Begüm Kılıç
Tüm yazıları EN İYİ MEKANLAR Begüm Kılıç [email protected] 17 Mayıs 2019 10:55

Köyiçi'nin en yenisi: Kong Alaçatı

Alaçatı Köyiçi, birbirinden keyifli mekanlarıyla sezonu tam anlamıyla açıyor. Bu yıl bu mekanlara bir yenisi daha ekleniyor ve mekan daha açılmadan oldukça merak ediliyor. Neden mi?Kong Alaçatı, alışılagelmişin dışında bir eğlence anlayışını, farklı bir vizyonla birleştirerek sıradanlıktan uzak ve cool bir mekan olarak karşımıza çıkıyor. Mekanın işletmeciliğini iki başarılı isim Sarp Yaman ve Yiğit Demirbaş üstleniyor. Daha önce Bodrum’da ses getiren projelerle fark yaratmayı başarmış bu iki isim, 19 Mayıs’ta soft bir açılışla Kong’u bizlerle tanıştırıyor. Biraz Mykonos biraz Miami havasında bir mekan olan Kong, kapıdan girdiğiniz anda sizleri karşılayan 2’şer metrelik iki zürafa, içeride yer alan tablolar, ağaçlar ve çarpıcı enstalasyonlarla sezon boyunca Alaçatı’nın enleri arasında olacağının sinyallerini şimdiden veriyor. Ben de sizler için mekanın işletmecisi Sarp Yaman’la bir röportaj gerçekleştirip merak ettiklerimi sordum.


“ Trend takip etmek yerine trend belirlemek her zaman daha keyifli...”

*Kong ismi nereden geliyor, özel bir anlamı var mı?
Açıkçası hiçbir yerden gelmiyor. Özel bir manası olmasını istemedim. Kimine King Kong’u çağrıştırsın, kimine de Hong Kong’u. Böyle bir ismin daha çok akılda kalacağını ve konuşulacağını düşünüyorum.

*Mekanın konseptini nasıl tanımlıyorsunuz?
Güzel bir yemek ardından keyifli bir eğlence sunuyoruz misafirlerimize. Ağaçların içinde, bir tarafınızda zürafa heykelleri, bir duvarda ilginç tablolar, bir başka tarafta neon enstalasyonlar arasında Mykonos ve Miami eğlencelerinin sentezini Alaçatı’ya getiriyoruz.

*Mekan yemek konusunda nasıl bir menüye sahip?
İtalyan ağırlıklı ancak Asya esintileri bulunduran bir menüye sahibiz. Menüdeki her ürünü imza bir yemek olabilecek şekilde hazırladık. Kumru bao’muzu ve ıstakozlu makarnamızı denedikten sonra ne demek istediğimi çok daha iyi anlayabilirsiniz.

*Peki mekanda ne tarz müzik çalınacak? Hangi isimler kabinde olacak?
Müziklerimiz araya serpiştirilen Türkçeler haricinde yabancı ağırlıklı olacak. İlk defa duyup eşlik edemediğiniz parçadan bile keyif alacağınızı garanti edebilirim. DJ’lerin isimleri sürpriz olsun.

*Sizi farklı ve tercih edilir kılan özellikleriniz neler?
Ben ve ortağım Yiğit Demirbaş şaşırtmayı çok seviyoruz. Gerek dekorla, gerek menüyle, gerekse de eğlence tarzıyla yaptığımız mekanlarda sürüden ayrı durmak her zamanki hedefimiz. Trend takip etmek yerine trend belirlemek her zaman daha keyifli!
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: kong , alaçatı , mekan

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz