Topaz'ın 'Eylül ayı ürünü' frambuazla Sonbaharda ağzınız tatlanacak!

Geleneksel mutfağı yenilikçi yaklaşımıyla yorumlayan ve yöresel ürünleri mevsiminde kullanmaya özen gösteren Topaz, her aya özel bir lezzeti ön plana çıkararak menüsünde mevsimselliğe vurgu yapıyor. Topaz’ın Eylül ayı boyunca misafirlerine sunacağı özel lezzeti ise Sonbaharın favori lezzeti frambuazla hazırlanan parfe olacak.

08 Ekim 2013 12:16
Topaz'ın 'Eylül ayı ürünü' frambuazla Sonbaharda ağzınız tatlanacak!
Mutfağında kullanılan her lezzetin seçimi için Türkiye’yi karış karış gezen Topaz, her ay menüsündeki farklı bir tadı öne çıkararak misafirleri ile buluşturuyor. Menüsünde mevsimselliğe de önem veren Topaz’ın Eylül ayı ürünü, Sonbaharın en lezzetli ve aromatik meyvelerinden olan frambuaz.


Sıcak su kaynaklarından dolayı genelde Yalova Bölgesi’nde yetişen ve kümecikler oluşturan küçük beyaz çiçekleri Mayıs- Haziran aylarında açan; kırmızı meyveleri ise genellikle Sonbaharda olgunlaşan frambuaz, anayurdu olan Türkiye’de bile büyük ölçüde yabani olarak yetişiyor.

Topaz’ın mutfağına Yalova’dan gelen taze frambuazların bir kısmı mikserde çekiliyor, bir kısmı bütün şekilde bekletiliyor. Süt kreması, yaprak jelatin ve yumurta beyazı ile bir karışım haline gelen frambuazlar; yasemin çiçeği, tarçın ve bal eklenerek parfe haline getiriliyor ve karamelize elmalı tart ile servis ediliyor. Frambuaz Topaz’ın menüsünde ayrıca salatalarda ve soğuk başlangıçlarda frambuaz köpüğü olarak da kullanılıyor.

Akdeniz ve geleneksel Osmanlı lezzetlerine getirdiği farklı yorumlarla getiren menüsüyle ön plana çıkan Topaz, boğazın eşsiz manzarasında, misafirlerine her mevsim ayrıcalıklı lezzetler sunmaya devam ediyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Topaz , frambuaz

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz