Begüm Kılıç
Tüm yazıları EN İYİ MEKANLAR Begüm Kılıç [email protected] 08 Haziran 2018 09:00

Yaz şimdi başlıyor: Gecce Summer Guide 2018 çıktı!

Dört gözle beklenen sahil göçünü resmi olarak başlatıyoruz! Şehir hayatının yorucu kış temposu, yerini Ege’nin serin sularına bırakacak. Ramazan Bayramı itibariyle önümüzdeki birkaç ayı güzel değerlendirmek gerek. Bu yaz; kendinizi yeni tatil trendleriyle güncellemenizi şiddetle öneririm. Lakin, bu yaz farklı rotalar ve keşfedilmemiş tatil trendleri bir hayli gündemde olacak. Hepsi de birbirinden keyifli.. Ve tabii ki hepsini sizler için Gecce Summer Guide sayfalarında bir araya getirdik. Gecce Summer Guide bayilerde yerini aldıysa; şimdi yaz tam anlamıyla başlıyor!


Türkiye’nin en iddialı yaz rehberi Gecce Summer Guide 2018!

Ülkenin en iddialısı olmak, öyle kolay olmuyor! Bildiğiniz gibi artık yeme – içme ve eğlence sektöründe tanıtım yapmak bir hayli popüler hale geldi. Dergileri, gazeteleri bir yana bırakalım; sosyal medya sayesinde neredeyse herkes gurme oluverdi birden bire! Bu sosyal medya gurmelerinin birkaçı var ki gerçekten bu işi çok başarılı yapıyorlar; fakat maalesef yarısından fazlası kuru bir kalabalık oluşturmakla meşgul. Dergi ve gazetelere gelecek olursak, tabii ki içlerinden birkaçının başarısı tartışılmaz.

Ama bizde durum bambaşka! Öncelikle Gecce Yayın Grubu olarak, hiçbir zaman arkamızda dev güçler, büyük medya kuruluşları, patronları olmadı. Ne yaptıysak kendi emeklerimizle, çok çalışmamızla hayata geçirdik. Biz; gecce gündüz emek vererek tamamen kendi başına DEV olmayı başarabilen bir yayın kuruluşu olduk yıllardır. En iyiyi, en doğru ve tarafsız şekilde okuyucularımızla buluşturmak oldu amacımız.

Uzmanlık alanı “YAZ” olan dergi!

Yaz boyunca, yaz keyfini doyumsuz yaşatmak için raflardaki yerini alan Gecce Summer Guide için de durum aynı! Bu dergi; gerçek bir “YAZ REHBERİ” olmanın hakkını veren, yegane yayın. Boyutundan tasarımına, içeriğinden tüm önerileri kadar; her detayı ile yaz boyu çantanızdan, arabanızdan ayırmamanız gereken bir rehber. Yazı şehirde geçirenler için şehrin yazlık öneriler, Ege’ye Akdeniz’e açılmak isteyenler için en popülerler, el değmemiş rotaları keşfetmek isteyenler için alternatifler, dünyaya açılmak isteyenler için ufuk açan içerikler.. Kısacası bu yaz nasıl bir tatil moduna girmek isterseniz; her modunuzun karşılığını bulabileceğiniz bir yaz rehberine imzamızı attık. Bu derginin tek amacı en iyi yaz önerilerini aynı çatı altında buluşturmak ve yaz boyunca en iyi yol arkadaşınız olmak. İşte tüm bu sebeplerden dolayı; göğsümüzü kabarta kabarta söylüyoruz: Türkiye’nin en iyi yaz rehberiyiz!

Gecce Summer Guide 2018 ile yazın en keyifli önerileri karşınızda..

Gecce Summer Guide 2018, mekan rehberinin ötesinde bir dergi! Ufkunuzu genişletecek; keyfinize keyif, eğlencenize eğlence, tadınıza tat katacak önerilerle dolup taşıyor. Elinize aldığınız anda yazın tüm enerjisini ve tüm renklerini hissedeceksiniz! Zaten bu renkleri ve enerjisi dergiyi elinize aldığınız ilk anda hissedeceksiniz. “Yeni Ay” konseptinin yaratıcıları Minimalista Creative Agency; bu dergide de tasarımsal harikalara imzalarını atmış bulunuyorlar. Büyük yankı uyandıran karpuzlu kapak ve kış boyu içimizi ısıtan narlı kapağımızdan sonra; şimdiyse sıcacık renkleriyle dondurmalı kapağımızla karşınızdayız! Her dergide olduğu gibi “Yeni Ay”ın gücünü; rengiyle cezbedici özelliği bulunan dondurma ve yazın vazgeçilmezi sahiller ile birleştirdiler. Ve her dergide olduğu gibi, Gecce Summer Guide 2018’de de harika bir kapak tasarımı yarattılar... Her daim yaratıcılık sınırlarını zorlayan ve imkansız kavramı olmayan Ajans Başkanı Bengühan Bora ve günlerini geccelerini bu dergiye adayan tüm Minimalista ailesini yine ayakta alkışlıyorum; teşekkür ederiz :)


Yazın en iyileri, tüm ayrıntıları ile Gecce Summer Guide’da!

Yazı şehirde geçirecekler için İstanbul ve Ankara’nın en iyi mekanları, en lüks ve konforlu otelleri ve en keyifli alışveriş merkezleri Gecce Summer Guide 2018 sayfalarında yerini aldı. Yazın sahillere göç edecekler içinse; Bodrum, Çeşme, Alaçatı, Antalya, Marmaris, Ayvalık, Cunda ve Kıbrıs’ın en iyileri de Gecce Summer Guide’da bir araya geldi. Yaza farklı bir tat katmak isteyenler içinse; Kapadokya ve Eskişehir’den en iyi mekan ve otel öneri de yazın en keyifli rehberinde yerini aldı. Yaz boyu ülke sınırlarını aşmak isteyenler de unutulmadı! Her zaman olduğu gibi Miami, Londra, New York, Paris ve Milano’nun keyifli ve farklı önerileri de Gecce Summer Guide 2018’de sizi bekliyor…

Her dergide olduğu gibi önerilen tüm mekanlarda; ihtiyacınız olan ve gitmeden bilgi sahibi olmak isteyeceğiniz tüm detaylar semboller yardımıyla sıralanmış durumda! Rezervasyon detayları, vale hizmeti ve otopark, manzara, bahçe, teras, tekne servisi, sigara bölümü ve bilmek isteyeceğiniz birçok ayrıntıyı içeren bu semboller sayesinde, mekanlar hakkında bir çırpıda detaylı bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Ayrıca mekanların yıldızları ve iki kişilik ortalama fiyatları hakkında da bilgi sahibi olabiliyorsunuz…


Mekanların yıldızları neye göre belirleniyor?

Her derginin en merak edilen konularından biri de mekanlara verilen yıldızların kimle tarafından verildiği ve bu yıldızların hangi kriterlere göre belirlendiği. Hemen bu konuya da açıklık getirelim...

Bildiğiniz gibi yıllardır gücümüzü aldığımız; Türkiye’nin duayen gazetecileri, yeme – içme yazarları ve alanında uzman isimlerinden oluşan bir Gecce Gurme Kurulu’muz bulunuyor. Bu kurul her dergiden önce toplanıyor ve mekanları tüm ayrıntıları ile değerlendiriyor. Gecce Gurme Kurulu, 30 Mayıs akşamı şehrin en trend mekanı 29’da yeniden bir araya geldi ve o geccede dergide yer alan mekanların puanlamaları gerçekleştir. Kurulda hangi isimler var bilmeyen içinde tekrar açıklamak isterim.. Kenan Erçetingöz önderliğinde; Güneri Cıvaoğlu, Mehmet Yaşin, Ahmet Örs, Sermet Severöz, Yelda İpekli, Ebru Erke ve kurula son katılan isim Swissotel the Bosphorus’un Genel Müdürü Uğur Talayhan!

Lezzetlere ilham veren tasarımlarıyla Jumbo başrolde!

Türkiye’nin en iddialı yaz rehberi Gecce Summer Guide 2018, bu sayısında çok büyük bir gücü de yanına aldı ve dergi Jumbo sponsorluğunda piyasaya çıktı. Sevgili Fatih Karaca’da dergi sayfaları arasında, derginin sektör için olan önemini belirten yazısıyla yer aldı.

Sınırların ötesine geçmeye hazırlanın!

Her sayımızda olduğu gibi, bu sayımızla da sadece ülke sınırlarında kalmadık! Dünya trendlerini takiben raflarda yerini alan Gecce Summer Guide 2018’de dünyanın birçok farklı noktasından da en iyi öneriler sizi bekliyor. Miami’nin en trend lezzet noktaları, Londra’da beş çayı kültürünü yaşatmaya devam eden mekan ve oteller, New York’ta brunch keyfinize lezzet katan en iyi mekanlar, Milano’nun en trend ve keyifli alışveriş noktaları ve Paris’in en muhteşem arka fonları Gecce Summer Guide 2018 sayfaları arasında sizi bekliyor.


Renkli içerikleriyle çok eğlenceli...

Yurt dışı önerileri tabii ki bu kadarla sınırlı kalmıyor! Her sektörde olduğu gibi, turizm sektöründe de her sezon yeni tatil trendleri kendini gösteriyor. Her yıl hayatımıza yeni bir soluk geliyor. Bu yıl, huzur dolu, el değmemiş ve henüz tam olarak keşfedilmemiş rotaların yılı olacak. İnsanlar, şehir ve iş hayatının temposundan bir hayli yorulmuş olacaklar ki, tatil trendleri de bir tık sakinliğe kaymış gözüküyor. Gerek Türkiye’de kalın, gerek ülke sınırlarının dışına çıkın; kafa dinlemelik, ruhu ve bedeni beslemelik tatiller bu yıl çok moda! Aynı zamanda alternatif rotalar da bu yaz büyük ilgi görenler arasında.

Trendler ne yönde ilerlerse ilerlesin; herkese iyi gelecek tatil tarzı tabii ki farklı. Bu sebeple; Gecce Summer Guide’da tam size uygun olacak tatili bulmanız için tarzınıza göre tatil önerileri sunan çok keyifli bir içerik hazırladık. Lüks tutkunları, bedeni beslemek isteyen gezginler ve sessiz sakin tatilciler gibi birçok kategori altında size en uygun rotayı belirlemenizde yardımcı olacağız. Aynı zamanda; değişen safari algısını takiben Tanzanya’nın büyüleyici bir yüzünü de Gecce Summer Guide sayfaları arasında tadacaksınız. Sizi sonsuzluğun ötesine taşıyacak havuzlar ve podyumlardan mutfağa geçen mekanlar gibi farklı ve eğlenceli birçok içerik de Gecce Summer Guide 2018’de sizi bekliyor.

Tükenmeden alın!

Gecce Summer Guide 2018, tüm Yaysat Bayileri ve D&R’larda satışta, tükenmeden almanızı öneririm… Önerilerinden her an haberdar olmak istiyorum diyorsanız da @geccedergi instagram hesabından bizi takip edin!

Kısacası..

Bizce her yaz, kendi hikayesini yazıyor. Bu yaz hikayenizin en unutulmaz anlarına imza atmaya kararlıyız..

Tüm okuyucularımıza keyifli yaz hikayeleri dileriz..

YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz