YAZI ARŞİVİ

TOPLAM 172 YAZI

BİLİNENİN DIŞINDA BALIK RESTORANI!

Balık restoranı deyince hepimizin aklına hemen salaş, derme çatma ve inleyen nağmeler gelir. İstanbul'da balıkçı denince boğaz kenarındakiler tercih edilse de bu her zaman böyle olacak değil... Bu yüzden kafanız da canlanan balık restoranlarını bir kenara bırakıp gelin yeni göz bebeğimiz Sea Spice balık restoranını inceleyelim!

14 Ekim 2018 22:41
TARİHİ MEKAN SEVERLER BURAYA GELİN!

Sizlere gözümüz kapalı bir şekilde önerimiz bulunuyor. ''Mahkeme Lokantası'' tarihi bir hanın içinde kurulmuş olan bu mekandan içeri girdiğinizde, buram buram retro kokusu bulunuyor. Önce bir her yere bakıyorsunuz, mekan detayları olsun, duvar taşları vs. sizi alıp götürüveriyor...

29 Ağustos 2018 14:49
DATÇA’YI GÜZEL YAZMAYA KORKUYORUM…

Aslına bakarsanız, bu sadece benim korkum değil. Datça’da yaşayan, çalışan ve orayı seven herkesin korkusu. Buranın esnafı bile Datça’nın; Bodrum, Çeşme gibi kalabalığa teslim olmasından çok korkuyor. O yüzden tabii ki reklamlarının yapılması hoşuna gidiyor; ama öyle çok da övülsün istemiyorlar.. Ama öylesine anlatılacak, övülmeyecek bir yerde değil ki! Her sene olduğu gibi bu yaz da sezonu Datça’da açtım. Yine cebimde çok özel duygularla evime döndüm..

25 Haziran 2018 15:00
YAZ ŞİMDİ BAŞLIYOR: GECCE SUMMER GUİDE 2018 ÇIKTI!

Dört gözle beklenen sahil göçünü resmi olarak başlatıyoruz! Şehir hayatının yorucu kış temposu, yerini Ege’nin serin sularına bırakacak. Ramazan Bayramı itibariyle önümüzdeki birkaç ayı güzel değerlendirmek gerek. Bu yaz; kendinizi yeni tatil trendleriyle güncellemenizi şiddetle öneririm. Lakin, bu yaz farklı rotalar ve keşfedilmemiş tatil trendleri bir hayli gündemde olacak. Hepsi de birbirinden keyifli.. Ve tabii ki hepsini sizler için Gecce Summer Guide sayfalarında bir araya getirdik. Gecce Summer Guide bayilerde yerini aldıysa; şimdi yaz tam anlamıyla başlıyor!

08 Haziran 2018 09:00
GECCE GURME KURULU, GECCE SUMMER GUİDE İÇİN TOPLANDI!

Yıllardır söyleriz; yapılmayanı yapmak göründüğü kadar kolay olmuyor! Çok büyük emekler, uzun mesailer, araştırmalar ve çok iyi bir ekip gerekiyor. Bizim için bir iş yapılıyorsa; hakkı sonuna kadar verilmeli, tüm sınırları zorlanmalı! İşte bu yüzdendir ki dokunduğumuz her işte, sade ve sadece en iyisi olabilmek için çalışıyoruz.

31 Mayıs 2018 13:47
GECCE SUMMER GUİDE 2018 İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI!

Uzun bir bekleyiş, dört gözle beklenen bir kavuşma, yeni bir heyecan ve harika maceralar! Siz hazırsanız, biz hazırsak; yaz rehberimiz de hazırsa.. O zaman kemerlerinizi bağlayın; hayatınızın en unutulmaz yazı çok yakında başlıyor! Gecce Summer Guide, çok kısa bir süre sonra raflardaki yerini alıyor…Şimdi yazın keyfini çıkarmak, keşfedilmemiş rotalara yelken açmak ve unutulmaz bir yaz rotası çizmenin vakti! İşte, yazın en renkli hali Gecce Summer Guide 2018 dergimizden ilk detaylar…

22 Mayıs 2018 18:26
ANNELER GÜNÜ'NDE YÖRESEL BİR KAÇAMAK

Özel günlerde hediye seçimine titizlenmektense, günü özel kılacak detaylara odaklanmayı tercih edenlerdenim. Özel günleri fırsat bilen çoğu mekan, keyifli etkinliklere kolları sıvıyor. Bunlara katılarak hem günü özelleştirmek hem de hayatınızdaki en özel insanı mutlu etmek daha anlamlı.. Siz de benim gibi düşünüyorsanız, bu Anneler Günü için aklınıza bulunması gereken iki favorim var: Sunset ve The Globe! Sunset, Pazar günü nefis bir brunch keyfi yaşatacak; The Globe ise "7 Bölgeden Yöresel Lezzetler" menüsü annesiyle birlikte farklı bir lezzet deneyimi yaşamak isteyenler için harika bir seçenek!

04 Mayıs 2018 13:00
ABANT’IN EN GÜZEL MEVSİMİ BAŞLADI!

Kışın masalsı bir güzellik sunan yerlerin, yaza hazırlıkları bir başka oluyor. İstanbul’un arka bahçesinde cenneti yaşatan Abant, bu yerlerin başında geliyor. Geçtiğimiz hafta kısa bir mola verip Abant’ın o huzur dolu yolundan saptım. Tam mevsimi gelmiş; mis gibi bir hava, yemyeşil ağaçlar, kuş cıvıltıları.. İnsanı gençleştiriyor!

13 Nisan 2018 14:00
İLK BAHAR FAVORİM: GÜNAYDIN KALAMIŞ!

Havaların düzelmesiyle birlikte, artık durduğumuz yerde duramama mevsimi de gelmiş bulunuyor haliyle. Henüz Ege sezonunu açmamanın etkisiyle, şehrin sahil şeridine doğru bir kayma da başladı! Bu aralar Bağdat Caddesi pek bir renkli. Cadde üstündense sokak aralarını tercih eden biriyim ben; o yüzden sokak aralarında gizlenen mekanları tavsiye ederim! Bir de güneş yüzünü azıcık görse; benim favori semtim Kalamış oluyor. Bu aralar Günaydın Kalamış'tan hiç çıkmak istemiyorum mesela..

05 Nisan 2018 17:00
SUNSET'E BAHAR GELDİ!

Mart ayını da geride bırakmaya hazırlandığımıza göre; bahar çanları yavaştan çalmaya başladı demek. Doğa, mucizesini hafiften başladı sunmaya. Günler güzelleşiyor, ruhumuzdaki heyecan kıpırdanmaya başlıyor. Kışın da günahını almak olmaz; kar kıyamet yaşamadık ama yine de insan yazı hep dört gözle bekliyor...

27 Mart 2018 15:00
ANKARA MEKANLARI YÜKSELİŞTE!

Geride bıraktığımız haftayı, hayatımın büyük bir kısmını geçirdiğim Ankara'da geçirdim. Senede birkaç kez bu şekilde gidip geliyorum; her gittiğimde de beni şaşırtmayı başarıyor bu şehir. Sokakları denize açılmasa da, çok seviyorum bu şehri. Balık değiliz nihayetinde! Başkentin yeme – içme sahnesine baktığımda da, inanılmaz bir gelişim gördüm. Ankara bu işi kesinlikle çözmüş!

21 Mart 2018 10:40
KARADENİZ RÜYASINA UYANMAK...

Kendinizi hırçın dalgalara, bitmeyen yağmurlara, sonu gelmez yeşilliklere ve bol miktarda samimiyete bırakmaya hazırlanın. Şehir hayatının temposu ardında unutulan ve yitirilen tüm duyguları bulabileceğiniz; ruhunuza bol miktarda huzur depolayabileceğiniz bir Karadeniz rüyası sizi bekliyor…

12 Mart 2018 12:00
GECCE MEKAN ÖDÜLLERİ'NDE SEKTÖREL DETAYLAR..

Öyle bir gecceyi geride bıraktık ki; hangi detayına bakarsanız bakın bir mucize yakalıyorsunuz. Çok büyük bir özverinin sonucunda; büyüleyici bir gecceydi.. Bir mekan ödül töreni olmasının yanı sıra; magazin dünyasından da neredeyse herkes oradaydı! Yapılmayanı yaparak muhteşem bir gecce düzenlemenin haklı gururunu yaşıyoruz!

23 Şubat 2018 09:00
GECCE GURME KURULU, GECCE MEKAN ÖDÜLLERİ İÇİN BİR ARADA!

Harcanan her emeğin çok büyük bir değeri vardır; yaratılmak istenen farkın ve bulunmak istenen yeniliğin de aynı şekilde.. Gecce Yayın Grubu olarak, vizyonumuzu her zaman farklı yöne çevirmeyi; yolumuzu yeniye yöneltmeyi ve ses getirmeyi severiz. Gecce Mekan Ödülleri için geri sayım yaptığımız şu günlerde; yolumuzu aydınlatan Gecce Gurme Kurulu'muz bir kez daha bir araya geldi. Bu kez Türkiye ve dünyada merakla beklenen; çok büyük emek harcadığımız ve büyük yenilikler peşinde koştuğumuz Gecce Mekan Ödülleri için!

26 Ocak 2018 09:00
ŞEHİRDEN UZAKLAŞMADAN, UZAKLAŞMIŞ HİSSİ VEREN MEKAN: DODO MARİN

Geçtiğimiz günlerde Tuzla'da, pek yeni olmayan ama benim yeni keşfettiğim Dodo Marin'deydim. İstanbullunun en büyük sorunu olan "Şehre yakın ama farklı, huzurlu bir yer" arayışına kesinlikle harika bir çözüm!

19 Ocak 2018 09:00