Begüm Kılıç
Tüm yazıları EN İYİ MEKANLAR Begüm Kılıç begum@gecce.com 30 Ocak 2019 12:49

Eğlencenin de bir konfor alanı var!

Yeni yıla merhaba dediğimiz ilk günden beri harekete geçelim diyorum. Hava soğuk, işler yoğun, zaman kısıtlı... Tüm bu bahaneleri bir kenara bırakıp biraz enerji dediğimiz noktada o özel zaman yaratılıyor. Hayatın akışını önceliklendirmekle alakalı olduğunu düşünüyorum. Ben kendimi motive edecek şeyleri iyi bilenlerdenim. Hafta sonunu battaniye altında kitap okuyarak geçirmek yerine, battaniye faslını pazar gününe bırakıp cuma ve cumartesi gününü dolu dolu yaşama zamanı! Ne mi yapalım?

Sahnenin enerjisi aramızda dolaşıyor: Suare Nişantaşı
Nişantaşı’nın en canlı caddesi Abdi İpekçi’de Biber Bar'ın üstüne konumlanmış, samimi ve şık dekore edilmiş bir mekan hayal edin. Yaklaşık olarak 50 misafir ağırlama kapasitesine sahip. Butik bir gecce mekanı diye tanımlayabiliriz Suare’yi. 2 adet oturmalı bölümü olmakla beraber Mekan kalanı stant düzeninden oluşuyor.
Bazı haftalar Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi olacak şekilde haftada 4 gün açık oluyor. Her akşam farklı bir isim sahnede. Mekanın küçük olması ve gelenlerin sahneye yakın olması benim için büyük önem taşıyor. Mekanı, mekanda yaşıyorsun. Şarkılara hep bir ağızdan eşlik ediyorsun. Tüm masalar eğlenmeyi bilen insanlar oluyor. Ve bazı masalar birbirini tanıyor. Sohbetler ediliyor, şarkılar söyleniyor. Sahneye dinlemeye gelen sürpriz isimler misafir ediliyor.

Tüm bu samimi ve eğlenceli ortama bir de harika kokteyller eklenince tadından yenmiyor. Begüm Obiz ve Ezgi Gergin kendi tarzlarında Türkçe cover şarkılar söylüyor. Sahnedeki enerjileri dansları tüm mekanı ele geçiriyor. Hep bir ağızdan şarkılar söylendiği gibi hep bir ağızdan danslar da ediliyor.
Suare gece canlı müzik ile başlıyor. Sabaha karşı 3.00'a kadar devam ediyor.


Her adım farklı bir dönemi yaşatıyor: Beyti
Her mekanın kendine has özellikleri, güzellikleri vardır. Ama bir mekana saygı duymak başka bir konu. Evet Beyti’den bahsediyorum. Her köşesinde yaşanmışlık, her köşesinde tarih yatıyor. İlmek ilmek işlenmiş ve en iyi olmuş bir mekan Beyti. Hakediyor mu? Haketmek kelimesi Beyti için az kalıyor.

Kapıdan girdiğiniz anda kendinizi yaşamınızın her zaman diliminde hayal edebiliyorsunuz. Mekanın yaratıcısı, markanın ismi Beyti Bey 90 yaşında. Ve mesleğe çok küçük yaşlarda başlamış. Duvarlarda ailesi, dostları ve tek başına farklı dönemlere ait fotoğrafları yer alıyor. Geçmişe bir yolculuk yapıyorsunuz. Beyti’nin süreçlerini ve adım adım nasıl en iyi olduğunu resimlerle izliyorsunuz. Bir hayat hikayesine şahitlik ediyorsunuz özetle.

Beyti’nin bütün salonları oldukça şık. Çalışanları profesyonel. İşin mutfağını her zaman merak eden, görmek isteyenlerindenim. Mutfağında askeri bir disiplin hakim. Mekan her anlamda oturmuş. Her şey yerli yerinde. Ve bu ruh size sonuna kadar yansıyor. Evimde gibi hissettiğim mekanlar var demiştim. Bu mekan tam anlamıyla ev gibi... Ruhu var mı? Beyti yaşıyor ve her dönemini yaşatıyor...


Anadolu yakasının eğlence merkezi: Biber AtaşehirAnadolu yakasında yaşayan dostlarımdan her zaman eğlenmek için Avrupa yakasına gitmenin ne kadar zahmetli ve ne kadar konforsuz olduğunun sitemlerini işitiyorum. Ben de iş keyifli vakit geçirmek ve eğlenmek olduğunda konum olarak evime yakın olan merkezleri seçenlerdenim.

Anadolu yakasında, Water Garden’ın içinde yer alan Biber Ataşehir Avrupa yakasının eğlencesini sizlerle buluşturuyor. Mekanın yanında yer alan rakı içip, deniz ürünleri ve mezelerin en tazelerini tüketmek isteyenlerin uğrak noktası Seaspice Biber öncesi güzel bir alternatif oluşturuyor. Yani şöyle ki Seaspice’de oturup güzel bir akşam yemeği yedikten sonra eğlenceye Biber Ataşehir’de yani 10 adım ileride devam edebilirsiniz. Bir taş ile iki kuş...

Biber Ataşehir Biber Nişantaşı gibi Ataşehir’de ikon haline gelebilecek kalitede bir mekan. Kapıdan girdiğiniz anda ihtişam ile samimiyetin el ele sizi karşıladığını görüyor, hissediyorsunuz. Çarşamba akşamları Türkçe gecceleri oldukça keyifli. Hafta sonları farklı isimlere, farklı eventlere ev sahipliği yapıyor. Perküsyon şovları eğlencenin nirvanası olabilir... Kısaca Biber Ataşehir’de yok yok!
Akşam yemeği, ardından özel kokteyller ve içecekler, güzel müzikler...
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: suare , biber , seaspice , beyti

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz