Özellikler
  • Bahçe Mevcut
  • Diyet Menü Mevcut
  • Sigara Bölümü Mevcut
Kiminle Gidilir

Arkadaş, eş, dost, sevgili, aile

Ne Giyilir

Rahat bir giyim tarzı benimsenebilir.

Dekorasyon

Oldukça keyifli bir dekorasyona sahip.

Giriş Ücreti

Yok

Nasıl Gidilir

Balat'ta ve Beylikdüzü'nde olmak üzere iki şubesi bulunuyor.

COOKLİFE

Adres: Cooklife Sanayi Yakuplu Mahallesi, Beysan Sanayi Sitesi, Birlik Caddesi No:24, 34524 Beylikdüzü Tel: 0212 412 44 40

Lezzetleri ve dekorasyonu

Tarihi Bizans İmparatorluğu’na kadar dayanan Balat, 1950’li yıllara kadar Yahudi ve Rumlara ev sahipliği yapması ile birlikte farklı kültürleri de bir araya getirerek, farklı kültürlerin yüzyıllardır hoşgörü içinde yaşayabildiğinin canlı bir kanıtı olmuştur.

Tarihini koruyan ve çok kültürlü İstanbul’u her adımda hissedebileceğiniz sokaklarından geçerken, Tarihi Fener Meydanı’nın köşesinde Cooklife Balat olarak 5. senemizi dolduruyoruz. Amacımız; yaşadığımız kaotik modern düzende sakin ve dingin kalabilen insanlar ile bir araya gelebilmek ve şehrin karmaşasından, hızından kısa bir süre için bile olsa kaçabilmek, yavaşlayabilmek.


1890’da inşa edilen eski Rum binasında, ilk günden bugüne, bölgenin çok kültürlü enerjisinden beslenerek huzurlu bir atmosfer yaratmayı istedik. Cooklife Magazine’in yarattığı hikayeleri ve görsel dünyayı Cooklife Balat’ta deneyimlemek için menüden, dekorasyona, ortam müziğinden, misafirlerimize kattığımız tüm deneyimlere kadar her ayrıntıyı büyük bir özenle planladık.


Dünyada kreatif endüstrileri ile dikkat çeken Bali, Tokyo, Kopenhag, Londra gibi lokasyonları detaylı irdeleyerek sanat, tasarım ve lezzet hikayelerini Balat’ta buluşturduk. Bağımsız konular üreten dergileri bir arada topladık.


Sanat, tasarım ve lezzet hikayelerinin yanı sıra Balat’ta topladığımız bir diğer şey ise kahvelerimiz. Seçimlerimizde özellikle izlediğimiz bir politikamız ya da ısrarımız yok. Şehrin en iyi kahve kavurucularına güveniyor ve kahvelerimizi onlardan alıyoruz. Diğer ürünlerde de aynı özeni gösteriyoruz.


En sevilen vanilyalı pastaların, vanilya çubuklarını Papua Yeni Gine’den getirtiyoruz. Mutfak ihtiyaçlarımızın %80’ini Güzelce’de olan çiftliğimiz ve bahçemizden karşılıyoruz. Diğer tüm ihtiyaçlarımız için en iyi üreticiler ile çalışıyoruz. Renklerin ve doğanın uyumuna dikkat ediyor, sunumlarımızı doğaya olan saygımızı hissederek en doğal ve minimal haliyle hazırlıyoruz.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz