En iyi mekanlar
Tüm yazıları EN İYİ MEKANLAR 09 Eylül 2019 12:24

Gelmek zamanı gel, eylülde gel!

Eylül, yeni başlangıçların ayı. Arınma, değişme, uzun bir yazın sonunda hayata adapte olma ayı. Ve tabii benim için sonbahar severler için de bol bol gezme, dolaşma, keşfetme ayı.

Boğazda bir Akdeniz'li: La ManchaHer mevsime yakışan, ama özellikle benim çok sevdiğim Sonbahar'da ruhu besleyen mekanlardan La Mancha ve Soul Group markalarından bahsetmek istiyorum.

Kuruçeşme’de eski bir şarap imalathanesini restore edip, birinci katına Kydonia Restaurant ve ikinci katına da La Mancha’yı açan Soul Group, binanın en alt katında yer alan İncirli Şaraphane ile de Türkiye’nin önemli bir açığını kapatıyor. Yaptığı işlerin hayatlarıyla uyumlu olmasına özen gösteren Soul Group, tüm restoranlarının aynı gecede ziyaret edebilecek yakınlıkta olmasına özen gösteriyor. Soul Group’un mekanlarında hissedilen otantikliği ve ruhu korumalarının sırrı da burada yatıyor.

Akdeniz'in güneşi ile yoğrulmuş kıpır kıpır lezzetler...

10 bina boyunca [email protected]Bu yıl 3.’sü gerçekleştirilen [email protected], Akaretler Sıraevler’de sanatseverlerle buluştu. 3 Eylül Salı günü özel bir davetle açılan sergi 22 Eylül’e kadar, üç hafta boyunca yerli-yabancı sanatçıların eserlerini sanatseverlerle buluşturuyor. Etkinlik kapsamında sergiler, sanatçılarla söyleşiler ve beslenme, beden farkındalığı, ekoloji üzerine atölye çalışmaları var. Bilgili Holding ve Sabiha Kurtulmuş organizasyonuyla gerçekleştirilen sergi, her gün 11.00-20.00 saatleri arası ziyarete açık.

Etkinlik kapsamında 14 galeri, 4 koleksiyoner ve 7 sanatçı projesi yer alıyor. Etkinliğe katılan galeriler ise şu şekilde: ‘’Aria’’ ‘’Ambidexter’’, ‘’Mixer’’ , ‘’Gama’’ , ‘’Baraz’’ , ‘’Artnivo’’ , ‘’artSumer’’ , ‘’Empire Project’’ , ‘’Krank’’ , ‘’Martch Art Project’’ , ‘’Anna Laudel’’ , ‘’Ferda Art Platform’’ ve ‘’MERKUR’’.

Sergi, 22 Eylül’e kadar [email protected] kapsamında sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.


Sertap Erener ve Burak Kut aynı sahnede!45 kişilik dev kadroya sahip Sinema Senfoni Orkestrası ile Sertab Erener ve Burak Kut ilk kez bir AVM'de konser verecekler. İlk olarak Burak Kut'un sahne alacağı etkinlikte, sanatçıların en sevilen şarkılarının senfonik yorumları, Sinema Senfoni Orkestrası ile yansıyacak.

Bu muhteşem kutlama etkinliği, 14 Eylül Cumartesi günü saat: 21.00'da Palladium Küre açık alanda gerçekleşiyor.
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: eylül , mekan , la , mancha

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz