Begüm Kılıç
Tüm yazıları EN İYİ MEKANLAR Begüm Kılıç begum@gecce.com 10 Haziran 2019 17:25

Bir Avrupa bir de Anadolu Yakası'ndan en sevilenler...

Bayram dönüşü İstanbul eski hareketli günlerine döndü. Ben de sizlere klasikleşen ve sevilen bazı mekanlardan bahsettim. Anadolu Yakası'nda yaşasaydım uğrak noktam neresi olurdu? Avrupa Yakası'nda Nişantaşı'nda ise her saat yaşayan ve en sevilen Develi...

Anadolu Yakası'nda yaşayanların uğrak noktası: Grill Polonez


Dekoruna hayran kaldığım, Ataşehir’de Palladium AVM içerisinde konumlanan Grill Polonez’den bahsetmiş miydim? Sanırım bahsetmemiştim. Kapıdan girdiğiniz anda ilk olarak Vadistanbul Grill Polonez şubesinde de kovboy şapkaları, kovboy çizmeleri ve hoş bir koltuk dikkatimi çekiyor.

İçerisi oldukça ferah. Kış bahçesi de aynı şekilde. Dost, aile, iş toplantıları için uygun. Servis hızlı, personel güler yüzlü ve mekan her anlamda kalitesini ortaya koyuyor.

Gelelim yemeklerine, soğan çiçeği menüye yeni eklenmiş. Bir bütün soğanı farklı biçimde keserek pişirdiklerinde çiçek şeklini alıyor. Çeşitli soslar eklendiğinde de lezzetli mi lezzetli bir başlangıç olup çıkıyor. Kuzu kol da benim favorilerimden. Servisi, sunumu, göz doyurucu büyüklüğü ile lezzeti birleşince tercih edilebilir oluyor.

Mekanın tatlılarından ise katmer diğer mekanlarla karşılaştırıldığında aromasını, fıstığını lezzetini daha çok hissettiriyor. Anadolu Yakası'nda yaşasaydım uğrak noktalarım arasında yer alabilirdi bu keyifli mekan...

Yılların tecrübesinin en iyisi: Develi Nişantaşı


Gelelim klasikleşmiş isimlerin bitirme tezine... Neden mi bahsediyorum? Develi uzun uzun yıllardır kendini ispat etmiş, her şubesi ile beğeni toplamış, kısaca ikon haline gelmiş bir mekan. Kalite anlayışından asla ödün vermemiş ve klasikleşmiş.

Nişantaşı şubesi ise bu mekanlardan biraz daha farklı. Diğer mekanlardan değişik bir dekorasyon anlayışı benimsenmiş. Ve çok da güzel olmuş. Lezzetlerine ise diyecek söz yok... Fethi Usta ve ekibi yemekleri ve sunumları ile başarıyı yakalamış. Görsel şölen yaratıyorlar. Mekan seviliyor, tercih ediliyor, yüzler gülüyor.

Konumunun da avantajı ile günün her saatinde mekanda müşteri görmek mümkün. Ben tüm mezeler bir yana fındık lahmacununu ve kuzu küşlemesine bayılıyorum!
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: develi , nişantaşı , mekan

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz