Begüm Kılıç
Tüm yazıları EN İYİ MEKANLAR Begüm Kılıç begum@gecce.com 02 Ocak 2019 11:52

Uzun bir yolculuk tek bir adımla başlar, yeni yılda harekete geç!

İşte geldi yeni yıl; 2019! Umut dolu, aşk dolu, çok kahkahalı, bol seyahat etmeli, yeni tatlar denemeli , yeni heyecanlar yaşamalı, kısacası keşfetmeli bir yıl ol tamam mı? Mevcut şartlarımı koru ve kayıplar yaşatma, Merkür gerilemeleri, Ay tutulmaları ile enerjimi düşürme, perdeden sızan güneş ışığını görünce bile umut dolabilen, mutlu olabilen iç dünyama zeval verme. Beni ben yapan tüm değerlerimi korumama yardımcı ol! Çok mu şey istedim senden? Bu yıl benim yılım olacak, yapacaksın artık bir şeyler :) Hoşgedin 2 0 1 9!

İlk olarak yeni yılın ilk sürprizlerini sizle paylaşmak istiyorum. Keşfetmek dedik! Yeni bir keşif, ilk, eşsiz, lezzetli.... Mr. Asado Burger’den bahsediyorum!

DÜNYADA İLK MR ASADO BURGERGeçtiğimiz haftalarda Gürkan Şef ile bir yemek yemiş, sohbet esnasında ilk olarak bizle paylaştığı bir müjdeyi sizlere fısıldamıştım. Bir ilk demişti. Türkiye’de değil dünyada da böyle bir konseptin emsali yoktu ve bu ilgi çekiciydi. Başarıdan başarıya koşan, samimiyetini de hiçbir zaman kaybetmeyen Gürkan Şef’in yeni mekanı bir burger house . Ama bildiğiniz burgerlerden değil "asado burger". İlk şubesi de Arnavutköy’de açılıyor. İlk diyorum çünkü başarılı olacağına, şimdilik İstanbul’da, çok kısa bir zaman içinde ise tüm dünyada olacağına inancım sonsuz.

Açılış için geri sayım başladı. Bu lezzeti deneyimlemek, açılış gününde Gürkan Şefin heyecanını paylaşmak için bende orada olacağım. Senin sadece şansa ihtiyacın var, bol şans Gürkan Şef!


YENİ NESİL SEASPİCEAnadolu yakasında yaşayan dostlarım, haftanın belli günleri Avrupa yakasına gelip yemek yemek, eğlenmek, keyifli vakit geçirmek istiyor. Bunun içinde belli bir yol kat edip, İstanbul’un malum trafiğine katlanıyor. Özellikle hafta sonuysa güzel bir gece geçirmek için çıkılan yolcuk bir serüvene dönüşüyor. Keyifsiz bir serüven.

Bu kıta değişimine iten gücün sebebi ise Anadolu Yakası’nda aradıkları tarzda ve kalitede mekanların az olması veya hiç olmaması. O zaman müjdeli haberi uzatmadan sizlerle paylaşayım;
Hani son yıllarda oldukça popüler olan, yeni nesil dediğimiz bir eğlence anlayışı var ya. Hani sazlı sözlünün yanında bir de DJ’li. Rakı içip dert yanmalı değil kalkıp dans etmeli, masalara çıkmalı, kısaca bütün stresi atmalı bir eğlence. İşte o eğlence çok yakında Ataşehir’de!

Water Garden AVM’nin içinde bulunan bu keyifli mekan Denizden Sofranıza konsepti ile yola çıkmış, mevsim balıklarını, en taze ve orijinal mezelerle beğenimize sunmuş ve hatırı sayılır bir müdavim kitlesine ulaşmıştı. Bunun yanına eğlence de eklendiğinde artık sadece Anadolu Yakasında yaşayanların eğlence ihtiyacını karşılamayacak, Avrupa’dan da eğlence serüvenine çıkmak isteyenleri harekete geçirecek, benden söylemesi!


CUMADAN PAZARA BARCODE
Ben eğlenmek için uzun uzun hazırlanan, evime uzak lokasyonları tercih eden, tanımadığım bir kalabalığın olduğu yerleri tercih edenlerden değilim. Benim için 10 dakikada kapısında olduğum, içeri girdiğimde dostlarımı selamladığım, samimi ama kalitesinden ödün vermeyen mekanlar her zaman ilk tercih olmuştur. Bunlardan biri de Barcode Nişantaşı. Pazartesi günleri dışında her akşam açık. Cumartesi geccesi Dj performası ile Batıkan Abız, haftaiçi ve Pazar günleri ise canlı müzik. Evet , Barcode pazar akşamları de açık. Baran Ateş’in etkileyici sesi ile şarkılar hep bir ağızdan söyleniyor, sendromsuz pazartesilere hazırlanıyor. Baran yakın zamanda bir de single çıkardı. Ezbere bildiğimiz repertuvarına bir de vazgeçmiyorum eklendi ki tadından yenmez oldu...

Benim favori günüm ise Fikret Dedeoğlu’nun sahne aldığı Cuma geceleri. Haftanın tüm yorgunluğunu Fikret’in dinlendirici sesi ile atıyor, ardından bir anda kendinizi dans ederken buluyorsunuz. Sahnedeyken dinleyiciye dokunabilmek bir meziyet. Fikret bunu her anlamda başarıyor, aranıza sızıyor, sizi ele geçiriyor. Harika sesi ve sahnesinin yanına bir de samimiyeti eklenince değmeyin keyfimize!


BEN OLSAYDIM...
Yılbaşı akşamlarını kendimi bildim bileli ailem ile geçirmeyi tercih edenlerdenim. Benim için eski yıla veda yeni yıla hoş geldin mahiyetinde kutlanan bu geceyi bu yılda ailem ile doğduğum şehir olan Kırklareli’nde karşıladım.
Yılbaşı gecesi elime gecce mekanlarının harika kutlamaları, birbirinden ünlü sanatçıların sahneleri, en eğlenceli dj performansları ve dans şovlarının görüntüleri geldi. Ve düşündüm; İstanbul’da olsaydım nerede ne yapıyor olmak isterdim?

*Franki’de Nez ile eğlenmek sanırım ilk tercihim olurdu.
*Murat Çekem’in ruhunuza dokunan sesi ile A’jia Otel de bir diğer tercihim olurdu.
*Sahne İstanbul’dan da bir Murat Dalkılıç rüzgarı geçti. Murat sahnede devleşti. Evet Sahne İstanbul’da bir yeni yıl tercihi olabilirdi.

2019, 2018’de gerçekleştirmek istediğiniz ama bir türlü hayata geçiremediğiniz her şeyi yaşadığınız bir yıl olsun, Enerji lütfen!
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: yeni , yıl , mekan

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz