The Ritz-Carlton İstanbul’da “Sonbahar Balosu”

Rehber Köpekler Derneği yararına TheRitz-Carlton, İstanbul’da Sonbahar Balosu yapıldı.

23 Ekim 2017 09:29
The Ritz-Carlton İstanbul’da “Sonbahar Balosu”
Görme engellilere yardımcı olan rehber köpeklerle ilgili farkındalığı artırmak ve dernek faaliyetlerine destek olmak amacıyla, Rehber Köpekler Derneği Başkanıgörme engelli avukat NurdenizTunçer’in ev sahipliğinde , Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Richard Moore ve görme engelli eşi Sefire MaggieMoore himayesinde The Ritz-Carlton, İstanbul’da bir “Sonbahar Balosu” düzenlendi.

Rehber Köpekler Derneği tarafından The Ritz-Carlton, İstanbul’da düzenlenen etkinlik, Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Richard Moore ve eşi Maggie Moore'un Türkiye’deki görevlerini tamamlamadan önce Rehber Köpekler Derneği’ne destek vermek üzere katıldıkları son davet oldu.

Baloya katılanlar arasında, iş, cemiyet, siyaset ve diplomasi dünyasından Levent Çalıkoğlu, Pelin Akın, Gülten-ChrisGaunt, Mina Argun, Zeynep Germen, Nesligül Aksoy, Belkıs-Erdal Aksoy, Bengi Semerci-Adem Sözüer, Mehmet Gültekin ve Avrupa Rehber Köpekler Federasyonu Başkanı David Adams ve eşi Judith Johnson gibi isimleryer aldı.
Rehber Köpekler Sonbahar Balosu’nu etkileyici sesi ile Su Soley renklendirdi.

The Ritz-Carlton, İstanbul’da Rehber Köpekler Derneğinin bu yardım balosuna mekan sağlayarak büyük bir destek verdi.

Elde edilen gelirin, görme engelliler için rehberlik yapan özel köpeklerin eğitilmesi için oluşturulan fona aktarıldığı geceyi, diplomatik bir grup olan SCCI’ı da ( İstanbul'daki Konsolos Eşleri Platformu ) destekledi.

Büyükelçi Richard Moore, ‘Eşim Maggie ve Nurdeniz Tuncer’in Türkiye’de başlattıkları bu girişimden gurur duyuyorum. Aslında başarıları toplumdaki yaygın algıları da yıkıyor. Görme engelliler çaresiz ve bizlere muhtaç değiller. Bu gece burada bizlerle birlikte olarak görme engellilerin hayatına büyük katkı yapacak bu çalışmalara destek veren tüm katılımcılara ve sponsorlara teşekkür ediyorum‘ dedi.

Maggie Moore rehber köpeği “Star” ile katıldığı gecedeki konuşmasında ‘Dört yıl önce Türkiye’ye geldiğimde her sokağa çıktığımda insanlara durumumu ve Star’ın görevini anlatmak durumunda kalıyordum. Artık Star’ı ve rehber köpekleri tanıyorlar ve tüm kapılar bize açık. Türk halkı adeta bizlere kalplerinde yer açtı. Duyarlılık ve desteklerinizden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum çünkü rehber köpekler hayatlarımızı değiştiriyor. Birleşik Krallığa döndükten sonra da Dernek faaliyetlerine destek olmaya devam edeceğim’ dedi.

Rehber köpekli yaşama “Kara” ile adım atan Dernek Başkanı Avukat Nurdeniz Tunçer ise, Dernek faaliyetlerine değindikten sonra “Türkiye’de rehber köpekler desteklerinizle görme engellilerin iki gözü oluyor” diyerek tüm katılımcılara ve gecenin organizasyonunu mümkün kılan sponsorlara teşekkür etti.

Notlar: Rehber Köpekler Derneği; Türkiye’de resmi olarak ilk rehber köpek kullanıcısı olan Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Richard Moore’un eşi Sefire Maggie Moore’un öncülüğünde, Av. Nurdeniz Tunçer tarafından 2014 yılında görme engellilere yönelik olarak kuruldu. Dernek, Avrupa Rehber Köpekler Federasyonu’nun bir üyesi.

Dernek çalışmaları ile bugüne kadar üç rehber köpek, Türkiye’de sahipleri ile buluştu. Diğer köpeklerin eğitimleri ise devam ediyor. Dernek faaliyetleri ile ilgili bilgi almak isteyenler https://rehberkopeklerdernegi.org adresini ziyaret edebilir.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz