Begüm Kılıç
BEG DİYOR Kİ; Begüm Kılıç begum@gecce.com

YAZI ARŞİVİ

TOPLAM 197 YAZI

BİR AVRUPA BİR DE ANADOLU YAKASI'NDAN EN SEVİLENLER...

Bayram dönüşü İstanbul eski hareketli günlerine döndü. Ben de sizlere klasikleşen ve sevilen bazı mekanlardan bahsettim. Anadolu Yakası'nda yaşasaydım uğrak noktam neresi olurdu? Avrupa Yakası'nda Nişantaşı'nda ise her saat yaşayan ve en sevilen Develi...

10 Haziran 2019 17:25
BAYRAM'DA NE YAPSAK?

Beklenen bayram tatili geldi. Bütün bir kış sezonu biliyorum ki çok çalıştınız, çok yoruldunuz. İhtiyacınız olan tek şey biraz dinlenmek, biraz eğlenmek.

31 Mayıs 2019 14:46
BODRUM'UN GÜNDÜZÜNÜ AYRI, GECCESİNİ AYRI ÖZLEDİK!

Bodrum, hiç şüphesiz bir çoğumuz için vazgeçilmez tatil lokasyonlarının başında yer alıyor. Eğlencesi başka, denizi ve doğası bambaşka... Gümüşlük'ü, Yalıkavak'ı, Türkbükü her birinin keyfi başkadır benim için. Her yıl sezon açılmadan gider, sakinliğin huzurunu içime çekerim. Sezon tam manasıyla açıldığında, mekanlar kıpır kıpır olmaya başladığında da yerimde duramaz her fırsatta kaçarım Bodrum'a. 2019 yazı için de sezon açıldı.

22 Mayıs 2019 15:58
KÖYİÇİ'NİN EN YENİSİ: KONG ALAÇATI

Alaçatı Köyiçi, birbirinden keyifli mekanlarıyla sezonu tam anlamıyla açıyor. Bu yıl bu mekanlara bir yenisi daha ekleniyor ve mekan daha açılmadan oldukça merak ediliyor. Neden mi?

17 Mayıs 2019 10:55
FAKAT YILDA BİR GÜN DAHA FAZLA ŞIMARTILMAYI HAK ETMİYORLAR MI?

Anneler günü... Kelimelerle anlatılamayacak, bizlerin kıymetlisi annelerimiz. Her zaman en özel en güzel olan annelerimiz. Bu tarifsiz sevginin tabii ki günü, ayı, yılı kısaca zamanı olmaz. Bizim için her zaman başımızın üstünde taşıdığımız kutsal varlıklar. Fakat yılda bir gün de daha fazla şımartılmayı hak etmiyorlar mı? Bence fazlasıyla, dolu dolu hak ediyorlar.

08 Mayıs 2019 17:12
NE VARSA ESKİLERDE VAR!

Son zamanlarda herkesin dilinde olan bir sitem var. Ah o eski Taksim ah eski İstiklal Caddesi...Ne hatıralarımız var hepimizin. Cıvıl cıvıl yaşayan bir lokasyondu Taksim. Ne yazıkki son zamanlarda eski enerjisini bulamıyorum ve sık tercih etmiyorum. Fakat geçtiğimiz hafta bana ezber bozduran bir mekanla tanıştım: 1924 İstanbul.

02 Mayıs 2019 14:30
BAŞARININ TESADÜFLE BİR ALAKASI YOK...

Başarının çok çalışmak, çok düşünmek, sabretmek ve vazgeçmemek sonucunda kazanıldığı bir gerçek. Bunun yanında bu süreci hızlandıran bir etken de detaylar. Bakmak ile görmek arasındaki fark gibi, detayları da iyi gözlemlemek başarı sürecini hızlandırıyor. Bazen hayatı gelişigüzel okumak yerine detaylarda gizli kalanlara odaklanmak gerekiyor.

24 Nisan 2019 11:22
GÖRMEYE, BESLENMEYE, İYİYE, YENİYE. SEN NEREYE?

Bahar enerjisi dedikleri. Şu sırasıyla düşen cemreler falan... Ben diyorum ki yazın dolu dolu geçeceği şimdiden belli oldu. Balık baştan koktu anlayacağınız. Bende bir yerinde duramamalar, yeniyi, görülmeyeni, bilimeyeni keşfetme bir gezme tozma güdüsü. Eminim yalnız değilimdir. O zaman görmeye, iyiye, yeniye. Sen nereye?

17 Nisan 2019 10:02
FESTİVALİN YILDIZI: ALAÇATI’NIN LİMON’U

Baharın gelmesi, doğanın uyanmasıyla beraber Alaçatı’nın en keyifli zamanları geldi çattı. 5-6-7 Nisan’da 10. Alaçatı Ot Festivaliyle de bir çok mekan kapılarını araladı. Festivali bahane eden bütün İstanbul’da Alaçatı’ya akın etti. Yolda yürürken kendimi Nişantaşı’nda yürüyor gibi hissederek ve sağa sola selam vererek ilerledim. Alaçatı değil küçük İstanbul... Yüzler gülüyor, keyifler yağan yağmura rağmen yerinde.

09 Nisan 2019 17:33
BAHARLA BERABER "YENİ" GELENLER, YENİLENENLER...

İstanbul'da bahar geldi. Caddeler kıpır kıpır. İnsanlar daha çok gezmek, daha çok eğlenmek istiyor. Malum bu bahar havasında kimse eve kapalı kalmak istemiyor. Ben de bu hafta bir kaç konsere gidip yeni bir kaç mekan keşfettim.

03 Nisan 2019 11:34
MODA KOYU'NU KUCAKLAYAN KAYIKHANE RUHU...

Moda Koyu’nu kucaklayan asırlık mekan Moda Kayıkhane...İkon haline gelmiş ismi, birbirinden başarılı isimleri ağırlayan sahnesi ve Kayıkhane ruhu ile her geçen gün ilgi odağı olmaya devam ediyor. Ben genel olarak Avrupa Yakası’ndaki mekanları tercih eden biri olarak sık sık Moda Kayıkhane’deki konserlere katılmak için kendime zaman yaratmaya çalışıyorum.

28 Mart 2019 12:15
“GOUT DE FRANCE” GÜNLERİ VE JAZZ KÜLTÜRÜ

Geçmiş yazılarımda, tercih ettiğim mekanların konfor alanımda ( Nişantaşı, Arnavutköy, Cihangir) olduğundan bahsetmiş, yeni yerler keşfetmek için harekete geçelim demiştim. Baharın gelişi ile beraber rotayı farklı mekanlara hep beraber çevirelim. Bu hafta hepimizin sevdiği mekanlardaki iki etkinlikten de bahsedelim. Yemekte jazz ve Gout de France günü.

20 Mart 2019 18:45
ANADOLU YAKASININ İTALYANI: LA MİA LUCE

Mart ayının gelmesiyle beraber havalar ısınmaya, sokaklar ve mekanlar hareketlenmeye başladı. Ben daha çok Avrupa Yakası'nı tercih eden biri olarak havaların ısınmasını fırsat bilip Suadiye ve Fenerbahçe'de iki harika mekan keşfettim. Civarda yaşayanların müdavimi olduğu bu mekanlar La Mia Luce ve Saca Ocakbaşı.

13 Mart 2019 13:17
YENİLER VE KALİTESİNDEN ÖDÜN VERMEYİP HEP YENİ KALANLAR!

Mart ayının gelmesi ile beraber havalar güzelleşmeye, balkonlar, teraslar, bahçeler açılmaya başlandı. Ben yaz ve kış değil de bahar insanıyımdır. Mart ayı ile beraber merkezi konumlarda bulunan, bahçesi ve terası ile sizi cezbedecek bazı mekan önerilerim olacak. Keyifli okumalar...

07 Mart 2019 10:36
GECCE'NİN EN KIYMETLİ ANI: İYİLİK BULAŞICIDIR!

Herkes bu gecceyi konuştu, yazdı, çizdi. Ben ve ekibimiz perdenin arkasındakiler olarak gururla yeni güne uyandık. Çünkü geccede çok özel anlar anılar vardı...

27 Şubat 2019 17:38