Yeni yıla girerken hafiflemek isteyenlere!

Osmanlı'dan günümüze keyifli bir gelenek; "Hamam"

02 Ocak 2015 13:45
Yeni yıla girerken hafiflemek isteyenlere!
HAMAM UYGULAMALARI

Binlerce yıldır kültür ve sosyal yaşamın vazgeçilmezi olarak hayatımızda yer alan "hamamlar" modern çağda, sağlıklı yaşam, doğal yöntemlerle yaşlandırmayı geciktirme, doğal olana dönüş trendleri kapsamında günümüzde yeniden hayat buluyor. The Istanbul EDITON’da yer alan üç katlı spa ESPA’nın otantik atmosferinde, Türk kültürüne has geleneksel arınma, yenilenme yöntemleri, ESPA’nın tamamen organik doğal ürünleriyle bütünleşince bir "yenilenme ritüeli" oluşuyor.


Hamam uygulamalarının faydaları saymakla bitmiyor.

Stresi hafiflettiği, kasları gevşeterek fiziksel ve ruhsal açıdan dinlendirdiği, cildin yüzeyindeki ölü dokulardan arınmaya yardımcı olduğu ve cildin toksinlerden arınmasında faydalı olduğu yaygın olarak biliniyor. Ancak, bağışıklık sistemini desteklediği, lenf drenajını ve kan dolaşımını arttırmaya destek olduğu, hücresel seviyede oksijenlenmeyi arttırmaya destek sağlayarak cildi beslediği ve bu yolla da cildin genç ve taze kalmasına büyük katkı sağladığı ise yeterince bilinmiyor.


Levent’te üç kattan oluşan 2 bin metrekarelik alanda faaliyet gösteren ESPA’da, gerek tasarım gerekse uygulamalarda Anadolu’dan günümüze ulaşan bu geleneği yaşatmak için tüm detaylar yüksek standartlarla korunuyor. Bayanlar ve beyler için ayrı hamam ve salonlar bulunuyor.


KEÇİ SÜTÜ VE BALLI BAKIM

Cilt tipine uygun olarak seçilen kese uygulaması; hamamın içerisinde yer alan özel kese odasında, hamamda ve buhar odalarında cilt yumuşatıldıktan sonra, tüm hijyen kurallar özenle takip edilerek uygulanıyor. ESPA’nın büyülü bakır tonları ile muhteşem otantik atmosferinde, Osmanlı ezgileri eşliğinde devam eden köpük banyosu ve masajını, organik keçi sütü ve bal karışmından oluşan özel vücut bakımı izliyor. Organik ESPA ürünleri kullanılarak devam eden saç yıkama, ardından da özel kayısı özü içeren organik ESPA yağları yardımıyla yapılan saç bakımı ile devam ediyor.

Tamamı konusunda uzman hamam terapisti tarafından, aslına sadık kalınarak uygulanan bu özel bakım sonrasında, zamanda yolculuk hissine kapılabilir, ruh ve bedeninizin arındığını, vaktiyle sultanlara nasıl bakım yapıldığını yaşayarak hissedebilirsiniz.

ESPA’da ki hamam uygulamaları çeşitlendirilebiliyor. Geleneklere sadık kalınarak isteğe göre; "gelin hamamı", "damat hamamı" ve diğer kutlamalar organize edilebiliyor.


14 Kasım-4 Ocak tarihleri arasında, üyelere ESPA hediye sertifikalarında %20, diğer misafirlere %10 indirim avantajı sunuluyor. Eski gelenek ve görenekler doğrultusunda, eskimeyen bu ritüeli sevdikleri ile paylaşmayı isteyenler The Istanbul Edition 'dan iletişim bilgisine ulaşabilirler..

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: The Istanbul EDITION , otel , Hamam , Levent

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz