Begüm Kılıç
Tüm yazıları EN İYİ MEKANLAR Begüm Kılıç [email protected] 13 Ocak 2020 11:30

Kış'a yakışan lezzetler, mekanlar...

Kış ayı özellikle İstanbullular için bol bol etkinliği, bol bol organizasyon ve eventi içerisinde barındıran bir mevsim. Dolu dolu ve yoğun geçen günlerin arasında da biraz soluklanmak için durup dinlendiğimiz duraklarımız olmalı. Ben hem dinlendiğim, hem lezzetli yemekler yediğim hem de eğlendiğim bu duraklardan sizlere bahsetmek istiyorum.

Alya'lı akşamlar ve Frankie İstanbul


Kentin gece hayatında iz bırakan FRANKIE sofistike, samimi ve eğlenceli!

Nişantaşı’nın eğlenceli yüzü Frankie, The Sofa Hotel’in sekizinci katında bulunuyor. Her gecceye farklı bir müzik, her mevsime farklı bir mönü anlayışı ile sürekli kendini yenileyen mekan ‘yerel lezzetlere yeni yorumlar getirme’ iddiasının altından başarıyla kalkıyor.

Şık ambiansı, şehir ve Boğaz manzarası ile hafta boyunca farklı konseptlerdeki canlı müzik programları ve DJ performansı ile birbirinden farklı deneyimleri yaşayabileceğiniz samimi bir ortam.

Canlı müzik performanslarını sevenler için her akşam başka bir isim sahnede. Her biri çok kıymetli isimler. Fakat benim favorim #alyasahnede gecceleri. Böyle bir enerji yok. Alya'nın aurası tüm Frankie'yi sarıyor. Sizde sahnedeymişsiniz gibi ya da Alya'da sizle beraber eğlenen biriymiş gibi. Bu samimiyet eğlence anlayışının da temelini atıyor Frankie'de.

Bir Ege esintisi: Calipso Fish Ege Mutfağı

Maltepe, Küçükyalı'da yer alan ve Ege kokusunu sonuna kadar ciğerlerimizde hissettiğimiz bir mekan. Mezeler ve yemekler mevsim lezzetlerine göre şekilleniyor. Her şeyin en tazesi sizlerle buluşsun diye büyük emekler sarf ediliyor. Öyle ki bazı meze, yemek veya tatlılar standardın dışında yorumlanıyor.İtalyanlara has bir tatlıyı pek ala kişiselleştirip damak zevkimize yaklaştırıp masamıza sunabiliyor Calipso ve pek kıymetli ekibi.

Tüm bu özen tabii ki başarıyı da getiriyor. Calipso Fish Ege Mutfağı dünyada oldukça prestijli bir liste olan La Liste'de Türkiye'den sıralamaya giren sayılı mekandan biri. Hatta iki yıl üst üstü bu listede yer almış tek tük restoranı...

Başarı tesadüf değil. Başarılı, Calipso'lu yıllara!

Salomanje'de sıcak şarap


Nişantaşı, Atiye sokak'ta konumlanan Salomanje'den ve leziz mi leziz yemeklerinden bu defa bahsetmeyeceğim. Etli noodle, enginarlı salatası ve daha fazlası damağımda canlandı bile. Bu defa oldukça işlek ve bir o kadar keyifli olan Atiye sokakta "sıcak şarap" keyfinden bahsedeceğim.

Bir kazanın içerisinde sıcak şarap kaynıyor, kokusu bütün bir sokağı sarıyor. Nereden geliyor bu koku? Takip ediyorum ve Salomanje ile karşılaşıyorum. Bahçesinde oturup buz gibi havada aromasına bayıldığım sıcak şarabı yudumluyorum. Ne bir yorgunluk belirtisi kalıyor ne de stres. Her derde deva :)

Sokakta şarap keyfi ve tabiiki Salomanje!
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: begüm , yazı

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz