Şaraptan anlamak” aslında eğitim ve deneyimden evvel bence farkındalıkla başlıyor. Ne içtiğinin farkında olmak, o anın içinde kalabilmek ve keşfetmek. Yani kadehteki lezzetin peşinden gidenlerin yolu Akatlar’a düşerse, mutlaka buraya varacaktır...
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: loggia , haber , mekan

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz