World Class, Türkiye'nin en iyi bartenderını seçti...

Lüks içecek kavramının en büyük temsilcisi olan ve tüm dünyada bartenderlık mesleğinin standartlarını yükselten World Class tarafından Türkiye’nin en iyi bartenderı Kevin Patnode seçildi. Kevin Patnode, 21-24 Ağustos tarihleri arasında Mexico’da gerçekleşecek dünya finalinde Türkiye’yi temsil edecek.

10 Temmuz 2017 11:07
World Class, Türkiye'nin en iyi bartenderını seçti...
Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörünün kalite çıtasını yükselten eğitimlerin ardından World Class unvanını alan bartenderlar, Türkiye’nin en iyisi olmak için zorlu etaplardan geçtiler. 5-6 Temmuz’da Soho House’ta gerçekleşen finalde; Frankie’den Vedat Akar, Dirty Hands’den Onur Balk, Beymen Brasserie’den Soner Sezer, No 22 Hotel Riders' Inn’den Çağrı Yılmazoğulları, Mikla’dan İbrahim Bulut, Joker 19’dan Ulaş Duramanoğlu ve Freelance Bartender & Consultant Kevin Patnode ile 7 finalist ‘Türkiye’nin en iyi bartender’ı olmak için yarıştı.
World Class yarışması için Kasım ayından bu yana devam eden Türkiye elemelerinin finalinde, İstanbul’un en seçkin bar ve restoranlarında çalışmayı sürdüren 7 finalist, iki gün boyunca birbirinden keyifli ve heyecanlı 6 farklı etapta yarıştı. Ilk etap olan “Eyes Wide Shut” da finalistler 4 farklı kategoriden ürün tadarak doğru alkollü içeceği bulmaya çalıştı. Ardından Maksut Aşkar’ın hazırladığı lezzetler ile uyumlu kokteyller yarattıkları “Taste of Turkey” etabında kokteyl-yemek uyumu konusunda uzmanlıklarını gösterdiler. İlk günün son etabı olan “Eco-Friendly”de ise finalistler doğaya gösterdikleri saygıyı ve çevreciliği anlattıkları ve tekniğinden konseptine kadar bu vizyonu vurguladıkları kokteyller hazırladılar ve bu kokteyllerin doğaya olan katkılarını rakamsal olarak desteklediler. İkinci günün ilk etabı “Punch It!” için her finalist kendi tasarladığı konsept doğrultusunda punch hazırladı. Ardından hız etabı olan “Arriba Arriba”da finalistler 8 dakikada 8 kokteyl hazırladılar ve World Class yarışması moda etabı olan “Up On The Catwalk” ile son buldu. Bu etapta finalistler tasarımcı Özgül Engin’in tasarladığı 3 farklı kıyafetten ilham alarak kıyafetlere uygun kokteyller tasarladılar.
Yemek ve içki uzmanı Oğul Türkkan, İçki uzmanı ve viski mentoru Ertan Engin, 2016 World Class şampiyonu Engin Yıldız ve World Class’ın ilk dünya şampiyonu Telis Papadopoulos gibi tecrübeli bir jürinin karşısına çıkan finalistler arasında yarışmanın birincisi, Freelance Bartender & Consultant Kevin Patnode oldu. Türkiye’nin en iyi bartenderı unvanını kazanan Kevin, 21-24 Ağustos’ta Mexico City’de gerçekleşecek olan World Class Dünya Finalinde yarışarak Türkiye’yi temsil edecek. World Class Türkiye finalinde ikinciliğiJoker 19’dan Ulaş Duramanoğlu, üçüncülüğü Frankie Istabul’dan hazırlayan Vedat Akar kazandı.
Final gecesinde birinci açıklandıktan hemen sonra Bora Uzer World Class sahnesindeydi. Uzer, şarkılarıyla konuklara unutulmaz dakikalar yaşattı. Geceye ilgi yoğundu. Ayşe Tolga, Özge Ulusoy, Kerem Sedef ve genç oyuncu Uğur Kurul gibi ünlü isimler Uzer’in şarkılarıyla doyasıya eğlendi.
Dünyanın toplam 57 ülkelesindeki elemelerde birinci gelen bartenderlar Mexico City’de gerçekleşecek finalde, o yöreye özgü tatlarla özel miksoloji denemeleri yaparak birbirinden zor aşamaların üstesinden gelmeye çalışacaklar. Büyük final sonrası dünyanın en iyisi seçilecek olan bartender da Diageo’nun desteğiyle dünyanın en iyi barlarında çalışma fırsatı yakalayacak.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz