Gecce Mekan Ödülleri 2019 İmza Mekanlar Ödülü
Günler   Açılış   Kapanış
 • Pts.
 • Salı
 • Çarş.
 • Perş.
 • Cuma
 • Cts
 • Pazar
 • 12:00
 • 12:00
 • 12:00
 • 12:00
 • 12:00
 • 12:00
 • 12:00
 • 02:00
 • 02:00
 • 02:00
 • 02:00
 • 02:00
 • 02:00
 • 02:00
Özellikler
 • Rezervasyon Gerekli
 • Manzara Mevcut
 • Vale Parking Mevcut
 • Bahçe Mevcut
 • Çok Pahalı
Kiminle Gidilir

Önemli müşterileriniz, yabancı misafirleriniz, Türkiye'de yaşayan yabancı konuklarınız, Boğaz manzarası düşkünleri, dostlarınız, iş arkadaşlarınız..

Ne Giyilir

Mekanın boğaza nazır ortamında bu eşsizlikle uyum içinde olmak için erkekler spor ya da klasik takımlar, bayanlar da çağı yaklayan şık tercihler yapmalılar..

Dekorasyon

Çağdaş, modern çizgili, çağı yakalamış; ama çağın teknoloji yanında getirmiş olduğu soğukluğun aksine sıcak bir mekan, Boğaz manzarasıyla da başkalaşan sıcak bir yapı.

Şefin Tavsiyesi

Yabani mantarlı risotto ve sushi, özel karışık tempura çeşitleri, teriyaki soslu tavuk, Sunset fillet (fesleğenli püre ve kırmızı şarap sos ile)...

Nasıl Gidilir

Ulus sapağına girdikten sonra meşhur Kara Fırını bulun, Kara Fırın'dan sonra soldan ikinci sokağa sapın sonra tekrar sağa sapın sağda Sunset'i göreceksiniz.

SUNSET

Dünya Mutfağı
Adres: Kuruçeşme Mah. Yol Sok. No:2 Ulus Park, Ulus, Beşiktaş, İstanbul Tel: 0212 287 03 57 Fax: 0212 287 03 58 Web: www.sunsetgrillbar.com/ E-Posta: [email protected]

Bir lezzet abidesi..

1994 senesinde Ulus Parkı’nda açılan Sunset Grill & Bar, İstanbul’un lider “Fine Dining” restoranlarından biridir. Ulus Parkı’nın içinde yer alan Sunset Grill & Bar, Avrupa ve Asya’yı birleştiren İstanbul Boğazı’nın muhteşem manzarasına sahiptir.

Açıldığı ilk yıllarda misafirlerine “Kaliforniya Mutfağı” ve şehirdeki en iyi ızgara steak’leri sunan Sunset Grill & Bar, yabancı misafirlerden gelen istek üzerine Türk mutfağından farklı lezzetleri de menüsüne eklemiştir.

1999 yılında dünyada yükselen, Japon Mutfağına olan ilgi üzerine Türkiye’de Sushi Bar’ı mutfağına ekleyen ilk restoran olmuştur.

2006 yılında Sunset Grill & Bar’a gelen ve stilini “New Japanese Cuisine” olarak tanımlayan dünyaca ünlü şef Hiroki Takemura ile misafirlerimiz Japon mutfağına ait lezzetler ile tanışmıştır. Şef Takemura’nın hazırladığı başlangıçlar ve ana yemekler mevsimsel değişiklikler göstererek misafirlerimizin beğenisine sunulmuştur.

2015 yılında Sunset Grill & Bar ekibine katılan yaratıcı mutfak direktörü Chef Fabrice Canelle, doğadan esinlenerek yarattığı Akdeniz mutfağının en güzel örneklerini misafirlerimizle buluşturmaktadır. Bugün Sunset Grill & Bar’ın menüsünü Sushinin yanı sıra Akdeniz, Türk ve Japon mutfakları oluşturmaktadır.

Sunset Grill & Bar’ın kuruluşundan bu yana değişmeyen ekibi, önemli bir görev ve sorumluluk üstlenmiş olduklarının bilinciyle kaliteli bir servis ve lezzetli yemekler sunmak adına istikrarlı bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir.

1999 senesinden bu yana Chaine des Rotisseurs üyesi olan Sunset Grill & Bar birçok uluslararası ve yerel ödüllerin sahibidir. Sunset Grill & Bar 2002 ve 2009 yıllarında Zagat Survey tarafından yayınlanan “Best Restaurants in Istanbul” içinde yer almaktadır. Ayrıca Sunset Grill & Bar 1999 yılında, gastronomi dünyasının “Oscar”larını veren kuruluş olarak kabul edilen James Beard Vakfı tarafından ülkemizi temsil etmek üzere New York’a davet edilen ilk Türk restoranıdır.

Sunset öğle yemeği için Pazartesi-Cumartesi günleri arasında 12:00 – 15:00 arası ve akşam yemeği için her gün akşam 19:00’dan gece yarısına kadar hizmet vermektedir.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

- Sunset Grill&Bar’ın 1999’dan bu yana Châine des Rôtisseurs üyesi olduğunu?

- Sunset Grill&Bar’ın New York City’de bulunan James Beard Vakfı tarafından Türk mutfağındaki leziz yemekleri hazırlaması için Türkiye’den davet edilen tek restoran olduğunu?

- Sunset Grill&Bar’ın 1999 yılında Sushi Bar’ı getiren ilk restoran olduğunu?

- Sunset Grill&Bar’ın 2002 yılında kendi baharatlarını kendi bahçesinde yetiştirmeye başladığını?

- Sunset Grill&Bar’ın 2002 ve ardından 2009 yılında, Avrupa’da yayınlanan Zagat Survey tarafından “İstanbul’daki En İyi Restoranlar” arasına seçildiğini?

- Ayrıca 2009 yılında Sunset Grill&Bar, İstanbul’daki Otel içinde yer almayan restoranlar arasında en yüksek puanı aldığını?

- Sunset Grill&Bar’ın 2004 yılında Türkiye’nin en değerli ve kıymetli şarap koleksiyonunu satın aldığını?

- Sunset Grill&Bar’ın 2008 yılında dünyaca tanınan çağdaş Türk sanatçısı Burhan Doğançay ve Villeroy&Boch işbirliği ile Sn. Doğançay’ın “Ribbons” (Kurdele) serisi tablolarıyla tasarlanmış sınırlı sayıda tabak ürettirdiğini? Tabakların bir bölümü müze yararına satılıp, diğer bölümünün ise Sunset’te kullanıma sunulduğunu?

- Sunset Grill&Bar'ın 2008 yılında Burhan Doğançay ve Villeroy&Boch işbirliği ile ürettirdiği tabaklara koleksiyonerlerden gelen yoğun talep üzerine devamı olarak Kurdeleler Serisi'nden seçilen 6 farklı eser ile yeni tabaklar üretildiğini? Bu tabakların Doğançay Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı yararına satışa sunulduğunu? Bu satıştan elde edilecek gelir ile özellikle ilköğretim çağındaki çocukların sanat ile tanışmasına destek olunacağını?

- Sunset Grill&Bar’ın 2009 yılında, 15. yıldönümü kutlamalarında, Bozcaada’da bulunan aile bağlarından “Sunset Dreamin” adlı sınırlı sayıda kırmızı şarap üretilip ve bu şarapların etiketleri çağdaş Türk sanatçısı Burhan Doğançay’ın “Duvar” serisi tablolarıyla tasarlandığını?

- Sunset Grill&Bar’ın 2011 yılında Milliyet gazetesi tarafından yapılan bir ankette İstanbul’daki en iyi “Fine Dining Restaurant” olarak seçildiğini?

- Sunset Grill&Bar'ın 2012 yılında Portofino Splendido Hotel'in şefleri Corrado Corti ve Roberto Villa'yı ağırladığını?

- Şeflerin bir hafta boyunca Sunset misafirlerine Ligurya Mutfağı'na ait özel lezzetler sunduğunu?

- Sunset Grill&Bar'ın Financial Times'ın 2012 Ekim ayındaki bir yayınında Sunset hakkında "İstanbul'da bir Cuma gecesi Sunset Grill&Bar'ın manzaralı terasında dikkat çeken bir kalabalık olduğunu ve İstanbul boğazı manzaralı bu lokantanın şarap mahzeniyle birlikte yaratıcı Türk, Japon ve Akdeniz mutfağıyla Fransa'nın en iyi birçok lokantasını geçtiği" değerlendirmesi yaptığını?

- Sunset Grill&Bar'ın önceki senelerde olduğu gibi Wine Spectator Dergisi tarafından “Best Award of Excellence” ödülüne layık görüldüğünü?

- Sunset Grill&Bar'ın The World of Fine Wine "World's Best Wine Lists Awards 2014" listesine girerek ödüllendirildiğini?

- Sunset Grill&Bar'ın 2014 yılında Time Out İstanbul tarafından "En iyi iş yemeği" ödülüne layık görüldüğünü?

- Sunset Grill&Bar'ın 20. yılında Moet&Chandon'un dünyaca ünlü şefi Bernard Dance'ı ağırlayıp misafirlerine özel bir menü sunduğunu?

- Sunset Grill&Bar'ın 20. yılında Monaco Prensi II. Albert'in sahibi olduğu (SBM) Monte Carlo La Societe des Bains de Mer'e ait olan Hermitage Hotel'in Michelin yıldızlı ünlü şefi Joel Garault ve ekibi ile birlikte Gastronomi Haftası kapsamında özel bir menüyü sunduğunu?

- Sunset Grill&Bar'ın 20. yılında modern hayatın sembolü olmanın verdiği sorumlulukla ünlü sanatçı Günseli Kato ile bir proje geliştirdiğini? Günseli Kato'nun Sunset için Japon sanatının inceliklerini sergilediği bir Sushi koleksiyonu hazırladığını?

- Sunset Grill&Bar'ın 2014 yılında son 10 yıldır olduğu gibi kuruluş yıldönümünde elde ettiği geliri öğrencilerine burs sağlamak üzere Boğaziçi Üniversitesi Vakfı’na bağışladığını? Sunset'in bugüne kadar 100’ü aşkın öğrencinin eğitim hayatına katkıda bulunduğunu?

AİLEMİZ

KURUCU – BARIŞ TANSEVER
1967 yılında İstanbul’da doğan Barış Tansever Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Öğrenim yıllarında, 1990’lı yılların başlarında çok popüler olan disko/gece kulübü olan Pasha dahil olmak üzere İstanbul’da önemli işletmelerde özel partiler düzenleyerek restoran ve eğlence endüstrisine atılmıştır.

1990 – 1993 arası Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği olan BURÇ’u işleten Barış Tansever 1994 yılında Sunset’i açmıştır. Sektörde oldukça aktif roller üstlenen Barış Tansever, 2003 yılında kurulan TURYID (Turizm Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği) in başkanlığını 2011 yılına kadar başarıyla yürütmüştür, halen TURYID üyesi olan Barış Tansever sektör adına çalışmalarını sürdürmektedir.

“Restoran ve eğlence endüstrisi, hayatımın önemli bir parçasıdır. Başarı bahşedilmez, kazanılır. Sunset’te felsefemiz, endüstrinin bir adım ötesinde olmaktır, 5 adım değil. İstanbul gibi bir şehirde başarılı olmak zordur ama kazandığınız başarıyı sürdürmek daha da zordur."

SALON MÜDÜRÜ – GAZİ AKYOL
Restoran endüstrisinde engin bir bilgi ve tecrübeye sahip olan Maitre d’Hotel Gazi Akyol 1954 Sivas doğumludur. Henüz 13 yaşında iken restoran ve eğlence sektöründe çalışmaya başlayan Gazi Akyol, 1994 yılında Sunset ekibine katılmıştır ve o tarihten bu yana Maitre d’Hotel görevini başarıyla devam ettirmektedir.

“Sunset Grill&Bar, yıllar geçmesine rağmen sunduğu lezzetler ve hizmetle müşterilerin tercihi olmaya devam ediyor. Sunset ailesinin bir üyesi olmaktan ve sizleri tekrar ve tekrar restoranımızı ziyaret etmeye davet etmekten gurur duyuyorum!"
Gazi Akyol

Fabrice Canelle
YARATICI MUTFAK DİREKTÖRÜ – FABRICE CANELLE
Dünya medyasında “Özgün ve Vizyoner” olarak nitelendirilen Fabrice Canelle, kendisini Yeme ve İçme Yenilikçisi ve Yaratıcı Zeka olarak tanımlamaktadır.

Hem modern hem de geleneksel yaklaşımlarla sektörde fikir yaratıcısı olarak bilinen Canelle, sanatçı ve tasarımcılarla birlikte çalışarak, yeme içme konseptlerini geliştirmektedir. Yeni konseptlerin oluşturmanın yanı sıra, mevcut konseptlere yeni yaklaşımlarla hareket kazandırıp modernize etmektedir.

1960 yılında Fransa’da doğan Şef Fabrice Canelle, 20’li yaşlarına gelmeden Paris’te Michelin yıldızlı restoranlarda çalışmaya başlamıştır. 7 sene boyunca La Tour d’Argent, Louis XIV, Maxim’s ve Prunier gibi restoranlarda çalışmıştır. Bu tecrübelerinden sonra 6 aylığına Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınmaya karar verip Dallas, Chicago, Los Angeles, Washington DC, San Francisco ve New York şehirlerindeki en iyi restoranlarda şef olarak çalışarak 17 yıl kalmıştır. Chicago’daki “Ambria”, New York’taki “The Russian The Room”, San Francisco’daki “Moose’s” bunlardan birkaç tanesi. San Francisco’da Ritz Carlton’ı açtıktan sonra Washington’daki Ritz Carlton’da Executive Şef görevini devam ettirmiştir. 2000-2005 yılları arasında Çırağan Otel’de ve 2006 yılında Ritz Carlton İstanbul’da Executive Chef olarak görev alan Canelle, ayrıca Monte Carlo’da Alain Ducasse ile çalışmış, Shangri-La Otel Shanghai’da Executive Chef olarak görev almış ve Abu Dhabi’de Birleşik Arap Emirlikleri Emiri’nin ve ailesinin özel yemek danışmanlığı yapmıştır.

Haziran 2015’ten itibaren Sunset’te Yaratıcı Mutfak Direktörü görevini sürdürmektedir.

“Sunset’i yeme ve içme sektörünün “Mekke”si olarak tanımlayabilirim. Barış Tansever'in inşa ettiği kurum, yıllar süresince Türk ve uluslararası misafirler için bir "sahne" halini almış. Sunset sürekli olarak gelişen ve daima en iyiyle ön plana çıkan bir restoran. Bu ekibe katılmış olmaktan ve deneyimlerimi Sunset’i daha da istenilen bir yer haline getirmek için paylaşmaktan mutluluk duyuyorum."

EXECUTIVE ŞEF - HIROKI TAKEMURA

1957 yılında Japonya Ehime’de doğan Şef Hiroki Takemura 1972 yılında liseden mezun olduktan hemen sonra Osaka’da yiyecek sektörüne girmiştir. Japonya’da 10 yıl boyunca sürdürdüğü aşçılık mesleğine 1982’de gittiği Londra’da devam ettirmiştir. 1996 yılında başarısına büyük bir ivme kazandırmış olan Londra Nobu Restaurant’daki görevini, Zuma Restaurant’ın kurucu şefliği takip etmiştir.

2006 – 2009 yılları arasında aralıklarla misafir şef olarak Sunset Grill&Bar’a gelen şef Takemura yoğun talep üzerine 2010 yılında kadrolu olarak Sunset Grill&Bar ekibine katılmıştır.

Hiroki Takemura 2002 yılında en çok satan Sushi kitabı ünvanına sahip “Sushi: Taste&Technique” kitabının eş yazarıdır.

“Sunset ekibinin bir üyesi olmaktan dolayı çok mutluyum. Türk ve Japon kültürlerinin benzerliği nedeniyle İstanbul’da kendimi evimde gibi hissediyorum."

PAYLAŞ

 • Bunu Facebook'da paylaş!
 • Bunu Tweet'le!
 • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

(8 Yorum Yapıldı)

Misafir(leyla_Murat Bahtiyar) Adımını attığı andan itibaren, sıcacık bir mutluluk sarıyor insanı.. Manzarası ile, nefis yemekleri ile, özellikle başka hiç bir yerde bulamayacağınız lezzette sushisi ile asla eskimeyecek bir mekan...

18.01.2005 18:47:00

Misafir(tarık baycan) tek kelimeyle muhteşem dünyanın en güzel yeri bence ... herkezin görmesi lazım.. türkiyeye böyle bir yer kazandıranları tebrik ederimm...

19.07.2005 23:13:00

Misafir(Ahmet Selçuk) Sunset'te olmak bence bir ayrıcalık, servis hızlı ve çok güzel, Herşey çok güzel Sunset'te Sunset'i yaşıyorsunuz, Herkeze en içten dileklermle tavsiye ederim...

24.09.2005 20:39:00

Misafir(Hasan Kocak) Mukemmel bir mekan. Harika bir manzara esliginde cok hos bir yemek icin Sunset`i herkese tavsiye ediyorum.

29.11.2005 21:46:00

Misafir(berrin ayaz) gerçekten çok büyüleyici ve şık bir mekan herkese tavsiye edebilirim özelliklede boğaz hayranlarına.servis yemekler lezzetler süper ,gitmekten hiç vazgeçmiyeceğim tek yer

7.12.2005 00:21:00

Misafir(ayse senem) sushi yemek istiyorsanız gerçekten en dogru yer.. ortamıyla müziğiyle yemekleriyle kalitesiyle eşsiz bir mekan

12.04.2006 14:59:00

Misafir(yeliz) Muhteşem bir mekan her şeyiyle personelse inanılmaz süper))

28.07.2012 14:30:36

Misafir(kerem) Sunset kesinlikle bir marka. Manzarası özel lezzetleri kesinlikle birinci sınıf

26.09.2014 17:49:49
Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz