Begüm Kılıç
Tüm yazıları EN İYİ MEKANLAR Begüm Kılıç [email protected] 28 Mart 2019 12:15

Moda Koyu'nu kucaklayan Kayıkhane Ruhu...

Moda Koyu’nu kucaklayan asırlık mekan Moda Kayıkhane...İkon haline gelmiş ismi, birbirinden başarılı isimleri ağırlayan sahnesi ve Kayıkhane ruhu ile her geçen gün ilgi odağı olmaya devam ediyor. Ben genel olarak Avrupa Yakası’ndaki mekanları tercih eden biri olarak sık sık Moda Kayıkhane’deki konserlere katılmak için kendime zaman yaratmaya çalışıyorum.

Moda Kayıkhane’de Mehmet Erdem esintisi


Ruhu olan mekanlardan bahsetmiştik. Bu mekan da her anlamda sizi tatmin eden, keyifle ayrılabileceğiniz bir mekan. Konser alanı, bar bölümü, konser alanını çevreleyen bistro sistemi ile istediğiniz tarzda eğlenebiliyorsunuz.

Ben Moda Kayıkhane’deki konserleri ilgi ile takip eden biri olarak en son gazino geccesine katılmış birbirinden kıymetli isimleri aynı sahnede izleme ve dinleme fırsatını yakalamıştım. Dün akşam da dönemin sevilen sanatçısı Mehmet Erdem ilgi çekici ses rengi ve sevilen şarkıları ile Moda Kayıkhane sahnesindeydi. Herkes Mehmet Erdem’in şarkılarına tek bir ağızdan eşlik etti. Benim de çok keyif aldığım bir gecce oldu.

Moda Kayıkhane’nin maskot güzeli Cindy köpek de her zaman ilgi odağıydı.

Her gün ve her saat kahvaltı: Uludağ Et Lokantası


Florya’da yer alan Fener Lokantasının benim için en kıymetli özelliklerinden biri Atatürk’ün tarihi deniz köşkü manzaralı olması. Mekan oldukça büyük. Binlerce kişiyi ağırlayabilecek bir kapasiteye sahip. Tesis mantığı ile kurulan bu mekanda yok yok.

Benim en çok hoşuma giden durum tüm gün kahvaltı servisi yapılması. Kahvaltıda da yok yok! Sadece hafta sonu değil hafta içi de kahvaltıya önem veren biri olarak bu durum beni tatmin etmeyi başardı.
Aynı zamanda öyle zengin bir menüye sahip ki karar aşamasında Uludağ Et Lokantası’nın harika manzarasına dalıp gittim. Kendinizi Ege’de huzur veren bir deniz kenarı mekanında hissetmenize sebep olan, martıların sahilde gezdiği, İstanbul’un karmaşasından kaçabileceğiniz bu mekan tam anlamıyla harika.
Hafta sonları farklı isimleri Uludağ Sahne’de ağırlayan mekanda aynı zamanda düğün ve organizasyonlar için de kullanılıyor.

Suare Nişantaşı'nda bir hafta sonu...


Yıllardır Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’nde yer alan Biber Bar’ı hepimiz biliyor ve seviyoruz. Suare de Biber Bar’ın tam üzerinde konumlanan butik bir canlı müzik mekanı. Yaklaşık 50 ile 60 kişilik bir kapasiteye sahip. Fakat mekanın içerisinde öyle bir atmosfer yakalanmış ki mekanın ufak oluşu tamamen avantaja dönüşmüş. Nasıl mı?

Bir kere sahnedeki solist şarkı söylerken sizin yanı başınızda, sizden biri hissi uyandırıyor. Çok samimi bir ortam hakim. Herkes şarkılara bir ağızdan eşlik ediyor ve kendini evinde hissettiren bir sıcaklık hakim. Ben gecce eğlencelerinde canlı müzikten keyif alanlardanım. Bu Cuma ve Cumartesi geccesi de ilk planım Suare olacak. Suare’de bu hafta Cuma Ezgi Gergin, Cumartesi ise Pınar Güsar sahne alacak.
Tabiiki ben de orada olacağım...YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: mekan , moda , kayıkhane , fener , lokantası , suare

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz