West Side Story ekibi, Zorlu PSM’de

West Side Story ekibi, Zorlu PSM’de, müzikalle ilgili merak edilenleri anlattı.Müzikal tarihinin kült eserlerinden, Broadway’in en uzun soluklu yapımlarından olan West Side Story (Batı Yakasının Hikayesi), Türkiye’de ilk kez Zorlu PSM’de sahneleniyor. İlk gösterimi 1 Mart Çarşamba akşamı gerçekleştirilen müzikal, 18 Mart’a kadar 20 gösterimle izleyicisiyle buluşacak.

02 Mart 2017 16:40
West Side Story ekibi, Zorlu PSM’de
1950'lerin sonunda New York sokaklarında yaşayan asi gençlerin romantik ve dramatik öyküsünü, hayata yakın ama bir o kadar da masalsı bir akışla anlatan, tüm dünyada izlenme rekorları kıran West Side Story’nin başrol oyuncuları Jenna Burns (Maria), Kevin Hack (Tony), Keely Berine (Anita) ve Waldermar Quinones - Villanueava (Bernardo)’nın yanı sıra BB Group CEO’su Ralf Kokemüller, Maestro Donald Chan, Kostüm Süpervizörü Chirstin Schemmel, Zorlu PSM Ana Tiyatro’da basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bu buluşmada, önce müzikalin unutulmaz sahneleri; “Maria”, “Tonight”, “America” ve “Cool” birebir sahnelendi, ardından tüm ekip soruları yanıtladı.


Arthur Laurents’ın kitabından uyarlanarak Jerome Robbins’in Tony Ödülü kazanan usta koreografisi ve özellikle Leonard Bernstein’in bestelediği, Stephen Sondheim’ın sözlerini yazdığı müzikleriyle bir klasiğe dönüşen West Side Story, dünya çapında turneler, gösteriler ve uyarlamalardan sonra Türkiye’de ilk defa Zorlu PSM’de olacak.


Zorlu PSM’nin adeta Broadway’e dönüşeceği bu gösterimlerle ilgili merak edilenlerin anlatıldığı ve müzikalle ilgili heyecanın zirveye taşındığı basın buluşması, 2 Mart Perşembe günü Zorlu PSM Ana Tiyatro’da yapıldı.


Bu yıl 60. yılını kutlayan ve Broadway’in kült müzikali West Side Story’nin oyuncuları “Bugün burada, Türkiye’de ve Zorlu PSM sahnesinde olmak bizim için çok değerli. Türk izleyicisi ile dün ilk kez tanıştık ve gerçekten harikalar. Sonuna kadar heyecanımıza ortak oldular.” dedi.


60.yılını kutlayan, Broadway’in kült müzikali West Side Story’nin biletleri, www.biletix.com, www.zorlupsm.com siteleri üzerinden ve Zorlu PSM gişelerinde satışta.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: West Side Story , zorlu psm

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz