Zorlu Sahnesinde Taş Plak Tadında Konser; Alaturka Records

Türkülerden, kantolara, bektaşi nefeslerinden, İstanbul aşk şarkılarına; taş plaklardan günümüze muhteşem bir yolculuk...

07 Kasım 2014 12:12
Zorlu Sahnesinde Taş Plak Tadında Konser; Alaturka Records
Uluslararası gösteriler ve dünyaca ünlü performansların yanı sıra Türkiye’den seçilmiş sanatçı ve gruplar ile de sanatseverlere geniş bir yelpaze sunan Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi, 22 Kasım’da Alaturca Records’ı ağırlayacak.

İlk albümü ‘Girizgah’ın lansman konseri

2013 Itrî Klasik Türk Müziği Yılın Projesi Ödülü sahibi Alaturka Records grubu, 2 CD'den oluşan ilk albümü 'Girizgâh'ın lansman konserini ilk kez Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde izleyiciye sunuyor. Alaturka Records, klasiklerden modern dönem eserlerine, Anadolu halk türkülerinden İstanbul şarkılarına, Bektaşi nefeslerinden dinî musiki örneklerine ve kantolara kadar, musiki kültürünü bir bütün olarak ele alıyor ve dinleyiciyi taş plak dönemine götürüyor.

Her yaştan müzisyen aynı sahnede bir araya geliyor...

Uğur Işık önderliğinde, yaşları 7’den 70’e değişen topluluk, 10 yaşında bir solist dahil olmak üzere 12 ses, 7 saz sanatçısından oluşan bir ekiple sahnede olacak. Topluluk bu konserde, musiki ile icraya, alışılagelenden farklı bir açıyla yaklaşacak. 22 Kasım saat 20.30’da izleyiciyle buluşacak olan Alaturca Records’ın ‘Girizgah’ albümünü ilk kez seslendireceği bu özel konseri kaçırmayın.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Zorlu Center , Konser , Alaturka Records

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz