Yemek değil sanat eseri!

Ali Rıza Yılmaz ve İlhan Çulha'nın 96 yılında Cemil Topuzlu Park'ın içerisinde açtıkları mavi ve yeşilin kaliteye doyduğu Kuruçeşme'nin gözde balıkçısı Park Fora'da İlhan Çulha ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

30 Ocak 2013 14:46
Yemek değil sanat eseri!

Park Fora'ya girince ayrı bir dünyaya giriyorsunuz, diğerlerin çok farklı ambiyansını hemen fark ediyorsunuz. Tesadüfe bakın, içeriye giriyorum bakıyorum tüm çalışanlar, toplanmış öğrenci gibi ders alıyor. Nedir ne değildir diye İlhan beye sordum. 'Bizim yabancı müşteri portföyümüz çok fazla o yüzden personelimiz de yabancı dil mutlaka bilmek zorunda, haftanın 2 günü, burada seviyelerine göre eğitim alıyorlar' dedi. Şaşırdım doğrusu, bazı yerlerde personelle değil ingilizce türkçe bile anlaşamıyoruz. A'dan Z'ye eğitimli ve güler yüzlü personel, Park Fora'nın olmazsa olmazlarından.İlhan beyle sohbet ederken, executive şef Musa Değirmenci ve ekibinin elinden çıkma, her zaman yeniledikleri menülerinin içinden balık mantısı, lakerda, portakallı karides, brokolili semiz otlu salatayı deniyorum ve o an, iş, sanat, cemiyet dünyasının önde gelen isimlerinin neden Park Fora’yı tercih ettiklerini anlıyorum.


Halis zeytinyağıyla pişen balıklar

İlk duyduğumda ben de ağır olabileceğini düşündüm ama gelin görün yiyin ki çok hafifti.. Üstelik kullanılan yağ bir başka balıkta kullanılmıyor periodik olarak yenileniyor.

Biraz lakerdadan bahsetmek istiyorum. Balık restoranını, balık restoranı yapan en önemli şey ne deseler, lakerda derim. Keza İlhan bey de şunları söyledi ‘ Lakerda yapmak çok meşakatli bir iştir, özeldir. Her yerde iyi lakerda yemek de zordur, balığın seçimi, tuzlanması v.s. biz bu konuda en iyisiyiz.’


Yemek değil sanat eseri!


Yenilikçi balık restoranı Park Fora’da 30 çeşit soğuk meze, 15 ara sıcak var.

Mufağın hijyenine kimse laf edemez çünkü gıda mühendisi çalıştıran tek işletme, Park Fora..

Park Fora’da en sevdiğim şeylerden biri de ne oldu biliyor musunuz?

Yemeklerin haricinde tabii.. Ulu önder Atatürk’ün gemisi , Savarona’nın mekanın tam ön çaprazında durması. Park Fora’ya gittiğinizde Atatürk’ün çok sevdiği rakı kadehini bir de Savarano’ya doğru kaldırın.
Rakı içmiyorsanız şarap kavı da oldukça iy, istediğiniz kalitede şarabı anında bulabileceksiniz.


Ankaralılara balığı sevdirdiler!

Park Fora Ankaralıları da unutmadı. Genelde kırmızı et tercih eden Ankaralılar, taze taze balıkların yollandığı Ankara şubesinde bu eşsiz lezzetlerle buluşabiliyor.


Özlem Sucu
[email protected]
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz