Begüm Kılıç
Tüm yazıları BEG DİYOR Kİ; Begüm Kılıç begum@gecce.com 19 Aralık 2018 12:43

Zamana karşı değerini yitirmeyenlere, klasikleşenlere...

Bir fısıltıdır almış başını gidiyor. Yeni yıla sayılı günler kala İstanbul'da da hareketli günler yaşanıyor. Yeni açılan mekanlar, partiler, galeriler ve çok daha fazlası. Bir sürpriz de Gürkan Şef'den geliyor. Geçtiğimiz günlerde ilk defa bizle paylaştı ve beni oldukça heyecanlandırdı...

GÜRKAN ŞEF FISILDADI, SÖYLEMEDEN EDEMEYECEĞİM...


Gürkan Şef Etin Jön’ü, Türkiye’nin de ilk diplomalı kasabı. Ama ben tüm bu detayları bir kenara bırakarak Gürkan Şef’in samimiyetinden, o samimiyetin zaten muhteşem olan etleri nasıl daha da güzelleştirdiğinden bahsedeceğim...
Kendisi işini büyük bir aşkla yapıyor. Yeni fikirlere ve yeniliklere oldukça açık. Ve yapılmayanı yapma arzusu onu enler arasında konumlandırmamıza sebep oluyor. Geçtiğimiz günlerde kendisini Etiler'deki şubesinde ziyaret ettim. Güler yüzü, samimi tavırları ve işindeki ciddiyeti ile takdir edilesi biri Gürkan Topçu.

Bu günlerde yeni bir oluşum içinde olduklarından büyük bir heyecan ile bahsetti. Ve ilk defa bu yenilikten bizlere söz etti! Gürkan Şef daha önce Türkiye değil Dünya’da da yapılmamış bir konsept ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Çiçeği burnunda bir konsept ve yeni bir lokasyon. İstanbul’un popüler semtlerinden Arnavutköy bahsettiğim. Merakınızı gidermek için küçük bir ip ucu vereceğim öyleyse :) Bir burger house açmaya hazırlanıyor Gürkan Şef. Ama daha önce görmediğiniz, duymadığınız ve tatmadığınız bir “burger”. Beklemede kalın, açılışa çok az kaldı...

Güzel enerjin hiç azalmasın Gürkan Şef!

RUSTİK DUVAR AĞACINDAKİ SOSYAL SORUMLULUK !


Bu yıl çam ağacı konusunda ezber bozduran, yapay ağaçları unutturan bir tasarımla karşılaştım. Her biri farklı ve orijinal. Doğal malzemeler ve birbirinden farklı süsler ile hazırlanmış bir yılbaşı ağacı bu. Hiçbir canlıya zarar verilmeden kurumuş dalları şekillendirerek üretiliyor bu bahsettiğim ve duvar ağacı diye tanımlanıyor. Hayal edebildiniz mi? Gereksiz yer kaplamayan, her mevsim kullanılabilen, şık ve doğal bir yeni yıl süsü. Ben bayıldım. İşin en güzel yanı da bu tasarımları aile bütçelerine katkı sağlamak isteyen pek maharetli ev kadınları yapıyor! El emeği göz nuru anlayacağınız. Sıradan olmayan fikirleri, emek verilip alın teri dökülen ve tek seferde tüketilmeyen her şeyi seviyorum.

Seni de sevdim “rustik duvar ağacı” ...

EĞLENCENİN ULUSLAR ARASI İKON’U 360...


Herkes için klasikleşmiş yemekler, içecekler, mekanlar, eğlence anlayışları vardır. Her defasında aynı olmasına rağmen farklı bir tat verir. Tadı da damağında kalır. 360 İstanbul’u tanımlamak için klasikleşmiş sçzcüğünden ise farklı bir tanıma ihtiyaç var. Her geçen hafta, her geçen yıl yeni bir şeyler katarak zirvede kalmayı başarıyor. 360 İstanbul’un büyüsüne kapılanların memnuniyetlerini devam ettiriyor ve yeni keşfedenleri kendine hayran bırakıyor.

Cuma akşamı, biraz eğlenmek kafa dağıtmak için gittim 360’a. Her detaya verdikleri önem, çalan müzikler, dans gösterileri, ateşli şovlar ve çok daha fazlası beni cezbetmeyi başardı. Vodka şişelerinden yaptıkları tasarım yılbaşı ağacı ise oldukça dikkat çekici. Güzel İstanbul manzarası, sıcak bir atmosfer ve en hit parçalar birleşince harika bir gece yaşamamak mümkün değil.

Kalitesinden ödün vermemeyi ilke edinen 360 İstanbul’u #geccemekan ve Beg şiddet ile öneriyor!
Eğlenmek herkesin, kaliteli eğlence ise bize kulak verenlerin hakkı! Fısıltılara kulak ver...:)

PİLEVNELİ MECİDİYEKÖY VE “FABRİKA’DA: 10 SANATÇI/ 10 BİREYSEL PRAATİK”


Geçtiğimiz günlerde Mecidiyeköy likör fabrikasının yerine , daha önce yapılmamış boyut ve içerikte bir sergi ile PİLEVNELİ Galeri açıldı. 4000 metrekarelik devasa bir sergileme alanı bulunan Pilevneli Galeri açılışına iş, cemiyet ve sanat dünyasından bir çok ünlü isim katıldı. Bu ilgi beni oldukça mutlu etti.
Ölçeği çeşitliliği, seçkisi ve içerik zenginliği ile alışılagelmiş bir sanat galerisi sunumunun çok ötesinde bir yerde bulunan "Fabrika'da: 10 sanatçı/ 10 Bireysel Pratik" adlı sergide yer alan sanatçılarsa Refik Anadol, Hans Op de Beeck, Daniel Firman, Arik Levy, Tony Matelli, Ida Tursic&Wilfried Mille, Youssef Nabil, Şener Özmen, Jean Pigozzi ve Erdoğan Zümrütoğlu.

Fabrika alanı oldukça dikkat çekici. Devasa boyutlardaki Daniel Firman’ın koca fil heykeli ve Refik Anadol’un dijital çalışması “Boğaziçi” de bir o kadar dikkat çekici ve hipnotize edici. Anlatmak ile anlaşılıp hissedilebilecek bir sergi olduğunu düşünmüyorum.

Sadece 2 günde 900 kişi ziyaret etmiş bu sergiyi. Geç kalmayın derim!

EĞLENMEK İÇİN BİR MEKAN SEÇİN:
*FRANKIE
*BEYOND AKARETLER
*SERAFİNA VADİSTANBUL

Enerjisi bol, keyifli bir hafta olsun! :)
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: 360 , pilevneli , gürkan , şef

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz