Sedef Türker
ART OF FOOD Sedef Türker sedef@gecce.com

YAZI ARŞİVİ

TOPLAM 155 YAZI

HOŞ GELDİN KAYAK SEZONU!

Birçoğunun olduğu gibi benim de ruhum tam bir yaz çocuğu! Ama bembeyaz karın büyüsüne kapılmamak da elde değil.. Sezonun ilk karı birçok şehre düştü; ama öyle beklentileri karşılayacak bir kar yağışı da henüz yaşanmadı. Ben dört gözle o karla kaplı sokakların hayalini kurar oldum bugünlerde! Hatta, çok iddialı bir kayakçı olmasam bile dağa gitmenin de özlemini çekmeye başladım yavaştan. Durum böyle olunca, resmi olarak açılan kayak sezonu ile ilgili birkaç şey paylaşmak istedim...

14 Aralık 2017 09:00
BÜYÜK KAVUŞMA: GECCE WİNTER GUİDE 2018 ÇIKTI!

Kış, doğanın bizlere sunduğu en tatlı mucizedir! Yazın cıvıl cıvıl renkleri sahneyi terk ettiğinde, ağaçlar çiçeklerinden vazgeçtiğinde bile hayat enerjisini kaybetmemenin gerekliliğini öğretir bize. Kışı sevebilmek, her yiğidin harcı da değildir zaten! Kış gerçekten bir mucizedir ve Gecce Yayın Grubu olarak biz; bu mucizeye lezzet ve eğlence katmak için uzun bir süre önce kolları sıvadık! Şimdi ise haklı gururumuzla, avaz avaz bağrıyoruz: Gecce Winter Guide 2018 çıktı!

01 Aralık 2017 08:00
GECCE MEKAN OSCARLARI İÇİN ANKET BAŞLADI!

Hazırsanız başlıyoruz! Yeme, içme ve eğlence sektörüne değer kattığımız, başarıyı ayakta alkışladığımız Gecce Mekan Oscarları çok yakında gerçekleşecek. Bu sene bambaşka bir konsept ile yenilikleri birleştirdiğimiz Gecce Mekan Oscarları’nda, tabii ki en çok merak edilen kazanan mekanlar! O zaman bu merakın, bu heyecanın startını verelim ve Gecce Mekan Oscarları için kategorileri ve adayları açıklayalım…

09 Kasım 2017 09:00
KASIM AYINDA AŞKA GETİRECEK MEKANLAR

Ve sonunda, senenin en sevdiğim ayına resmen girmiş bulunuyoruz! Sonbaharın son ayı; yeni başlangıçların habercisidir.. Söylenene göre aşk da başka oluyormuş bu ay! Durum böyle olunca ayın konseptine uygun, aşk dolu mekanlardan harika öneriler yapmaya karar verdim…

01 Kasım 2017 16:00
MEKANLARDAN YENİLER, KUTLAMALAR, KAÇIRILMAMASI GEREKENLER

Bu sezon yine oldukça hareketli başladı! Mekanlar sezona bol bol yeni lezzetle, keyfine doyulmaz eğlencelerle giriş yaptı. 90'lar Türkçe Pop müziğe dönenler oldukça dikkat çekiyor, Anadolu Yakası'nda eğlence çıtası günden güne yükseliyor, mekanlar yıl dönümlerini kutluyor ve hak edenler ödüllendiriliyor. İşte bu sıralar gözüme en çok çarpanlar...

24 Ekim 2017 10:00
GECCE WİNTER GUİDE 2018, ÇOK YAKINDA BAYİLERDE!

Önümüzde yepyeni bir macera bizi bekliyor! Karpuzlu dergimiz Gecce Summer Guide bütün yazı sallamayı başardı, sırada kış sezonu bizi bekler. Gecce Yayın Grubu ofisinde bu aralar harıl harıl bir dergi hazırlığı var. Ofis pek bir şenlikli anlayacağınız. Yine fark yaratacak, çok ses getirecek bir Gecce Winter Guide bizi bekliyor. İşte detaylar...

06 Ekim 2017 14:08
TARİHİ YALIDA BEMBEYAZ BİR MASAL: BEYAZ BOPSHORUS

Bazı mekanlar adeta bir peri masalı yaşatır insana. Geçtiğimiz aylarda Çengelköy’de kapılarını açan Beyaz Bosphorus’ta işte bunlardan biri.. Değişen yüzüyle kesinlikle denenmesi gerekenler arasında!

06 Ekim 2017 09:00
GECCE GURME KURULU, GECCE MEKAN OSCARLARI İÇİN KOLLARI SIVADI!

Yenilik; insanın ruhunu özgürleştiren, insanı insan yapan yegane kavramdır! Bu yüzdendir ki insan, beynini yeni fikirlerle tanıştırabildiğince varlığını sürdürebilir. Vizyonumuzu yeniliğe ne kadar açarsak; evrene sağladığımız fayda o kadar büyük olacaktır. Beyni şaşırtmak gerek; havasını kaçırarak yavaş yavaş sönen bir balona dönüşmemek için yeniliğin peşinden koşmayı asla bırakmayın! İşte bu misyon eşliğinde; Gecce Gurme Kurulu dün gecce yeniden bir araya geldi. Neler konuşuldu, neler oldu merak ediyorsanız hemen anlatmaya başlıyorum..

05 Ekim 2017 11:00
EYLÜL AYININ LEZZET RAPORLARI..

İstanbul bu aralar bana pek bir lezzetli gözüküyor! Gri bulutlar hayatımıza yavaştan girmeye başlayınca, haliyle yaz modundan kesin olarak çıkış yapmak durumunda kaldık. İstanbul mekanları da sezona hızlı bir giriş yaparak bizim moralleri yüksek tutmaya karar vermiş olacak ki; bu aralar harika lezzetler sunuyorlar önümüze. Durum böyle olunca Eylül ayının kısa bir lezzet raporunu çıkarmak ve sizinle paylaşmak gerek diye düşündüm.

02 Ekim 2017 09:00
HATAY’DAN İSTANBUL’A UZANAN LEZZET YOLCULUĞU: HATAY GURME

Son yıllarda şehir hayatı o kadar yıpratıcı bir hal aldı ki; insanların doğaya ve doğala yönelmesi son derece normal karşılanır hale geldi. Tarladan yeni toplanan sebzenin, dalından koparılan meyvenin keyfi bir başka oluyor. Memleket havası solumak artık bir ayrıcalık haline geldi. Durum böyle olunca size mis gibi memleket kokan bir önerim olacak: Hatay Gurme!

29 Eylül 2017 09:00
YEME,İÇME VE EĞLENCE SAHNESİNDE İSTANBUL’A GÖÇ BAŞLADI!

İnsanoğlu kuş misali derler ya… Aslına bakarsanız bizim bu yeme, içme ve eğlence sektörünün de bu kuşlardan pek bir farkı yok. Yaz geldi mi hop Çeşme’ye Bodrum’a; kış gelmeye başladı mı İstanbul’a geri dönüyorlar. Upuzun bir Bayram tatilinin ardından insanlar İstanbul’a geri dönüş yaptılar, okullar açıldı, iş temposu başladı. Durum böyle olunca yazlık bölgelere giden mekanların da yavaştan İstanbul’a göçü başladı. İşte 2017 yazında geri bıraktıklarımız ve önümüzdeki günlerde bizi bekleyenler…

21 Eylül 2017 09:00
BOĞAZ’IN EN LEZZETLİ MAVİSİ: LACİVERT RESTAURANT

Yaz boyunca farklı rotalara yol almak, farklı tatlar, değişik mekanlar keşfetmek güzeldi. Ama yıl boyunca, deyim yerindeyse tüm kahrımızı çeken klasiklerimi de özlemedim değil açıkçası! İstanbul’da benim için klasikleşen, yeri doldurulamaz birkaç mekan var. Boğaz’ı her anıyla en güzel şekilde yaşatan Lacivert ise bunların başında geliyor. Yaz tılsımının son demlerini yaşadığımız günlerde, Lacivert’in kapılarından yeniden girdim. Yine çok lezzetli, yine çok özeldi..

15 Eylül 2017 09:00
ŞEHRE ALIŞMA TURLARI

Ne yaparsak yapalım, her güzel şeyin bir sonu olduğu gerçeğini değiştiremiyoruz. Değiştirmeye de çalışmayalım zaten bence.. “Bitmeyen yaz” yaşasak, bu kadar da kıymetini bilemeyiz esasen. Koca bir yaz sezonuna, harika bir Bayram tatili ile noktayı koymuş, kürkçü dükkanlarımıza dönmüş bulunuyoruz. Şimdi yavaştan şehre dönme, gerçek hayata adapte olma zamanı. Hemen modumuzu düşürmenin de bir anlamı yok; çünkü şehirde de sizi harika seçenekler bekliyor..

08 Eylül 2017 09:00
DOĞA’SINDA LEZZET VE HUZUR VAR: BEYLERBEYİ DOĞA BALIK

Buraya her gelişimde aklımdan ilk geçen cümle hep aynı: Bundan başka İstanbul yok! Her şehrin ayrı bir hikayesi, ayrı bir güzelliği var. Ama İstanbul bir başka.. İstanbul’da her günün, her saatin, her anın ayrı bir hikayesi var. Bıkmadan usanmadan iki yakayı birbirine bağlayan, güneşi olağanüstü bir güzellikte batıran, hırçın akıntısına inat ruhu dinlendiren başka bir İstanbul, başka bir Boğaz yok! Diyorlar ya; insanlar buna kaos, bizse ‘ev’ diyoruz.. Aslına bakarsanız insanlar da biz de haklıyız; ama şimdi şu kaosu bir kenara bırakalım. Size anlatmak istediğim çok özel bir Boğaz mekanı var..

01 Eylül 2017 09:00
KALAMIŞ’TA HAYAT VAR: OUZO!

Ne kadar düşünsem de, asla anlayamayacağım bir insan tipi var. Sürekli aynı mekanlara giden, her öğlen yemeğini aynı restoranda yiyen, her gecce aynı kulüpte eğlenenler.. Sizi gerçekten anlamıyorum! Bahanelerinizi de pek kabul etmiyorum açıkçası. Üniversite yıllarımda, benliğimi derinden etkileyen bir öğretmenimin söylediği çok güzel bir laf vardı: “Eğer insan bir şeyi yapmayı gerçekten istiyorsa, hiçbir bahane onun karşısında duramaz. Eğer o şeyi yapmadıysa ya da yapamadıysa; demek ki gerçekten istemiyormuş!”.

25 Ağustos 2017 09:00