Begüm Kılıç
Tüm yazıları EN İYİ MEKANLAR Begüm Kılıç begum@gecce.com 10 Mayıs 2017 10:00

Gecce Gurme Kurulu, Summer Guide için bir araya geldi!

Hep deriz; denenmemişi denemek, yapılmayanı en iyi şekilde yapmak bizim işimiz. Sektöre adını altın harflerle yazdırmak, zirveyi asla başkasına kaptırmamak.. Hem de; dile kolay, aralıksız tam 17 yıldır! Ayakta alkışlamak yetmez. Patronumuz Kenan Erçetingöz'ün hep dediği, benim de çok sevdiğim bir cümle vardır: "Sektöre heykelimizi dikecekler!"... Dün gecce yine harika bir Gecce Gurme Kurulu toplantısına imza attık. Yine ayakta alkışlanacak, beğeni toplayacak, çok kıskanılacak, taklit edilmeye çalışılacak bir gecce yaşadık. İşte detaylar...

Gurur kaynağımız: Gecce Gurme Kurulu


Sektöre kazandırdığımız sayısız katkılarımızdan biri de Gecce Gurme Kurulu.

Türkiye'nin duayen isimlerinden oluşan Gecce Gurme Kurulu, dün gecce şehrin sevilen mekanı Ulus 29'ta yeniden bir araya geldi. Önce bilmeyenler için bu dev kadroyu; hatta tam anlamıyla şampiyonlar ligini saymak isterim..

Kenan Erçetingöz önderliğinde, Güneri Cıvaoğlu, Ertuğrul Özkök, Fatih Altaylı, Mehmet Yaşin, Ahmet Örs, Sermet Severöz, Müge Akgün, Mike Norman, Dilara Koçak, Arda Türkmen, Olcayto Ahmet Tuğsuz ve Yelda İpekli


Bu isimlerini Gecce Gurme Kurulu toplantısı dışında bir arada görmeniz neredeyse imkansız. Yoğun çalışma tempoları, televizyon çekimleri, yurt dışı seyahatleri ve birçok işlerini bırakıp sadece bir telefonumuzla bizleri kırmayıp geliyorlar. Bu isimleri bir araya getirmek bile başlı başına büyük bir başarı aslında!

Bu isimleri saydıktan sonra mütevazi olmamızı beklemeyin.. Türkiye’nin duayen gazetecileri, köşe yazarları, gurmeleri, yeme, içme ve eğlence sektörüne yıllarını adamış isimler… Tüm bu isimler sadece Gecce Gurme Kurulu için bir araya geliyor ve sektörün daha iyi yerlere gelmesi için elinden geleni yapıyor!

Geccemekan ekibi olarak, işte gücümüzü buradan alıyoruz.

Önce gecceden detaylar...

Gecceyi renklendiren, bitmeyen enerjisiyle kendine hayran bırakan Gül Erçetingöz ve sektöre yıllarını vermiş Kenan Erçetingöz önderliğinde gerçekleşen Gecce Gurme Kurulu toplantısı; geccenin şanına yakışır bir mekan olan Ulus 29'ta gerçekleşti.


Gecceyi özel kılan bir detay ise "Egemden"di.. Ajans Başkanı Esra Türker ve tüm Inhouse İletişim ekibi bu özel geccemizde de bizi yalnız bırakmadı. Gecce Gurme Kurulu tarihinin en şık sofrasını hazırladılar; bir de bu yetmezmiş gibi Türkiye'nin en özel zeytinyağı markası olan "Egemden" ile soframızı renklendirip lezzetlendirdiler.


Lezzet yolculuğuna bundan tam 30 yıl önce Ayvalık'ta başlayan ve dünden bugüne başarıları ile Türkiye’nin en sevilen, lider sıvıyağ markası olarak tanınan Yudum, 2017’de hikayesine doğduğu toprakların bereketini, ruhunu, lezzetini yansıtan "Egemden" zeytinyağı ile devam etmeye karar vermiş. Kıvamı, kokusu ve tadıyla dünya çapında lezzet performansını gösteren "Egemden"in sırrı, özenle seçilen Ege zeytinlerinin hiç bekletilmeden en taze haliyle Ayvalık'taki fabrikasında şişelenmesinde yatıyormuş. Kusursuz aroması ve farklı şişe tasarımlarıyla gecceye renk katan "Egemden" Gecce Gurme Kurulu'ndan da tam not almayı başardı...


Şehrin eşsiz manzarası ve huzur veren son moda ambiyansı ile büyüleyici bir tınısı olan bu Ulus 29; gecceyi özel kılmak için attığımız ilk adımdı.. Mutfakta harikalara imza atan Ulus 29 şefleri, o gecce için çok özel bir menü tasarladılar. Mandalinalı Kaz Ciğeri Parfe ile başlayan gecceye harika lezzetler sığdırmışlar. Fırınlanmış Bebek Pancar & Lime Aromalı Keçi Peyniri tam anlamıyla sanat eseri kıvamında bir yolculuk yaşattı. Maydanoz Çorbası ise hem sunumuyla hem vitamin deposu özelliğiyle Gecce Gurme Kurulu tarafından tam not aldı. Deniz Tarağı Tava & Kaz Ciğeri ile şefler kusursuz bir uyum yakalamıştı. Gecceye damgasını vuran lezzet ise Dana Yanağı Raviolli'di. Damakta bıraktığı her aroması ile büyüleyen Kekikli Kuzu Pirzola & Kuzu Uykuluk ise kesinlikle muhteşemdi! Saygıda asla kusur etmeyen güler yüzlü Ulus 29 ekibine bu harika gecce için de ayrıca teşekkür ederiz.

GECCETV kameraları da geccedeydi!


Günün gecceye karışmaya başladığı ilk saatlerde, şehrin en güzel manzarasında başlayan gecce ilk olarak Gecce Gurme Kurulu'nun barda bir araya gelmesi ve sohbet etmesiyle başladı. Öncelikle özlem gideren ve bol bol sohbet eden ekip sonrasında GECCETV kameralarına çok özel açıklamalar yaptı... GECCETV'de yayınlanan Magazin Forever'ın muhabiri Faruk Polat; ünlü isimlere sektörel sorular sordu ve bomba gibi cevaplar aldı...

VİDEO İÇİN TIKLAYIN


Yaza damgasını vuracak dergi yolda: Gecce Summer Guide


Peki dün akşam Gecce Gurme Kurulu neden toplandı?


Bildiğiniz gibi senede 2 kez Türkiye'nin en iyi rehberini piyasaya çıkarıyoruz; Gecce Winter ve Summer Guide.


Her sayımızda yepyeni sürprizlere imza atıyor ve raflara bambaşka bir renk katıyoruz. Çok yakında ise okuyucularımızın bomba gibi bir yaz geçirmesi için Gecce Summer Guide'a imzamızı atacağız.


İstanbul, Ankara, İzmir, Bodrum, Çeşme, Kıbrıs ve Türkiye'nin birçok tatil beldesine yer verdiğimiz gibi; ülke sınırlarına sığmayarak Miami, Londra, Paris, Milano ve dünyanın en özel noktalarına da el atıyoruz. En iyi mekanları seçiyor ve tüm detayları ile yaz boyu okuyucularımızın en iyi arkadaşı oluyoruz. Hazırlıklarına son hız devam ettiğimiz Gecce Summer Guide için de en iyi mekanları ve otelleri sizler için seçmeye devam ediyoruz. İşte tam bu noktada; engin bilgi ve tecrübelerine güvendiğimiz, dünyanın dört bir yanını karış karış gezen ve lezzet uzmanı haline gelmiş Gecce Gurme Kurulu'muzun değerli isimlerinden görüş ve önerilerini alıyoruz. En iyi mekanları puanlıyor ve tüm mekanları masaya yatırıyoruz.


Dün gecce Ulus 29'ta gerçekleşen Gecce Gurme Kurulu toplantısında ise yine en iyi mekanlar puanlandı, kapanan mekanların üzerine kocaman bir çarpı atıldı, tüm sektörel dedikodular konuşuldu ve okuyucuya en iyisini sunmak için gerekli tüm çalışmalar yapıldı.


Hatırlarsanız geçtiğimiz ay Gecce Gurme Kurulu yine toplanmış ve toplantı da Gecce Summer Guide için ön hazırlıklar yapılmıştı...Şimdi ise Gecce Summer Guide'da yer alacak mekanların puanlamaları yapıldı ve yıldızları belirlendi...


Bu bahsettiğim Türkiye'de eşine benzerine rastlayamayacağınız bir durum aslında! Türkiye'nin ve dünyanın birçok farklı noktasından seçtiğimiz en iyi ve en popüler mekanları bir araya getiriyoruz.


Bu mekanları Türkiye'nin alanında uzman kişilerine soruyoruz ve onlardan puanlamalarını istiyoruz. Yani Gecce Summer Guide'da göreceğiniz ve okuyacağınız her satır bu dev kadronun onayını da taşıyor!

VİDEO İÇİN TIKLAYIN


Gecce Summer Guide çok yakında...

Türkiye’nin en keyifli rehberi Gecce Summer Guide ile İstanbul, Ankara, İzmir, Bodrum, Çeşme ve Türkiye’nin birçok noktasından olduğu kadar Londra, Miami, Paris ve dünyanın dört bir yanından harika önerilere hazır olun.

Kenan Erçetingöz önderliğinde toplanan Gecce Gurme Kurulu tarafından puanlanan ve Geccemekan.com’un deneyimli ekibi tarafından kaleme alınan bu rehber yazın en iyi arkadaşınız olacak!

..VE GECCE SUMMER GUIDE’DAN İLAVE SÜRPRİZ BİR DERGİ..

SEKTÖRÜN PATRONLARI

Gecce Yayın Grubu ve Geccemekan olarak; Yeme,İçme ve Eğlence Sektörü’ne kattığımız değerlere bir yenisini daha ekliyoruz: Sektörün Patronları dergisi de “Gecce Summer Guide” ile birlikte ücretsiz olarak dağıtılacak.

Yıllardır sektöre adını altın harflerle yazdıran Gecce Yayın Grubu’ndan, sektörün patronlarına bir teşekkür dergisi…

Türkiye’nin en ünlü mekanlarının sahipleri ve sektörün destekcisi yatırımcıları bir çatı altından topluyor ve onları daha yakından tanıyoruz!

Gecce Summer Guide ve Sektörün Patronları, Haziran’da bayiilerde..


O zaman ne diyoruz?

Yaşasın Gecce.com!

Yaşasın Gecce Summer Guide!

Yaşasın Gecce Gurme Kurulu!
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz