Zorlu’dan çocuklara özel müzik atölyeleri

Keman sanatçısı ve akademisyen Dr. Erman Türkili ile çocuklara yönelik müzik atölyeleri, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde başladı!

10 Aralık 2014 11:20
Zorlu’dan çocuklara özel müzik atölyeleri
Miniklere müziği sevdirecek, onları çok sesli müziğin temel çalgıları ile tanıştıracak atölye çalışmalarının ilki 6 Aralık’ta gerçekleşti.

Klasik Batı Müzik eğitimini, Amerika Birleşik Devletleri’nde tamamlamış olan keman sanatçısı ve akademisyen Dr. Erman Türkili, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde çocuklara yönelik müzik atölyelerine başladı. Dr. Erman Türkili, Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Stüdyo’da gerçekleşecek etkinlikte, miniklerin müzik ile olan bağlantılarını kuvvetlendirecek ve onlara genel bir müzik kültürü aşılayacak eğitimler veriyor olacak.


Misafir sanatçılar ve enstrümanlar ile temel eğitim...

İlki 6 Aralık’ta yapılan bu atölye, 13 ve 20 Aralık’ta da çocuklar ve aileleri ile buluşacak. Misafir sanatçılar ile beraber çocuklara enstrümanları, çok sesli müziği ve bestecileri tanıtmayı konu edinen bir program tasarlayan Dr. Türkili, çalışma sırasında ayrıca mini bir resital de sergiliyor. Ebeveynlerin de katılabileceği atölye çalışmalarında, “piyano”, “keman”, “gitar”, “arp”, “flüt” ve “viyolonsel” gibi çok sesli müziğin temel çalgıları çeşitli sanatçılar tarafından tanıtılacak ve interaktif çalışmalar düzenlenecek.

Türkiye’de yaşayan yabancı ailelerin çocuklarına yönelik özel İngilizce atölye de var.

Ağırlıklı olarak 7 ile 11 yaş arasındaki çocuklara hitap eden “Çocuklarla Müzik” atölyesi 20 Aralık’ta ise İstanbul’da yaşayan expat ailelerin çocuklarına yönelik, İngilizce olarak gerçekleşecek.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Zorlu Center , Çocuk Atölyeleri

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz