Zorlu Center'da Sezen Aksu rüzgarı!

Milyonların sevgilisi Sezen Aksu, Korhan Futacı ve Kara Orkestrası ile ilk kez aynı sahnede, Zorlu’da!

19 Kasım 2014 13:26
Zorlu Center'da Sezen Aksu rüzgarı!
Türk pop müziğinin dev ismi Sezen Aksu; bu defa farklı bir işbirliği ve özgün bir projeyle dinleyicisinin karşısına çıkacak. Sanatçı ilk kez, güçlü vokal yeteneği ve alışılmışında dışında besteleri ile dikkat çeken Korhan Futacı ve Kara Orkestra ile Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde sahne alacak. Efsaneleşen Sezen Aksu şarklılarının alternatif yorumlarla seyirciye sunulacağı konser, 29 Kasım Cumartesi akşamı Zorlu’da gerçekleşecek...


Müzik çevrelerinin ve eleştirmenlerin övgüyle bahsettiği Korhan Futacı, Tamburada'nın 'Fantastik' albümündeki söz, besteleri ve saksofon performansı ile tanındı. Dandadadan'ın 'Sen Bana Birini Android' albümü ile dinleyici kitlesini genişletti. Sanatçı, Berlin, Antwerp, İstanbul, Akbank, Alanya ve Afyon caz festivallerinde sahne aldı. Pek çok uluslararası sanatçıyla aynı sahneyi paylaşan Korhan Futacı ve Kara Orkestra, 2010 yılında yayınladıkları "Hücum kayıt" yöntemiyle kaydedilen albümde Pink Floyd ve David Gilmore albümlerinden tanıdığımız Andy Jackson ile çalıştı.


Alternatif ve özgün müzik topluluklarının kurucusu, aynı zamanda saksafoncu, solist, söz yazarı ve yapımcı Korhan Futacı, dinleyiciye farklı müzik deneyimlerini aynı anda yaşatıyor. Futacı, yedi kişiden oluşan topluluğu Kara Orkestra ile müziği alışılmışın dışında bir boyuta taşıyor.

Sezen şarkılarına Korhan Futacı yorumu...


Sezen Aksu’nun, herbiri ayrı ayrı klasikleşen eserlerini; Korhan Futacı ve Kara Orkestra’nın özgün yorumları ile harmanlayarak sunacağı, 29 Kasım Cumartesi günü saat 20.30’daki bu özel performansı kaçırmayın!

Kara Orkestra Üyeleri

Korhan Futacı: Vokaller, tenor, alto ve soprano saksofon

Gökhan Şahinkaya: Elektrik ve akustik bas gitar

Erdem Göymen: Davul ve perküsyon

Barlas Tan Özemek: Elektrik gitar, arka vokal

Samad Kamali: Klavye, piyano, arka vokal

Berke Can Özcan: Perküsyon ve davul

Burak Irmak: Klavye, vibrafon, synthesizer

Tarih: 29 Kasım 2014 Cumartesi

Saat: 20:30

Mekan: Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi, Ana Tiyatro
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Restoran , Avm , Zorlu Center

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz