Wyndham Hotel Group, Türkiye’deki ikinci üst sınıf otelini İstanbul’da açtı

Şirketin Türkiye’deki otel sayısı 20’ye ulaştı

01 Temmuz 2013 13:45
Wyndham Hotel Group, Türkiye’deki ikinci üst sınıf otelini İstanbul’da açtı
İSTANBUL (1 Temmuz, 2013) Yaklaşık 7 bin 380 otel ile Wyndham Worldwide Corporation şemsiyesi altında dünyanın en büyük otelcilik şirketi olarak yer alan Wyndham Hotel Group, Türkiye’deki ikinci üst sınıf Wyndham Hotels and Resorts® oteli 307 odalı Wyndham İstanbul Petek’in açılışını duyurdu.

Wyndham Hotel Group, kendi bayrağını taşıyan Türkiye’deki 20’nci otel olan Güneşli’deki Wyndham İstanbul Petek’in açılışıyla Türkiye’deki varlığını sağlamlaştırıyor. Şirketin şu anda Türkiye’de Wyndham Hotels and Resorts, TRYP by Wyndham® ve Ramada® markaları altında faaliyet gösteren otelleri bulunuyor. İstanbul’daki ilk TRYP by Wyndham oteli Aralık 2012’de açılmıştı. Ramada markasının ülkedeki en son halkası olan 395 odalı Ramada Resort Antalya Lara ise kapılarını bu hafta açtı.

Wyndham Hotel Group, Türkiye’deki orta ve üst sınıf hizmet faaliyetlerine ek olarak geçtiğimiz ay da İlbak Turizm İşletmeleri ve Yatırım A.Ş. ortaklığıyla Super 8® markasını duyurmuştu. Önümüzdeki 10 yılda Türkiye’de 20 Super 8 otelinin daha açılması bekleniyor. Super 8® markası 2 bin 300 otel ile dünyadaki tüm ekonomi sınıfı otel zincirlerinden daha fazla otele sahip.

Wyndham Hotel Group Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Genel Müdürü Rui Barros, “Bölgedeki büyüme stratejimizin ayrılmaz bir parçası olan Türkiye’de bir Wyndham Hotels and Resorts otelini daha açmaktan büyük heyecan duyuyoruz,” dedi.

Barros, “Yakın zamanda açılan Wyndham İstanbul Kalamış Marina’nın gördüğü ilgi, ülkede Wyndham® markasına güçlü bir talep olduğunu gösteriyor. Önümüzdeki yıllarda burada yeni, kaliteli oteller açma fırsatları üzerinde ortaklarımızla birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz” şeklinde konuştu.

Kılıçbey Turizm İşletmeleri İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne ait olan ve Metex Design’ın tanınmış mimarlarının tasarım katkılarıyla inşa edilen otelin yapımı ve açılışı 200 kişiye istihdam sağladı. Otelin dekorasyonunda tüm dünyadan, aralarında Çek Cumhuriyeti’nde el işi üretilmiş cam avizelerin de bulunduğu zanaat ürünlerinden yararlanıldı.

Kılıçbey Turizm İşletmeleri İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyükkıdık, “İstanbul, Türkiye’de yaşamın tüm unsurlarını temsil eden kültür ve farklılıkların bir potada eridiği dinamik bir şehir. Wyndham İstanbul Petek’in açılışıyla birlikte bu şehre yatırım yapmaktan, ülkemize dünya standartlarında hizmet ve sınıfının en iyisi tesisler getirmek için dünyanın en büyük otel şirketiyle birlikte çalışmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz,” dedi.

İstanbul Atatürk Havalimanı’na 10 kilometreden kısa bir mesafede Güneşli’de yer alan beş yıldızlı, 21 katlı Wyndham İstanbul Petek’te 241 misafir odası ve 27 suitin yanı sıra, uzun süreli konaklamalar için 39 daire bulunuyor. Otelde 586 metrekarelik bir balo salonu ve toplam alanı 1.970 metrekareyi aşan 14 toplantı salonunun da dahil olduğu geniş toplantı alanlarının yanı sıra fitness salonu ve 500 araçlık park yeri bulunuyor.

Oteldeki yemek seçenekleri , lobi bardan tüm gün hizmet veren özel restoranlar ve bunlara ek olarak 24 saat oda servisine kadar geniş bir yelpazede sunuluyor. Dinlenmek ve rahatlamak isteyen misafirler otelin 130 metrekarelik yüzme havuzu ve dört odası bulunan spa alanından faydalanabilirken, alışveriş etmek isteyenler de zemin kattaki meydanı çevreleyen mağazaları ziyaret edebiliyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Wyndham Hotel Group

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz