Topaz'dan çok özel şarap mönüsü!

Suvla’nın ödüllü şaraplarıyla Topaz’ın özel menüsü, ‘What a wine lunch’ta buluşuyor...

28 Şubat 2013 12:33
Topaz'dan çok özel şarap mönüsü!
Türkiye’de ‘şato tipi’ yüksek nitelikli şarabın yeni temsilcisi Suvla Şarapları, ardı ardına çıkardığı beyaz, rose ve kırmızı şarap serilerinin ardından merakla beklenen, ‘yarımadanın asırlık yerel üzümlerinden’ ürettiği yeni serisini de geçtiğimiz günlerde şarap severlerle buluşturdu.

Suvla’nın diğer ödüllü şaraplarının yanı sıra yeni yerel üzüm serisinden Suvla Kınalı Yapıncak 2012’nin ilk kez şarap severlerle buluşacağı ‘What a wine lunch’ yemekleri, mart ayı boyunca her çarşamba ve cumartesi öğlen, çok özel bir menüyle Topaz’da meraklılarıyla buluşacak.

Türkiye’de ‘şato tipi’ yüksek nitelikli şarabın yeni temsilcisi Suvla Şarapları, ödüllü şaraplarını çok özel menüler eşliğinde şarap severlerle buluşturmaya devam ediyor.

Suvla Şarapları’nın yerel üzümlerden ürettiği şarapların ilk örneklerinden olan Suvla Kınalı Yapıncak 2012’nin de ilk kez şarap severlerle buluşacağı ‘What a wine lunch’, mart ayı boyunca her çarşamba ve cumartesi öğlen Topaz’da sizi bekliyor.


Topaz’ın benzersiz manzarası ve özel atmosferini Suvla’nın ödüllü şaraplarıyla biraraya getiren ‘What a wine lunch’ yemeklerinin yaratıcı menüsü, mekanın şefi Tevfik Alparslan’ın elinden çıkıyor.

Şarap eşleşmeli benzersiz lezzetlerin yer aldığı ‘What a wine lunch’ menüsünde; amuse bouche olarak tatlı brokoli veloute buharda kuşkonmaz/kavrulmuş badem/parmesan air, başlangıç olarak körpe enginar/limon talaşında tütsülenmiş karides & ahtapot/avokado relish/mandalina köpüğü ve Suvla Kınalı Yapıncak, arada Saray usulü keklik etli piruhi, cevizli tatlı biber köpürtme ve Suvla Cabernet Sauvignon Cabernet Franc Roze 2011, ana yemek olarak dana yanağı ve sekiz saat kök sebzeler ile pişirilmiş üç sebzeli emulsion/merlot suuce ve Suvla Sur Merlot, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Petit Verdot 2010, tatlı olarak“Bolu cevizli balkabağı” bordür /körpe ceviz reçeli “Afyon manda kaymağı” sunuluyor. Menünün fiyatı: 90 TL.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Topaz , Gümüşsuyu , Suvla Şarapları

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz