Begüm Kılıç
BEG DİYOR Kİ; Begüm Kılıç begum@gecce.com

YAZI ARŞİVİ

TOPLAM 205 YAZI

İSTANBUL'UN EN GÜZEL ZAMANLARINA İTHAFEN...

Son zamanlarda herkesin dilinde olan bir sitem var. Ah o eski Taksim ah eski İstiklal Caddesi...Ne hatıralarımız var hepimizin. Cıvıl cıvıl yaşayan bir lokasyondu Taksim. Ne yazıkki son zamanlarda eski enerjisini bulamıyorum ve sık tercih etmiyorum. Fakat geçtiğimiz hafta bana ezber bozduran bir mekanla tanıştım: 1924 İstanbul.

17 Eylül 2019 11:51
GELMEK ZAMANI GEL, EYLÜLDE GEL!

Eylül, yeni başlangıçların ayı. Arınma, değişme, uzun bir yazın sonunda hayata adapte olma ayı. Ve tabii benim için sonbahar severler için de bol bol gezme, dolaşma, keşfetme ayı.

09 Eylül 2019 12:24
“DAHA SÜREBİLİRDİ” DEDİRTEN AKŞAMLARA...

“X, iyi bir romancının, bir kitaba başlamadan önce, onun nasıl biteceğini bilmesi gerektiğini savunuyor. Bana gelince, ben serüvene bırakırım kitabımı, yaşamın sunduklarının bir sonuç olduğu kadar bir çıkış noktası da olabileceği düşüncesindeyim. ‘Daha sürebilirdi…’ Bu sözcüklerle bitirmek isterdim kitabımı.”

27 Ağustos 2019 18:15
SIRADANLAŞTIRAMADIKLARIMIZDAN MISINIZ?

Yoğun bir yıl geçirdik, eminim her birimiz ayrı ayrı dünyalar yaşarken çok yorulduk. Tatil özlemiyle yanıp tutuştuk. Daha önceki yazılarımda, Çeşme-Bodrum sezonuna daha mart ayında merhaba diyen biri olarak ilk kez İstanbul’da yazın büyük bir bölümünü geçirdiğimden bahsetmiş ve “İstanbul’da yaz” diye bir yazı yazmıştım. Bu haftaki yazımda da 2 haftalık tatilimde keşfettiğim, tercih ettiğim ve hepimizin bildiği bazı mekanlardan bahsedeceğim…

14 Ağustos 2019 17:52
İSTANBUL BOĞAZI’NIN EN İYİ BALIKÇILARINDAN BİRİ...

Sıcakların kendini fazlasıyla hissettirmeye başladığı bu yaz günlerinde Boğaz’da balık keyfi yapıp esintili havasıyla biraz olsun serinlemek için Mavi Balık’a gittim. Aşşk Kahve’nin üst kısmında yer alan ve 25 senelik bir İstanbul klasiği olan Mavi Balık’ın samimi ve rahat ortamında çok keyifli saatler geçirdim.

22 Temmuz 2019 11:53
ŞEHRİN İTALYANI, NİŞANTAŞI'NIN KLASİĞİ VE İSTANBUL'DA YAZ!

Türkiye’de lezzet peşinde koşan, iyi servise önem veren ve kendini evindeymiş gibi hissetmek isteyenler için, samimiyeti sunarken bir yandan da kalitesinden ödün vermeyen mekanları seviyor ve sadık müşteri haline geliyoruz. Sanırım samimiyet ile kalite arasındaki o ince çizgiyi yakalayabilmek bir mekanın vizyonunu da belirliyor.

12 Temmuz 2019 11:59
İSTANBUL'DA YAZ!

Ve evet bayram, seçim, okulların tatil olması derken beklediğimiz yaz tatili resmen geldi...Yaz gelince de İstanbul ve İstanbullu tatil özlemiyle yanmaya, Çeşme, Alaçatı, Bodrum hayali kurmaya başladı. Peki İstanbul'da yaz akşamlarına keyif katacak aktiviteler, mekanlar, eventler yok mu?

02 Temmuz 2019 09:30
YAZA YAKIŞAN LEZZETLER VE MEKANLAR...

Haziran geldi, temmuza sayılı günler kaldı. Seçim telaşı, okulların kapanması, doların yükselmesi derken kendimize ayırdığımız zamanlar da azaldı. Şimdi sıra biraz gezip dolaşmada...

24 Haziran 2019 10:00
BİR AVRUPA BİR DE ANADOLU YAKASI'NDAN EN SEVİLENLER...

Bayram dönüşü İstanbul eski hareketli günlerine döndü. Ben de sizlere klasikleşen ve sevilen bazı mekanlardan bahsettim. Anadolu Yakası'nda yaşasaydım uğrak noktam neresi olurdu? Avrupa Yakası'nda Nişantaşı'nda ise her saat yaşayan ve en sevilen Develi...

10 Haziran 2019 17:25
BAYRAM'DA NE YAPSAK?

Beklenen bayram tatili geldi. Bütün bir kış sezonu biliyorum ki çok çalıştınız, çok yoruldunuz. İhtiyacınız olan tek şey biraz dinlenmek, biraz eğlenmek.

31 Mayıs 2019 14:46
BODRUM'UN GÜNDÜZÜNÜ AYRI, GECCESİNİ AYRI ÖZLEDİK!

Bodrum, hiç şüphesiz bir çoğumuz için vazgeçilmez tatil lokasyonlarının başında yer alıyor. Eğlencesi başka, denizi ve doğası bambaşka... Gümüşlük'ü, Yalıkavak'ı, Türkbükü her birinin keyfi başkadır benim için. Her yıl sezon açılmadan gider, sakinliğin huzurunu içime çekerim. Sezon tam manasıyla açıldığında, mekanlar kıpır kıpır olmaya başladığında da yerimde duramaz her fırsatta kaçarım Bodrum'a. 2019 yazı için de sezon açıldı.

22 Mayıs 2019 15:58
KÖYİÇİ'NİN EN YENİSİ: KONG ALAÇATI

Alaçatı Köyiçi, birbirinden keyifli mekanlarıyla sezonu tam anlamıyla açıyor. Bu yıl bu mekanlara bir yenisi daha ekleniyor ve mekan daha açılmadan oldukça merak ediliyor. Neden mi?

17 Mayıs 2019 10:55
FAKAT YILDA BİR GÜN DAHA FAZLA ŞIMARTILMAYI HAK ETMİYORLAR MI?

Anneler günü... Kelimelerle anlatılamayacak, bizlerin kıymetlisi annelerimiz. Her zaman en özel en güzel olan annelerimiz. Bu tarifsiz sevginin tabii ki günü, ayı, yılı kısaca zamanı olmaz. Bizim için her zaman başımızın üstünde taşıdığımız kutsal varlıklar. Fakat yılda bir gün de daha fazla şımartılmayı hak etmiyorlar mı? Bence fazlasıyla, dolu dolu hak ediyorlar.

08 Mayıs 2019 17:12
NE VARSA ESKİLERDE VAR!

Son zamanlarda herkesin dilinde olan bir sitem var. Ah o eski Taksim ah eski İstiklal Caddesi...Ne hatıralarımız var hepimizin. Cıvıl cıvıl yaşayan bir lokasyondu Taksim. Ne yazıkki son zamanlarda eski enerjisini bulamıyorum ve sık tercih etmiyorum. Fakat geçtiğimiz hafta bana ezber bozduran bir mekanla tanıştım: 1924 İstanbul.

02 Mayıs 2019 14:30
BAŞARININ TESADÜFLE BİR ALAKASI YOK...

Başarının çok çalışmak, çok düşünmek, sabretmek ve vazgeçmemek sonucunda kazanıldığı bir gerçek. Bunun yanında bu süreci hızlandıran bir etken de detaylar. Bakmak ile görmek arasındaki fark gibi, detayları da iyi gözlemlemek başarı sürecini hızlandırıyor. Bazen hayatı gelişigüzel okumak yerine detaylarda gizli kalanlara odaklanmak gerekiyor.

24 Nisan 2019 11:22