En iyi mekanlar
EN İYİ MEKANLAR

YAZI ARŞİVİ

TOPLAM 204 YAZI

GECCE MEKAN ÖDÜLLERİ ADAY ADAYLARI BELİRLENDİ!

Dün akşam Swissotel The Bosphorus içerisinde yer alan Sabrosa Restaurant'ta Gecce Gurme Kurulu toplandı. Mart ayıyla beraber Swissotel'in bahçesi yeşillenmiş, çiçeklenmişti. Tüm dünyada yaşanan virüs salgını herkesin olduğu gibi bizlerin de tadını kaçırmış, modumuzu düşürmüştü. Böyle keyifli bir manzarada bir araya gelmek bir nebze de olsa iyileştirdi.

13 Mart 2020 12:39
MAHALLENİN OTANTİK İTALYAN'I; LOGGİA BRASSERİE!

Adına sayısız şiirler, şarkılar yazılan İstanbul’un metropol kentlerde sıkça görülen o karmaşasında, yaşam alanları ve tercihler günden güne değişiyor. Hem merkezde kalmak istiyoruz hem de nefes almak. Hem kendimizle baş başa olmak istiyoruz hem de gündemi yakalamak. Bazılarımız şehirden uzak müstakil yaşamları tercih ederken kimileri de mahalle kültüründen vazgeçemiyor.

17 Şubat 2020 18:31
AŞK'A KAPILARIMIZI SONUNA KADAR ARALAYALIM...

Yeni yıl heyecanı, christmas ruhu derken Ocak ayını geride bıraktık bile. Ocak ayı ülkemiz için de dünya için de pek iç açıcı geçmedi doğrusu. Enerjimizi geriye çekip oturup ağlamak yerine gelin yeni aya konsantre olup "Aşk'ı" çağıralım. Yeni aya da aşkla sarılalım ve bu ay aşka kapılarımızı sonuna kadar açalım. Ben hazırım sıra sende!

11 Şubat 2020 12:58
MERAKIN TUTKUYA DÖNÜŞTÜĞÜ MEKANLAR!

Türkiye’de lezzet peşinde koşan, iyi servise önem veren ve kendini evindeymiş gibi hissetmek isteyenler için, samimiyeti sunarken bir yandan da kalitesinden ödün vermeyen mekanları seviyor ve sadık müşteri haline geliyoruz. Sanırım samimiyet ile kalite arasındaki o ince çizgiyi yakalayabilmek bir mekanın vizyonunu da belirliyor.

27 Ocak 2020 17:23
NE VARSA ESKİLERDE VAR!

Son zamanlarda herkesin dilinde olan bir sitem var. Ah o eski Taksim ah eski İstiklal Caddesi...Ne hatıralarımız var hepimizin. Cıvıl cıvıl yaşayan bir lokasyondu Taksim. Ne yazıkki son zamanlarda eski enerjisini bulamıyorum ve sık tercih etmiyorum. Fakat geçtiğimiz hafta bana ezber bozduran bir mekanla tanıştım: 1924 İstanbul.

20 Ocak 2020 12:02
KIŞ'A YAKIŞAN LEZZETLER, MEKANLAR...

Kış ayı özellikle İstanbullular için bol bol etkinliği, bol bol organizasyon ve eventi içerisinde barındıran bir mevsim. Dolu dolu ve yoğun geçen günlerin arasında da biraz soluklanmak için durup dinlendiğimiz duraklarımız olmalı. Ben hem dinlendiğim, hem lezzetli yemekler yediğim hem de eğlendiğim bu duraklardan sizlere bahsetmek istiyorum.

13 Ocak 2020 11:30
UZUN BİR YOLCULUK TEK BİR ADIMLA BAŞLAR, YENİ YILDA HAREKETE GEÇ!

İşte geldi yeni yıl; 2020! Umut dolu, aşk dolu, çok kahkahalı, bol seyahat etmeli, yeni tatlar denemeli , yeni heyecanlar yaşamalı, kısacası keşfetmeli bir yıl ol tamam mı? Mevcut şartlarımı koru ve kayıplar yaşatma, Merkür gerilemeleri, Ay tutulmaları ile enerjimi düşürme, perdeden sızan güneş ışığını görünce bile umut dolabilen, mutlu olabilen iç dünyama zeval verme. Beni ben yapan tüm değerlerimi korumama yardımcı ol! Çok mu şey istedim senden? Bu yıl benim yılım olacak, yapacaksın artık bir şeyler :) Hoşgeldin 2 0 2 0!

29 Aralık 2019 12:53
İSTANBUL'DA AMERİKAN RÜYASI, BOĞAZ'DA BİR AKDENİZ'Lİ!

Uzun soluklu, dolu dolu bir YAZI şimdi de SONBAHARI geride bıraktık. İstanbul için benim en keyif aldığım mevsim olan KIŞ sezonuna merhaba deme vakti. Yeniler, yenilenenler, yeni yıl heyecanı, eski yıla elveda derken biz gezmeye devam ediyoruz...

20 Aralık 2019 13:19
JALE BALCI VE HANDE ÇİLEK'TEN “TADINDA YOLCULUK”

Şef- Yazar Jale Balcı ve Seyahat Yazarı Hande Çilek’in sağlıklı, doğal ve mevsiminde yemek alışkanlıklarından ilham alarak hazırladığı “Tadında Yolculuk” kitabı benim Etiler'de yer alan ve çok sevdiğim Rustyfork'da gerçekleşti. Lansmana katılım yoğun, ilgi de büyüktü. Neden mi? Çünkü Jale Balcı ile Hande Çilek'in uyumu bir noktada başarıyı da getirmişti.

12 Aralık 2019 12:14
YENİLER, KLASİKLEŞENLER VE İSTANBUL

Mevsimin en güzel zamanlarını yaşarken sizler için çok keyifli iki mekan keşfettim. Et severler için ve balık severler için bu iki mekan vazgeçilmez olacak! Peki kışın sürprizi Limon Etiler'den haberiniz var mı?

05 Aralık 2019 10:30
İTALYAN MUFTAĞI HAFTASI VE KANYON'UN EN YENİSİ SERAFİNA!

Sonbaharı geride bıraktık. Şehirde yeni yıl renkleri hakim olmaya başladı. Yeni yılla beraber yeniler de sıra sıra kendini göstermeye başladı. Benim Akmerkez'de pek sevdiğim Serafina da artık Kanyon'da da boy gösterme kararı aldı. Ne güzel karar!

25 Kasım 2019 16:20
2020 GECCE GUİDE LANSMANI VE SUNSET'DE ÇEYREK YIL KUTLAMASI'NA DAİR!

Geçtiğimiz hafta Sunset'de çok özel bir davet vardı. Barış Tansever Sunset'i daha 25 yaşındayken kurdu. 25 yıl geçti üzerinden. Ne başarısından, ne popülaritesinden ne de ne lezzetinden hiç bir şey kaybetmedi. Ve 25. yıla özel olarak da lezzet sırlarını bir kitapta bizlerle paylaştı; "Sunset Grill Cookbook".

11 Kasım 2019 11:12
YENİLER VE YENİLİKLER AYI "KASIM"

Uzuun, keyifli bir o kadar da yoğun bir yaz dönemini geride bıraktık. Çeşme, Alaçatı, Bodrum'da Gecce Mekan olarak en iyileri, en yenileri, klasikleşmiş mekanları sizlerle paylaştık. Ve eylül ile beraber İstanbul'a yavaş yavaş dönmeye başladık. Yazlık mekanlar kapılarını bir sonraki yaza kadar kapatıp, İstanbul sezonunu açtılar. Ekim ayı da açılışlar, lansmanlar, davetler ile geçti gitti... Ekim falan da gider bu gidişle dedik ve merhaba Kasım!

01 Kasım 2019 13:28
EKİM AYININ FAVORİLERİNDEN...

Uzun soluklu, dolu dolu bir yazı geride bıraktık. İstanbul için benim en keyif aldığım mevsim olan Sonbahar'da sezona merhaba deme vakti. Yeniler, yenilenenler, Ege'de yazı bitirip İstanbul'a dönenler ve daha fazlası için geccemekan instagram sayfasını takip edebilirsiniz...

21 Ekim 2019 17:08
ŞEHRİN NABZINI TUTAN "EN" MEKANLAR!

İstanbul için en hareketli, en keyifli zamanlar geldi. Tatiller bitti, şehre dönüldü... Sıra yenileri, klasikleşmişleri, özlenenleri gezme dolaşma zamanı. Biz de sizler için her hafta en iyi mekanları keşfediyor ve sizlerle buluşturuyoruz.

14 Ekim 2019 09:29