Wellness mönüsüyle fark yaratan; 40Bebek

Yeni bir yer keşfettim. Hem çok keyifli hem de wellness mönülü bir mekan.

27 Aralık 2013 15:20
Wellness mönüsüyle fark yaratan; 40Bebek
Geçen gün kahlvaltıdan dönerken tabelası dikkatimi çekti: 40Bebek. Yürüyüş sonrası kahvemi burada içmeye karar verdim. Mini bir terası var önünde. Keyfine ve rahatına düşkün bir elin değdiği belli dekorasyona. Hatta yaz aylarında çok da keyifli olur burası. İçeriye girince Rönesans ve Klasik arasında sıkışıp kalmış süslü Barok bir tavan dikkatimi çekiyor. Beyaz kabartma şekilleri bebek mavisiyle neşelendirmişler. Çok da hoş olmuş. Ruh katmış mekana.


Ufak ama ferah ve sıcak bir mekan. Dekorasyonda göze batan hiçbir fazlalık yok. Barın hemen yanında mini bir DJ seti var ve güzel şarkılar çalıyor.aynı şeyleri otomatiğe bağlayan cins yerlerden değil. Neyse bu kadar ,inecelemeden sonra dışarıya oturmaya karar veriyorum. Hava soğuk ama çok güzel, pırıl pırıl bir gök yüzü. Masmavi. Böyle umut veren tonda. Kahvemi ısmarlıyorum az şekerli.


Menüyü incelerken görüyorum ki fiyatlar abartı değil, çevre mekanlarla hemen hemen aynı aralıkta. Kahvaltı tabaklarına dünyanın çeşitli metropollerinin adlarını vermişler. 13-21TL arasında değişen fiyatlar, salatalar için 15-30TL. Noodle-Makarnalar 15-25TL, ana yemeklerin tabağı 25-40 TL, tatlılarsa 15-22 TL aralığında. O da ne? Wellness& Spa duydum da Wellness menü ilk kez görüyorum. Evet menüde Wellness yazıyor. Mantık aynı, sağlıklı yemek, diyet mutfağı hep alışkın olduğumuz kelimeler. Bunu menüde wellness diye okuyunca sanki o tatsız tuzsuz yemekler koşarak gidiyor gözümün önünden ve aklıma lezzetli ama bir o kadar da taze, organik malzemelerle hazırlanmış tabaklar geliyor.Mutlaka denerim bu tarz bir şey görünce menüde ki, öyle yapıyorum. Her zamanki karşı konulmaz merakıma yeniliyorum. Oysa yürüyüş sonrası geç kahvaltı yapan benden başkası değildi. “-Boşver Tuğba, bu isme karşı koymana gerek yok, içinde iyi anlamına gelen “well” kelimesi var, bir iyilik yap kendine…” diyor ve bezelye püreli karides söylüyorum. Bu arada bir kedicik geliyor ayağımın dibine. Tamam diyorum, en kötü paylaşırız senle. Ne kadar beklediğimi bile anlamadan, o kadar kısa bir sürede geliyor tabağım. Hani tabağı görürsün ve 100 kalori alırsın ya yemeden, işte o cinsten bir tabak. Kedicikle göz göze geliyorum. Tamam tamam, karidesin kuyruğu senin. Anlaşıyoruz ve bundan böyle uğrak noktalarım arasına ekliyorum seni 40Bebek. Sevdim seni.Tuğba Talay
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: 40Bebek , wellness menü

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz