En iyi mekanlar
Tüm yazıları EN İYİ MEKANLAR 06 Nisan 2017 09:00

Gecce Gurme Kurulu, Mekan Oscarları için bir arada!

Yolumuzun aydınlanmaya ihtiyacı var! Yeme, içme ve eğlence sektörü olarak zor bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde her türlü desteğimizi esirgemeden yola devam ediyoruz. Gecce Yayın Grubu olarak şimdiye kadar sektörde birçok ilke imza attık ve atmaya da devam ediyoruz. Attığımız her adımda gücünü yanımızda hissettiğimiz ve çok değerli isimlerden oluşan Gecce Gurme Kurulu; yenilikler, değerlendirmeler ve keyifli bir sohbet için yeniden bir araya geldi! Peki o buluşmada neler yaşandı? İşte detaylar…


Gecce Gurme Kurulu, şehrin yıllardır en popüleri olma özelliğini taşıyan Sunset Grill & Bar’da yeniden bir araya geldi. Yıllardır bozmadığı çizgisi, damaktan silinmeyen lezzetleri ve muhteşem İstanbul manzarası ile misafirlerini büyüleyen Sunset, Gecce Gurme Kurulu tarafından yeniden tam not aldı. Türkiye’nin duayen isimlerinden oluşan Gecce Gurme Kurulu, Sunset’in imzasını taşıyan bu harika geccenin lezzetini ve keyfini uzun süre damaklarından silemeyeceklerini dile getirdi. Geçtiğimiz yıl başlattığı ve bu sezonda da yenilediği brasserie konseptiyle tüm gözleri yeniden üzerine çeken Sunset Brasserie’de gerçekleşen Gecce Gurme Kurulu yemeği; yeme, içme ve eğlence sektörüne bomba gibi düşmeyi başardı. Gecce Gurme Kurulu’nun ortak fikri ise Sunset Brasserie’de, geccenin ilerleyen saatlerinde çalan müziklerin bir harika oluşuydu!

Gurur tablomuz: Gecce Gurme Kurulu

Kenan Erçetingöz önderliğinde, Güneri Cıvaoğlu, Ertuğrul Özkök, Fatih Altaylı, Mehmet Yaşin, Ahmet Örs, Sermet Severöz, Müge Akgün, Mike Norman, Dilara Koçak, Arda Türkmen, ve aramıza yeni katılan Yelda İpekli

Dün gecce Sunset Brasserie’de gerçekleştirdiğimiz Gecce Gurme Kurulu yemeğimize, sevgili Güneri Cıvaoğlu ve Ertuğrul Özkök Rusya’da, Ahmet Örs ise Yunanistan'da oldukları için katılamadı. Fatih Altaylı ise çekimi dolayısıyla maalesef gelemedi… Fakat dört ismin de kalbi, o gecce bizlerleydi!


Bu isimleri saydıktan sonra mütevazi olmak hiç bize göre değil! Türkiye’nin duayen gazetecileri, köşe yazarları, gurmeleri, yeme, içme ve eğlence sektörüne yıllarını adamış isimler… Tüm bu isimler sadece Gecce Gurme Kurulu için bir araya geliyor ve sektörün daha iyi yerlere gelmesi için elinden geleni yapıyor! Geccemekan ekibi olarak, işte gücümüzü buradan alıyoruz.


Konuşacak çok konumuz vardı…

Gecce, tüm isimlerin sırayla gelmesiyle birlikte Sunset Brasserie’nin keyif dolu barında başladı. Gecce Gurme Kurulu üyeleri hem hasret giderdi, hem de şen kahkahalar içinde sohbet ettiler. Sonrasında Sunset’in sahibi sevgili Barış Tansever’in de ekibe katılmasıyla buluşma çok daha renkli bir hal aldı. Sunset’in büyüleyici manzarası eşliğinde fotoğraflar çekildi ve sonrasında yemek için masaya geçildi.

Sizin de bildiğiniz gibi, Gecce Gurme Kurulu; Gecce Winter ve Summer Guide’lar çıkmadan önce bir araya gelir ve rehberlerin içinde yer alacak olan mekanların alacakları yıldızları belirlerler. Ayrıca bu büyük juri, Türkiye’nin en çok ses getiren ödül töreni Gecce Mekan Oscarları’nda ödül alacak mekanları da bir arada değerlendirirler. Bu sefer bir araya geldik çünkü; bu sefer konuşacağımız çok fazla konumuz vardı.

Önümüzde bizi bekleyen muhteşem bir gecce var: Gecce Mekan Oscarları… Tam 17 yıldır sektörün en başarılı ve en çok ses getiren ödül töreninin altına imzamızı attığımız bir gerçek. Dünya standartlarını bile zorlayan Gecce Mekan Oscarları ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz! Herkesin ünlü isimlere ödül verdiği geccelere inat biz; mekancıların ünlü isimler tarafından ödüllendirilmesini sağlıyoruz. Her sene çıtamızı daha da yükseltiyoruz.

Bu sene gerçekleşecek olan Gecce Mekan Oscarları tüm sınırları zorlamaya hazırlanıyor. Sunset Brasserie’de gerçekleşen Gecce Gurme Kurulu toplantımızda, bu sınırları biraz daha zorlamaya devam ettik. Türkiye’nin duayen isimleri saatlerce geccenin nasıl daha göz kamaştırıcı olabileceği konusunda konuştular… Mekanları ödüllendirirken hangi noktalara dikkat edilmesi gerektiği, hangi kategorilerde adaylar çıkarılacağı ve neye göre değerlendirileceği konuşuldu. Masada Müge Akgün heyecanlı halleri ile dikkatleri üzeri toplamayı başardı. Mehmet Yaşin ve Sermet Severöz ise farklı fikirleri ile gecceyi renklendiren isimler arasındaydı. Kenan Erçetingöz önderliğinde gerçekleşen bu “Oscar” beyin fırtınası sonucunda harika fikirler ortaya çıktı! Dilara Koçak ve Arda Türkmen’in genç bakış açılarıyla süslenen sohbet; aramıza yeni katılan Yelda İpekli’nin mekanlara ve markalara karşı farklı bakış açısıyla bambaşka bir boyut kazandı. Ürettiğimiz yeni fikirlere inanamayacaksınız! Muhteşem bir Gecce Mekan Oscarları olacak.
Gecce Mekan Oscarları için yine daha önce düşünülmemiş ve yapılmaya cesaret edilmemiş bir sürü sürprizimiz var. Gecce Gurme Kurulu toplantısında ortaya çıkan ve şekillenen bu sürprizler yaratıcı Gecce.com ekibi tarafından süslenecek ve o gecce sizinle buluşacak.


Gecce Summer Guide için biz hazırız!

Sektöre katkılarımız say say bitmiyor…

Bildiğiniz üzere yaz ve kış olmak üzere, yılda 2 kez piyasaya çıkardığımız Gecce Summer ve Winter Guide’lar ile de oldukça iddialıyız! Sadece en iyi mekanlara yer verdiğimiz bu rehberler 6 ay boyunca en iyi yol arkadaşınız olma niteliğini taşıyor. Haziran ayında çıkarmaya hazırlandığımız Gecce Summer Guide için de oldukça heyecanlıyız!
Gecce Summer ve Winter Guide’ların içindeki tüm mekanlar Gecce Gurme Kurulu tarafından puanlanır… Rehberlerin içindeki yıldızlandırılma buna göre belirlenir. Gecce Gurme Kurulu’ndan aldığımız birçok öneri girer bu rehberin içine; bu yüzden Türkiye’nin en iyi rehberi olma özelliğini taşır.

Yıldızlama, puanlama dedik ama hemen heyecanlanmayın daha puanlamalar yapılmadı; bir sonraki toplantımızda yapacağız. Şimdilik ilk hazırlıkları yaptık toplantımızda. Gecce Summer Guide, bu sene hiç olmadığı kadar dolu bir hal aldı. Bomba gibi içerikler bizi bekliyor. Sürprizleri şimdiden açıklamayalım ama ufak bir ipucu verebiliriz… Gecce Gurme Kurulu toplantımızdan çıkan sonuca göre; Gecce Summer Guide sayfaları arasında Gecce Gurme Kurulu’nu çok daha etkin göreceksiniz.


Yeme, içme ve eğlence sektörü için hep daha ileri!

Gecce Gurme Kurulu’nu ansızın bir araya getirmemizin altında gizlenmiş bir sebep daha vardı: “Sektörümüzü nasıl daha ileri götürürüz?” sorusu! Türkiye’nin duayen isimleri ile sektörü masaya yatırdık…

Kısacası…

Sunset’te gerçekleşen Gecce Gurme Kurulu toplantımız, her zamanki gibi çok keyifli ve sektörümüz için oldukça faydalı geçti. Önümüzde bizi bekleyen Gecce Mekan Oscarları için harika fikirler üretildi; ödüllendirilme koşulları ve kategoriler hakkında çok büyük yeniliklerin ilk adımı atıldı.

Kurul, Gecce Mekan Oscarları’nda önce yeniden bir araya gelecek ve ödülü hak eden mekanları bir bir belirleyecek…
Gecce Mekan Oscarları için kategorileri ise çok yakında açıklayacağız!

Tüm mekanlara iyi şanslar dileriz…

Bir sonraki Gecce Gurme Kurulu toplantımızda görüşmek üzere.

Yaşasın Gecce.com!

Yaşasın Gecce Mekan Oscarları!

Yaşasın Gecce Gurme Kurulu!
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz