Begüm Kılıç
Tüm yazıları EN İYİ MEKANLAR Begüm Kılıç begum@gecce.com 03 Nisan 2019 11:34

Baharla beraber "yeni" gelenler, yenilenenler...

İstanbul'da bahar geldi. Caddeler kıpır kıpır. İnsanlar daha çok gezmek, daha çok eğlenmek istiyor. Malum bu bahar havasında kimse eve kapalı kalmak istemiyor. Ben de bu hafta bir kaç konsere gidip yeni bir kaç mekan keşfettim.

Boğazın yeni incisi: OLİGARK

Boğazın en yenisi Oligark soft bir açılışla geçtiğimiz hafta kapılarını araladı. İstanbul gecce hayatının yeni bir soluğa ihtiyacı olduğunu, Oligark’ın bu konuda fark yaratacağını düşünüyorum. Reina’dan sonra aynı ruhu ve aynı konforu yaşatacak bir mekan olmadı. Oligark belki de Reina’nın yerini alabilecek

Oligark'ın tamamı 8 mekandan oluşacak. Bu mekanların dördü yaz dördü de kış mekanı olarak hizmet verecek.

İstanbul yeme-içme ve eğlence hayatına yeni bir renk getirecek olan Oligark büyük bir ilgiyle karşılandı. Sektöre damga vuracağı konuşulan mekan manzarası, dekorasyonu ve müzikleri ile tam not almayı başardı.


Geçtiğimiz hafta Bey Lokantası ve Oligark hizmet vermeye başladı. Mayıs ayında ise diğer mekanlardan Ali Ocakbaşı ve Ringa kapılarını aralayacak.

Huzurlu bir bahçe: 2 HECE RESTAURANT


İstanbul’un trafiği, gürültüsü ve kalabalığını bir kenara bırakıyoruz. Dün Bakırköy’de E-5 üzerinde bulunan 2HC Restaurant’daydım. Mekan hem özel davetlere ev sahipliği yapıyor hem de kafe restaurant olarak hizmet veriyor. Oldukça geniş ve ferah. Yeşillikler içerisinde, kuğuların dolaştığı bir gölet manzarasına sahip. Kendinizi İstanbul’da değil de ormanın içerisinde hissettiriyor bu manzara.
Yaz aylarında da golet kenarına masalar, puflar konuluyor. Günün her saati bahar esintisi eşliğinde insanlar içeceklerini yudumlayıp lezzetli yemeklerden yiyorlar. Mekanda önemli maçların olduğu günlerde maç gösterimi de yapılıyor.
2 HC Restaurant gerek servisi gerek hizmeti gerekse huzur veren dokusu ile sadece Bakırköy civarını değil İstanbul’un farklı semtlerindeki insanları da cezp etmeyi başarıyor.


MORİ PERFORMANCE’dan Sagopa Kajmer geçti


Geçtiğimiz hafta sonu Anadolu Yakası’nın sevilen mekanı Mori Performance’daydım. Mekan Maltepe’de sahile yakın bir lokasyonda. Oldukça büyük. Haftanın her günü birbirinden ünlü isimlere sahnesinde yer veriyor. Mekan konser alanı şeklinde. İkinci katta VİP bölümleri yer alıyor. Yani isterseniz ayakta müzik ile bütünleşip şarkılara eşlik ediyorsunuz, isterseniz de ikinci katta bulunan masalarda içeceğinizi yudumlayarak müziğinizi dinliyorsunuz.
Ben Cumartesi geccesi Sagopa Kajmer’in şarkıları ile yerinde duramadan dans edenlerden oldum. Mekan hınca hınç doluydu. Erken saatlerde kapıda bir kuyruk oluştu. Konser başladığı andan itibaren de salonda farklı bir atmosfer hakimdi. Sagopa Kajmer eski ve yeni olmak üzere bir çok şarkısını söyledi ve insanlar hep bir ağızdan eşlik etti. Sagopa ile mekanın enerjisi birleşince gelen herkes mekandan yüzü gülerek ayrıldı.
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: mori , performance , 2 , hece

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz