Begüm Kılıç
Tüm yazıları ART AND FOOD Begüm Kılıç begum@gecce.com 26 Ocak 2018 09:00

Gecce Gurme Kurulu, Gecce Mekan Ödülleri için bir arada!

Harcanan her emeğin çok büyük bir değeri vardır; yaratılmak istenen farkın ve bulunmak istenen yeniliğin de aynı şekilde.. Gecce Yayın Grubu olarak, vizyonumuzu her zaman farklı yöne çevirmeyi; yolumuzu yeniye yöneltmeyi ve ses getirmeyi severiz. Gecce Mekan Ödülleri için geri sayım yaptığımız şu günlerde; yolumuzu aydınlatan Gecce Gurme Kurulu'muz bir kez daha bir araya geldi. Bu kez Türkiye ve dünyada merakla beklenen; çok büyük emek harcadığımız ve büyük yenilikler peşinde koştuğumuz Gecce Mekan Ödülleri için!

Gecce Mekan Ödülleri ile rüya gibi bir gecce..


Bu sene 17.si düzenlenecek olan Gecce Mekan Ödülleri, bambaşka bir konseptte karşımıza çıkacak. İlk kez uluslararası platformda boy gösterecek olan Gecce Mekan Ödülleri 20 Şubat'ta Hilton Istanbul Bomonti Hotel'de gerçekleşecek. Türkiye ve dünyadan en iyi mekanların ödüllendirileceği gecce; hem yeme-içme ve eğlence sektörüne bambaşka bir soluk katacak, hem de görsel şöleniyle tarihe imzasını atacak! Burcu Kıratlı ve Özge Ulusoy'un sunuculuğunu yapacağı geccede eğlence bir an olsun hız kesmeyecek. Gecce, Zeynep Özyılmazel'in muhteşem canlı performansı ile başlayacak. Ayrıca geccede bir ilk daha gerçekleşecek! Türkiye'nin dünya müzik piyasasındaki başarılı temsilcisi Serhat ve Martha Wash'un ortak şovlarının dünya prömiyeri olan "Chocolota Tour"da geccede gerçekleşecek; hem de Paris'ten özel olarak gelecek 22 yetenekli dansçı ile birlikte.. Ödüller sahipleriyle kavuştuktan sonra da eğlence tüm hızıyla devam edecek. Türkiye'nin en başarılı ismi DJ Funky C iş başında olacak ve eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam edecek!

Eğlencesi ve görsel şöleniyle tarihe altın harflerle yazılacak Gecce Mekan Ödülleri kazananları da şimdiden merak edilmeye başlandı. İşte tam bu noktada, Türkiye'nin alanlarında duayen isimlerinden oluşan Gecce Gurme Kurulu devreye giriyor!

Gurur tablomuz yine yanımızda!


Kenan Erçetingöz önderliğinde; Güneri Cıvaoğlu, Ahmet Örs, Ertuğrul Özkök, Mehmet Yaşin, Ali Esad Göksel, Sermet Severöz, Arda Türkmen, Mike Norman, Dilara Koçak, Yelda İpekli, Olcayto Ahmet Tuğsuz, Gamze Cizreli ve Ebru Erke..

Tüm bu isimleri bir çatı altında toplamak; bizim, Gecce Yayın Grubu'nun haklı gururu! Hepsi alanlarında Türkiye'nin en iyi isimler.. Yeme - içme ve eğlence dünyasının merkezinde yaşayan, sektörün nabzını tutan, dünyayı gezen isimlerden bahsediyoruz! İşte Gecce Mekan Ödülleri'nde verilecek olan ödüller, bu deneyimli kadronun yoğun bir çalışması sonucu ortaya çıkıyor!

Yeme - içme ve eğlence sektörü için hep daha iyisi..

Dün akşam, şehrin en ayrıcalıklı noktası olan Hilton Istanbul Bomonti Hotel'de gerçekleşen Gecce Gurme Kurulu toplantısı, her anıyla büyüleyiciydi! Ekibi ile tüm kurul üyelerinden tam not almayı başaran Hilton Istanbul Bomonti Hotel, gecce boyu yaşattığı ayrıcalık ile harika bir iş çıkardı. 20 Şubat'ta yapılacak olan Gecce Mekan Ödülleri'ne de ev sahipliği yapacak olan otel Genel Müdürü Bülent Tarlan'a, Otel Müdürü Serkan Yalçınkaya'ya, her detay ile özenle ilgilenen Eda Katalan'a ve tüm Hilton Istanbul Bomonti Hotel ekibine bir kez de buradan sonsuz teşekkürlerimizi yolluyoruz..


Hilton Istanbul Bomonti Hotel'in 34. katından bulunan Summit Boardroom'da başlayan Gecce Gurme Kurulu toplantımız, her anıyla farklı ve yeni fikirlere ev sahipliği yaptı. 20 Şubat'ta gerçekleşecek olan Gecce Mekan Ödülleri'nin tanıtım videosunun start verdiği toplantı, Kenan Erçetingöz'ün önderliğinde devam etti.


Daha önce Ekim ayında bir araya gelen ve ödül töreni için farklı fikirlerini bizlere aktaran Gecce Gurme Kurulu; bu kez geccenin tam olarak şekillenmiş halini Kenan Erçetingöz'den yeniden dinlediler. Heyecan ve istekleri gözlerinden okunan tüm kurul üyeleri, geccede verilecek ödüllerin kategorileri için en uygun olanı bulmaya çalıştılar. Bu sene, ödül kategorilerinde de yeniliğe gitmekte ve dünya trendlerini daha yakından takip etmekte karar kıldılar. Gecce Gurme Kurulu üyelerinin ortak fikri ise; sektörü geliştirecek adımlar atmaktan yana! Aynı zamanda Türkiye'yi dünyaya en iyi şekilde tanıtmak için de farklı ve yenilikçi fikirlerin tartışıldığı toplantı; eğlenceli anlara da sahne oldu.


Girdiği her ortama bambaşka bir enerji katan Gül Erçetingöz'ün farklı önerileri toplantının dikkat çekenlerindendi. Anadolu'yu karış karış gezmiş ve tatmış olan Mehmet Yaşin ise lezzet tecrübelerini tüm kurul üyeleri ile paylaşmayı ihmal etmedi. Renkli kişiliğiyle Ali Esad Göksel ise her zaman olduğu gibi dünyadan farklı önerileriyle toplantıya heyecan katmayı başardı. Sermet Severöz ise farklı kategori önerileriyle dikkatleri üzerine çeken isimler arasında yer aldı.


Gecce Mekan Ödülleri'nin tanıtım videosu ile başlayan toplantı; her kurul üyesinin ismine özel olarak hazırlanmış kategori dosyasının incelenmesi ile devam etti.


Gecce Gurme Kurulu üyeleri kendilerine verilen bu dosya üzerinden hem öneri kategorilerini hem de ödüle layık gördükleri mekanları belirlediler. Gecce Mekan Ödülleri'nin kaderini belirleyecek olan bu dosyalar bir sır gibi saklanırken, aynı zamanda Gecce Mekan Ödülleri için geccemekan.com üzerinden yapılan anketin sonuçları da toplantıda değerlendirildi.


Ödül tasarımı ile büyüledi!


Bildiğiniz gibi Gecce Mekan Ödülleri'nde kazananlara verilecek olan ödül; ünlü tasarımcı Aziz Sarıyer tarafından tasarlandı. Tabii ki, toplantıda ödülün bir örneği de baş köşede yerini aldı. Gecce Gurme Kurulu üyeleri yeni ödülün tasarımından dolayı Sarıyer'i tebrik ettiklerini ve tam anlamıyla kusursuz bir tasarıma imza atıldığını da dile getirdi.


Büyük gecce için ilk tadımlar yapıldı!

Bir hayli hararetli geçen toplantının ardından, Gecce Gurme Kurulu yan salona geçti ve ödül töreninde sunulacak yemekler için tadıma başladı.


2 alternatifli menü hazırlayan Hilton Istanbul Bomonti Hotel ekibi, burada da harikalar yaratmayı başardı. Her ayrıntısı ile özenle hazırlanan Gecce Mekan Ödülleri'nde misafirlere sunulacak lezzetler de Türkiye'nin gurme isimlerinden, başarılı şeflerinden ve sektörün duayenlerinden tam not almayı başardı.


Executive Sous Chef Mustafa Demir tarafından her ayrıntısı ile anlatılan yemekler üzerine kurul üyeleri de yorumlarını kattılar. Türkiye'nin en başarılı şeflerinden olan Arda Türkmen ve Mike Norman yemekler hakkında yaptıkları yorumlar ile ödül geccesinden sunulacak yemeklere bambaşka bir vizyon kattılar.


Executive Sous Chef Mustafa Demir ve Gecce Gurme Kurulu'nun başarılı şefleri yemeklerin lezzetleri kadar yapılış tekniklerini de tartıştılar.


Yemek sırasında tüm kurul üyelerinin hem fikir olduğu keyifli bir nokta vardı ki, o da; lezzet konusunda Mehmet Yaşin'in tek kelimeyle bir duayen olduğu. Masaya gelen her tabaktan ve yapılan her yorumdan sonra, kurul üyeleri mutlaka Yaşin'in yorumunu da dinlemeyi ihmal etmedi.


2 farklı menü üzerinden yapılan tadımın ön plana çıkan lezzetleri arasında; Kinoa ile kaplanmış 5 baharatlı ördek ve Dana Gerdan vardı..


Hem lezzet hem kahkaha dolu bir masa!


Tadım boyunca masadan kahkahalar da hiç eksik olmadı. Gecce Mekan Ödülleri için muhteşem bir menü hazırlığı yapan kurul üyeleri aynı zamanda eğlenceli anlara da imzalarını atmayı başardılar. Farklı şarap eşleşmeleriyle denedikleri yemekleri; başlangıçlardan tatlılara kadar en iyi şekilde sıralamaya ve yorumlamaya çabaladılar.


Tadım masasından çıkan en net sonuç ise; Gecce Mekan Ödülleri'nde, Hilton Istanbul Bomonti Hotel'in deneyimli şeflerinin damaklarda iz bırakacağıydı!


Kısacası..

Gecce Yayın Grubu olarak, yanımıza şampiyonlar ligimiz olan Gecce Gurme Kurulu'muzu da alarak muhteşem bir gecce yaşatacağımızın sinyallerini tekrardan vermek isterim!


Gecce Mekan Ödülleri ile sadece Türkiye'yi değil, dünyayı sallamaya geliyoruz. Hem de, en muhteşem görsel şölen, damakta iz bırakan lezzetler, sürpriz dolu ayrıcalıklar ve sektöre kazandıracağımız yepyeni soluk ile bomba gibi geliyoruz!

Hazırlan dünya! Tarihin en farklı ödül töreni geliyor.

O zaman hep dediğimiz gibi bitirmek istiyorum yazımı..

Yaşasın GECCE.COM!

Yaşasın Gecce Mekan Ödülleri!

Yaşasın Gecce Gurme Kurulu!
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz