Türkiye’nin en büyük etçisini Ferit Şahenk istiyor!

Geçtiğimiz yıl yaptığı satın almalarla dikkat çeken Doğuş Holding’in eğlence sektöründeki markası D.ream 2014’e de hızlı giriyor. Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk’in Günaydın Et’in patronu Cüneyt Asan ile restoranların yüzde 70’i için el sıkışmak üzere olduğu belirtiliyor.

10 Ocak 2014 12:18
Türkiye’nin en büyük etçisini Ferit Şahenk istiyor!
2013’te 12 markayı bünyesine katan Doğuş Holding, 2014’e de hızlı başlamak üzere. Doğuş Holding’in eğlence sektöründeki markası D.ream, Günaydın Et’i satın almak üzere. Uzun süredir Günaydın Et’in çoğunluk hissesini almak için masada olan tarafların anlaşmaya yakın olduğu belirtildi. Detayların tamamlanmasının ardından Günaydın Et’in yüzde 70’i Ferit Şahenk’in sahibi olduğu D.ream markasına geçecek.

UZUN SÜREDİR MASADALAR

2013’ün son günlerinde masaya oturan tarafların imzaya çok yakın olduğu belirtiliyor. Günaydın Et ve Restoranları Kurucu Ortağı Cüneyt Asan, “Görüşmeler devam ediyor. Bizim en büyük hedefimiz mevcut restoranlarımızın üzerine yenilerini açarak yurtdışında da hızlı bir büyüme yakalamak. 100 restoran daha açma hedefimiz bulunuyor. Avrupa ve Ortadoğu pazarı çok önemli” dedi.

ETLER GÖNEN’DEN GELİYOR
BALIKESİR Gönen’de kendi çiftliklerini de kuran Günaydın Et ve Restaurantları, son 10 yılda hızlı bir büyüme yakaladı. İstanbul Bostancı’da küçük bir kasap dükkânı ile yolculuğuna başlayan Günaydın Et bir merkez lojistik ve 50 şube ile yoluna devam ediyor. Günaydın, özellikle sirkülasyonun yüksek olduğu alışveriş merkezlerinde ve trafiği yoğun caddelerde restoran işletmeciliği yapıyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz