Begüm Kılıç
Tüm yazıları EN İYİ MEKANLAR Begüm Kılıç begum@gecce.com 27 Şubat 2019 17:38

Gecce'nin en kıymetli anı: İyilik Bulaşıcıdır!

Herkes bu gecceyi konuştu, yazdı, çizdi. Ben ve ekibimiz perdenin arkasındakiler olarak gururla yeni güne uyandık. Çünkü geccede çok özel anlar anılar vardı...

İYİLİK BULAŞICIDIR: İYİLİK ATÖLYESİ-İZMİR


İyilik atölyesi tam olarak down sendromlu çocuklardan başlayarak, diğer özel çocukların sağlıklı olarak gelişmelerine, topluma uyum sağlayacak ve toplumla bütünleşecek şekilde yetiştirilmelerine, aynı zamanda mutlu bireyler olarak kendilerini toplumun birer bireyi hissetmelerine katkı sağlamak için geliştirilen bir sosyal sorumluluk projesi. 2017 yılında İzmir MaviBahçe Alışveriş Merkezi’nde faaliyete başladı. Kafenin personeli tamamen down sendromlu ve özel çocuklardan oluşuyor.

Gecce’nin ilk ve en kıymetli ödülü bahsettiğim İYİLİK ATÖLYESİ’ne verildi. Hikayesi de herkese örnek olacak, daha fazla duyarlı olmaya davet edecek türden.

Sosyal medyanın varlığı ne kadar önemli bir meseleye çözüm buluyor anlatayım. İyi bir sosyal medya kullanıcısı olan Kenan Erçetingöz İnstagram’da dolaşırken İyilik Atölyesi’nin AVM içinde mali sıkıntılar yaşadığını ve kapatılacağını görüyor.

İnstagram’da bir dakikada gözümüzün önünden onlarca fotoğraf,yazı geçiyor. Bakıyoruz. Bakıyoruz ama görüyor muyuz? Kenan Bey bunun üzerine kalkıyor ve İzmir’e uçak bileti alıyor. AVM yönetimi ile görüşüyor ve bir orta yol bulmak için çabalıyor. Ve İyilik Atölyesi şuan hala İzmir MaviBahçe AVM’de hizmet vermeye devam ediyor.

Benim için geccenin de en özel anı bu güzel çocukların sahnede olduğu, tüm doğallıklarıyla yaptıkları konuşmaları oldu. Her biri heyecanla ve mutlulukla misafirleri selamlıyor, Kenan ağabeylerini de kucaklıyorlardı.

Ben ve tüm misafirler gözleri dolu dolu izledi bu anları. Gerçekti sahnede yaşananlar. Hayatın içinden ve hayatın her anını hatırlatan türden. İhtiyacımız olan samimiyette. Örnek oldu. İçimizi ısıttı.

Teşekkürler Kenan Erçetingöz. Bize insan olduğumuzu bu kadar naif bir an ile hatırlattığın için...

İSTANBUL'DAN LOU BEGA GEÇTİ


Mutlu eden, içimizi kıpır kıpır yapan ve her yaştan insanın ezbere bildiği dillere pelesenk olmuş şarkıları ile Amerikalı sanatçı LOU BEGA geccenin starıydı. Törenden bir gecce önde kendisini hava alanından almaya ben gittim. Güzel enerjisi çok uzaktan bile hissedilebilir türdendi. Samimi sıcakkanlı. Egosu takipçi sayısı ile doğru orantılı olan ünlülerimize alıştıktan sonra Lou Bega'ya hayranlık beslememek işten bile değildi.

Yol boyunca İstanbul'u seyretti. Ezan okunmaya başladığında da camı açarak büyük bir ilgiyle ve gülümseyerek dinledi. Ülkemizden Beşiktaş ve Galatasaray'ı beğendiğini konuştuk. Oldukça kibar ve içtendi.

Törende de sahneye çıktığı andan itibaren enerjisi salonu ele geçirdi. Dansçıları ile beraber sahnenin dört bir yerine dağılarak tüm mekanı coşturdular. Herkes de hep bir ağızdan şarkılarına eşlik etti. Ben gördüm ki uzun yıllar geçse de ortada başarılı ve profesyonel bir iş varsa unutulmuyor ve unutulmayacak.

Tekrar görüşebilmek üzere Lou Bega, Seni izleme şansına ulaşanlar çok şanslı!


KENAN ERÇETİNGÖZ’ÜN MESLEKTEKİ 40. YILINA İTHAFEN


Gecce’nin bir diğer anlamlı anı ise Kenan Erçetingöz’e yapılan meslekteki 40. yıl sürprizi oldu. Bir ödül de dostları Sibel Can, Erkan Petekkaya, Beyazıt Öztürk, Sinan Akçıl ve Orhan Gencebay’dan Kenan Bey’e geldi. Herkes keyifle izledi. Biraz da duygusal bir hava hakimdi. Söylemesi kolay meslekteki 40 yıldı bahsettiğimiz. Ve 40. Yılını yine insanların imrenerek takip ettiği çok emekler vererek, fedakarlıklar yaparak hazırladığı bu özel törende kutlamak büyük gurur büyük mutluluktu eminim.
Geccede perdenin arkasında olan, başta biz gecce ekibi olarak da işimiz normalde olması gerektiğinden çok daha zordu. Bahsettiğimiz zorluk yorgunluklarımız, yoğunluklarımız değil.
40 yıl verilmiş bir emek var. Her şeyin en güzeli en mükemmeli yapılmış. Bir isim var ve seveni de sevmeyeni de saygı duyuyor. Bize de bu gecce de olması gerekeni değil daha fazlasını, hep daha fazlasını yapmak, bu yıllarca verilmiş emeklere ve bu isme layık olmak kalıyordu.
Kenan Erçetingöz ile olduğum, bu ekip ile yürüdüğüm için ben kendi adıma çok mutluyum.

Meslekteki 40. Yılınız kutlu olsun Kenan Erçetingöz! Başarı tesadüf değil ve siz bunun en şeffaf örneğisiniz...
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: gecce , mekan , ödül

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz