Yılın ses getiren etkinlikleri Zorlu PSM’de!

Zorlu PSM, Mart ayında kendi alanlarında efsaneye dönüşmüş etkinliklerle heyecan verici bir takvim ortaya çıkarıyor. Broadway tarihinin en önemli kült müzikallerinden West Side Story – Batı Yakasının Hikayesi; Barselona’da başlayıp tüm dünyaya yayılan, müzik, yaratıcılık ve teknoloji konseptleriyle katılımcılarına eşsiz bir deneyim yaşatan Sónar İstanbul; Meksikalı electronica ve ambient sanatçısı Murcof ile Fransız piyanist Vanessa Wagner; Kuzey Afrika’dan çıkıp tüm dünyayla buluşan Tinariwen; blackgaze türünün kurucusu kabul edilen Alcest ve çok daha fazla etkinlikle Zorlu PSM’de Mart ayında dinamik bir sanat haritası bulunacak!

09 Şubat 2017 15:59
Yılın ses getiren etkinlikleri Zorlu PSM’de!
West Side Story – Batı Yakasının Hikayesi // 1-18 Mart // Ana Tiyatro


İlk kez sahnelendiği 1957’den beri Broadway’in fenomen müzikali, William Shakespeare eseri Romeo ve Juliet’in modern bir uyarlaması olarak tanımlanan West Side Story – Batı Yakasının Hikayesi, 1-18 Mart tarihleri arasında Zorlu PSM Ana Tiyatro’da 21 performans sergiliyor.

Porto Rikolu çete The Sharks ve ABD’li çete The Jets’in New York sokaklarındaki rekabetini görkemli bir koreografi eşliğinde yansıtarak, iki farklı çete üyesi Tony ve Maria’nın aşkına odaklanan ikonik müzikal, Broadway sahnesinden dünya çapında turneler, gösteriler ve uyarlamalarla daha da pekiştirdiği efsanesiyle Zorlu PSM’de olacak.

Bilet Fiyatları:

Salı, Çarşamba, Perşembe ve Pazar akşam- 1. Kategori - 195 TL / 2. Kategori - 165 TL / 3. Kategori – 140 TL / 4. Kategori - 105 TL / 5. Kategori - 70 TL

Cumartesi öğlen ve akşam, Pazar öğlen - 1. Kategori - 215 TL / 2. Kategori - 185 TL / 3. Kategori - 155 TL / 4. Kategori - 120 TL / 5. Kategori - 85 TL


Sónar İstanbul// 24-25 Mart


Barselona’da başlayıp tüm dünyaya yayılan, müzik, yaratıcılık ve teknoloji konseptleriyle katılımcılarına eşsiz bir deneyim yaşatan Sónar festivali, Türkiye’de ilk kez 24-25 Mart tarihlerinde Zorlu PSM’de düzenleniyor. Berlinli iki prodüktör Apparat ve Modeselektor'ün elektronik müzik sahnesine damgasını vuran grubu Moderat, İrlandalı electro pop kraliçesi Róisín Murphy, techno müziğin yenilikçi DJ ve prodüktörü Nina Kraviz, elektronik müziğe türler arası bir yorum getiren İngiliz prodüktör Floating Points (Solo Live), ikonik dubstep prodüktörü ve Hyperdub'ın kurucusu Kode9 (DJ Set), Avusturyalı dinamik techno ikilisi HVOB (Live), space disco'nun Norveçli temilcisi Prins Thomas (DJ Set), WARP Records'ın önde gelen isimlerinden biri olan elektronik müzik prodüktörü Clark, hip hop etkileşimli elektronik müziğin en başarılı isimlerinden Nosaj Thing (Live), techno sound'unun çağdaş temsilcisi Matias Aguayo, kısa sürede büyük bir başarı yakalayan İngiliz elektronik soul ikilisi HONNE, ünlü caz müzisyeni Jimi Tenor ile eşi Nicole Willis'in deep house projesi Cola & Jimmu ve çok daha fazlası Sónar İstanbul'da sahne alacak.

İki gün boyunca, Zorlu PSM’nin 4 farklı sahnesinde eş zamanlı gerçekleşecek olan Sónar İstanbul, “The Immediate Future” (Yakın Gelecek) teması ile tamamen İstanbul’a özel kurgusuyla sanatseverlerle buluşacak ve katılımcılarına bir festivalden daha fazlasını yaşatacak.

Bilet Fiyatları: İkinci Ön Satış Tam-200 TL, Öğrenci – 170 TL (Sınırlı Sayıda)

LOKALİZE: Dünya Kadınlar Günü – Nilipek, Selin Sümbültepe, Merve Çalkan, Sedef Sebüktekin //

8 Mart Çarşamba // Studio // 20.30


Yeni nesil şarkıcı-söz yazarı ekolünü müzik sahnemizde başarıyla temsil eden dört genç ve yetenekli sanatçı Lokalize serisi kapsamında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Studio’da sahne alacak. 7 Pink Floydlar ve 2 Prenses ile Emir Bey gibi gruplarla başlayan müzik kariyerini bir süredir solo olarak devam ettiren Nilipek; kendi parçalarının yanı sıra farklı isimlerin şarkılarına yaptığı cover’larla özel bir yeri olduğunu kanıtlamış Merve Çalkan; solo çalışmalar yaptığı 2015'ten bu yana Renk Vermez Sana adlı parçası ve Fas asıllı Fransız caz sanatçısı Hindi Zahra'nın İmik Simik adlı parçasına yaptığı akustik cover'la adını duyuran Selin Sümbültepe; Akustik adlı 4 parçalık bir EP yayınlayan, yakında yepyeni çalışmalarıyla müzikseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanan Sedef Sebüktekin Zorlu PSM’de bir araya gelecek.

Bilet Fiyatları: Tam-30 TL, Öğrenci – 20 TL

LOKALİZE: Büyük Ev Ablukada - Ay Şuram Ağrıyo // 11 Mart Cumartesi // Studio // 16.00 & 19.00


Kurulduğu günden bu yana kendine özgü tarzı, müziği ve şarkı sözleriyle büyük ilgi görerek bir fenomene dönüşen Büyük Ev Ablukada, akustik performanslarını 16.00 ve 19.00’da Studio’da sergiliyor.

Bilet Fiyatları: Tam – 40 TL, Öğrenci – 30 TL

Royal Opera House Gösterimi: Woolf Works // 21 Mart Salı // Studio // 19.00


Zorlu PSM’de sezon boyunca devam eden Royal Opera House gösterimleri, Wayne McGregor’ın ünlü İngiliz yazar Virgina Woolf ve eserlerini onurlandırdığı balesi Woolf Works ile devam ediyor. Edebiyat tarihinin ikonik isimlerinden Virginia Woolf’un günlükleri, tezleri ve yazdığı mektuplardan aldığı ilhamı Max Richter’in elektronik müzik ve klasik müziği sentezlediği besteleri ile birleştiren eser, galasının yapıldığı 2015 yılından bu yana büyük ilgi görüyor. Yapım, Wayne Mcgregor’un yaratımıyla, en iyi klasik koreografi dalında Critics’ Circle Ödülü’nü kazanmasının haricinde, sahne sanatları dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Olivier Ödülleri’nden de en iyi yeni dans yapımı ödülü ile döndü.

Virginia Woolf’un etkileyici hayatı ve eserlerini Royal Opera House sahnesine taşıyan bu büyüleyici performans, 21 Mart 2017 tarihinde Zorlu PSM’de, Studio ekranında.

Bilet Fiyatları: Tam – 30 TL, Öğrenci – 15 TL


LOKALİZE: Gaye Su Akyol // 22 Mart Çarşamba // Studio // 21.00


Gaye Su Akyol’un türler arası bir zaman yolculuğuna çıkaran, şarkıları, kozmik bir canlı performansla Lokalize serisi kapsamında Zorlu PSM’ye konuk oluyor. 2014’te yayınlanan ilk albümü Develerle Yaşıyorum’da Türk sanat müziğini modernize edip post-Türk sanat müziği kalıbına hayat veren, ikinci albümü Hologram İmparatorluğu’yla bu yılın en iyi albümlerinden birine imza atan Gaye Su Akyol 22 Mart’ta Studio’da olacak.

Türkçe Edit furyasından Detroit Techno’ya kadar farklı tarzlara sahip, ustalıkla harmanlanmış setleriyle ülkemizin en başarılı DJ’lerinden biri olan Kaan Düzarat ise Gaye Su Akyol öncesinde ve sonrasında kabinin başına geçecek.

Bilet Fiyatları: Tam – 45 TL, Öğrenci – 35 TL


Tinariwen // 22 Mart Çarşamba // Drama Sahnesi// 21.00


Kariyerlerinde 7 albüm bulunan ve son olarak 2014 yılında Elwan’ı yayınlayan Tinariwen, deve sırtındaki akülerle beslenen elektro gitarlar eşliğinde müzik yaptığı serüvenini Glastonbury, Roskilde ve Coachella gibi dünyanın en ünlü festivallerinden sonra Zorlu PSM’ye taşıyor. Güney Afrika’da gerçekleşen 2010 Dünya Kupası’nın açılış etkinliğinde sahne alan ve 2012 yılında Tassili isimli albümüyle En İyi Dünya Müziği Albümü dalında Grammy kazanan Tinariwen, Kuzey Afrika’dan çıkıp tüm dünyayla buluşan müziğiyle 22 Mart 2017’de Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde olacak.

Bilet Fiyatları: 1. Kategori - 65 TL, 2. Kategori – 45 TL

Murcof x Vanessa Wagner // 29 Mart Çarşamba // Drama Sahnesi // 21.00


Meksikalı electronica ve ambient sanatçısı Murcof ile Fransız piyanist Vanessa Wagner, Zorlu PSM sahnesinde olacak. Murcof ve Vanessa Wagner’ın klasik müziğin yaratıcı noktalarında seyahat eden, türler arası atlayışları ise başarılı bir şekilde gerçekleştiren uyumlu birlikteliğine 29 Mart 2017’de Zorlu PSM sahnesinde tanık olunuyor.

Bilet Fiyatları: Ön Satış 1. Kategori - 50 TL, 2. Kategori – 40 TL // Normal Dönem 1. Kategori – 65 TL, 2. Kategori – 50 TL

Alcest // 30 Mart Perşembe // Studio // 21.00


İlk bakışta birbirine uzak görünen türler olan black metal, post-rock ve shorgaze’i müziğinde bir araya getiren ve ‘blackgaze’ denilen bu tarzın öncüsü olan Fransız ikili Alcest, 30 Mart akşamı Zorlu PSM Studio’ya konuk oluyor.

Bilet Fiyatları: Tam – 40 TL, Öğrenci – 30 TL
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: zorlu psm , mart ayı , drama , tiyatro , konser , opera , etkinlik

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz