Özellikler
  • Teras Mevcut
  • Alkollü İçki Yok
  • Yeni Mekan
Kiminle Gidilir

Arkadaşlarınız ile gidebilirsiniz.

Ne Giyilir

Günlük giyim yeterli olacaktır.

Şefin Tavsiyesi

Fatima'nın Churro'su meşhurdur. Bu tarçınlı çubuklar Fatima'nın en iyisidir.

Giriş Ücreti

Yok.

Nasıl Gidilir

Abdi İpekçi Caddesi'nin hemen girişinde olduğu için, Osmanbey Metro ile kolay bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

FATIMA BY FAMUSE 1932

Patisserie
Adres: İstanbul Şube : Harbiye Mah. Abdi ipekçi Cad. No :2/B 34367 Şişli/İstanbul Merkez Ofis : Kaptanpaşa Sokak No: 13/1 Gaziosmanpaşa - Çankaya - Ankara Şube: Turan Güneş Blv. Panora AVM. Giriş Katı No:182/93 06450 Çankaya /Ankara Tel: 0212 230 74 33 Fax: 0312 446 61 34

En iyi lokum, çikolata ve drajelerin bulunması! Tatlılar da saatlik çıkıyor.


Fatima 1932 yılında, büyük uygarlıklara ve Nuh Peygamber ile ailesine ev sahipliği yapmış, aşkları dillere destan, Mem ile Zin'in diyarı Mezopotamya'nın Bakarda Şehrinde doğdu.
Fatima, Dicle Nehri yakınlarında bulunan büyük, bahçeli bir evde büyüdü. Bu bahçedeki çiçekleri sulamayı; yazın kavurucu sıcağını bu bahçede unutmayı çok sevdi.

Eski zamanlarda sevmek kolay değildi. Fatima'nın güzelliğine vurulan biri, sırf onun gül yüzünü görebilmek için 7 yıl boyunca o büyük bahçedeki çiçeklere, güllere su verdi. Mutlu bir yuva kurdular. 7 çocukları oldu. Fatima, bu topraklarda aşk ile büyüyüğ serpilen mahsüllerini misafirlerine, yoksullara ve ihtiyaç sahiplerine sundu.
Fatima, 32 yıllık kısacık ömrüne bolca sevgi, iyilik ve lezzet sığdırdı. Onun yaptığı yemeklerin tadı sadece damaklara değil, akıllara ve tarihe de kazındı.
Şimdi bu tadı tam 55 yıl sonra yeniden keşfetme zamanı.
Onun hünerli elleri, sofrasının bereketi ve bahçesinin zenginliği Fatima markasının varoluş sebebi.

Fatima’dan Lokum


Taze fındık gül ile buluşur; adı Kuşluk Vakti olur. Nane çikolatanın içine gizlenir: adı Gece Ayazı olur. Nar taneleri fıstık yeşiline karışır; adı Nar-ı Gülistan olur. Tüm güzel tatlar bir araya geldiğinde Lokum Şöleni olur. Lokumdan daha fazlası Fatima’da.

Fatima’dan Çikolata


Fatima, bildiğiniz çikolata deneyiminden daha farklı bir deneyim yaşamanızı sağlar. Sırrı; içindeki malzemelerin kalitesinden gelir. İncir kurusu bitter karasıyla buluşur; adı Siyah İnci olur. Fındıklar kendini sütlü çikolatanın içinde bulur; adı Ak Bunduk olur. Fıstık yeşilini bitter çikolata kaplar; adı Fıstıki Gece olur. Tüm güzel tatlar bir araya geldiğinde Çikolata Şöleni olur. Çikolatadan daha fazlası Fatima’da.

Drajeler


Çikolatalar şekerle buluşur; adı Çakıl Tanesi olur. Yer fıstığı kendini yeşilin içinde bulur; adı Fıstık Yeşili olur. Fıstıklar kahvenin içinde köpürür; adı Köpük Tanesi olur. Drajeden daha fazlası Fatima’da.

Fatima’dan Kolonya

Afrika fısık ağacından champaka ağacına, ud ağacından kraliçe çiçeğine unutulmaz kokular Fatima’nın kolonya serisinde.

Fatima’dan Oda Kokusu

Siyah üzünden sandal ağacına, hanımeli yapraklarından vanilyaya unutulmaz kokular Fatima’nın oda kokusu serisinde.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz