Topaz’dan Eylül ayının en güzel lezzeti: Şile Palamudu

Geleneksel mutfağı yenilikçi yaklaşımıyla yorumlayan ve her zaman yöresel ürünleri mevsiminde kullanmaya özen gösteren Topaz, her aya özel bir lezzeti ön plana çıkararak menüsünde ‘mevsimselliğe’ vurgu yapıyor. Topaz’ın Eylül ayı boyunca misafirlerine sunacağı özel lezzeti, yeni mevsimin habercisi ve eylül ayının en lezzetli seçeneklerinden biri olan Şile Palamudu.

09 Eylül 2013 12:31
Topaz’dan Eylül ayının en güzel lezzeti: Şile Palamudu
Mutfağında kullanılan her lezzetin seçimi için Türkiye’yi karış karış gezen Topaz, her ay menüsündeki farklı bir tadı öne çıkararak misafirleri ile buluşturmaya devam ediyor. Menüsünde mevsimselliğe de önem veren Topaz’ın Eylül ayı ürünü ise menüsündeki bir başka yöresel tat olan ve sezonun vazgeçilmez lezzetlerinden palamut balığı.

Topaz’ın mutfağına Şile’nin Karaburun yöresinden gelen ve mevsimin en lezzetli balığı olarak bilinen Şile Palamudu, tavada veya isteğe bağlı olarak ızgarada pişiriliyor. Lezzeti efsaneleşmiş Şile Palamudu’nun yanına, balığa en çok yakışan taze Akdeniz yeşilliklerinden roka ve puf böreği konularak servis ediliyor.


Akdeniz ve geleneksel Osmanlı lezzetlerine getirdiği farklı yorumlarla misafirlerine tadına doyulmaz bir lezzet deneyimi yaşatan Topaz, boğazın eşsiz manzarasında, misafirlerine her mevsimde ayrıcalıklı lezzetler sunmaya devam ediyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Şile Palamudu , Topaz

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz