The North Shield

Asmalımescit Meşrutiyet Caddesi üzerinde bulunan The North Shield pub kültürünü Türkiye'de yansıtan en iyi yerlerden birisi

13 Temmuz 2013 12:44
The North Shield
Asmalımescit Meşrutiyet Caddesi üzerinde bulunan The North Shield pub kültürünü Türkiye'de yansıtan en iyi yerlerden birisi. Gerek dekorasyonu gerek hizmet kalitesiyle öğlen, akşam, gecce...günün her saati hoş vakit geçirebileceğiniz bir mekan.

The North Shield'e ilk kez gidiyorsanız, önce dikkatinizi çeken şey dekorasyonu oluyor. Yeşil- kırmızı kareli halıları, tahta duvarları ve bir birinden orijinal aksesuarlarıyla kendinizi bir nevi Irish Pub'da hissediyorsunuz. Gerek değişik dekorasyonu yüzünden gerekse isminden kaynaklı The North Shield'in yabancı bir marka olduğunu düşünüyorsunuz fakat gerçek hiç de böyle değil. The North Shield tamamıyla orijinal ve bir Türk markası. The North Shield zevk sahibi bir düşüncenin ürünü. Dekorasyonu ve tarzı Teoman Hünal'a ait. Hatta The North Shield'lerde gördüğünüz kırmızı yeşil kareli halılarda Teoman Hünal'ın düşüncesi ve bu halılar The North Shield'lere özel olarak üretilen halılar. Bu modelin patenti de Teoman Hünal'a ait yani bu halıların desenlerini başka bir yerde kullanımına izin yok. The North Shield'lerde gördüğünüz tüm dekorasyon da Teoman Hünal'ın zevkinin bir ürünü.


Peki bu şirin pub'ın ismi nereden gelmiş neden ingilizce diye sorarsanız işte onunda ilginç bir hikayesi var. Teoman Bey'in amcası dalış sırasında batık bir gemiye ait bir çan buluyor. Çan'ın üzerinde ise The North Shield yazıyor zaten batan geminin adı da The North Shield. Çan Teoman Bey'in amcasında kalıyor ve bugün bu çanı Asmalımescit'teki The North Shield'in barında görmeniz mümkün. Bir de çan İskoçya'nın açıklarında buluyor. Dekorasyondaki o İskoç havası da buradan geliyor.


The North Shield ilgi çekici dekorasyonu yanında geniş içecek seçeneklerine de sahip. Hatta kendine has dekorasyonu gibi kendine has içecekleri de var. Özel üretim bu içecekler gerek kokuları gerekse farklı tatlarıyla bir birlerinden ayrılıyor. Ve mekanın hikayesi gibi bu içeceklerinde üretim aşamasından gelen hikayeleri var. Tüm bu içeceklerinin üretim süreçlerini ve farklı tatlarının nereden geldiğini merak ederseniz bunu size memnuniyetle bir masal gibi anlatacak barmenler de mevcut hemde hepsi işlerinin ehli barmenler. Siz eğer ne içmek istediğinize karar veremediyseniz sadece şu ve şu tatları istiyorum dediğinizde size mükemmel seçenekler sunabilecek barmenler. Kısacası siz ne tür tatlar aradığınızı barmeninize söyleyin o gerisini halledecektir!


The North Shield arkadaşlarınızla hoş vakit geçirebileceğiniz, güzel tatlar alabileceğiniz bir mekan. Üstelik bir de kendi gibi zevkli müzikleri var. Arkadaşlarınızla sohbet ederken arka fondan duyacağınız kaliteli müzikler sizi daha da keyiflendirecek, hatta bir gün gidip müzik listesini çalmak fikri bile aklınızdan geçebilir o derece yani! The North Shield ekibinin de yüksek hizmet kalitesi de kendinizi daha da iyi hissettirmenizi sağlıyor çünkü bugün şöyle bir tad istiyorum dediğinizde hiç yanılmayan barmenler var!

Sakin ve kaliteli bir akşam geçirmek için ideal bir yer. Akşam saatinde biraz rahatlayıp günün yorgunluğunu atıp, dostlarınız ile güzel vakit geçirmek için gittiğinizde müzik size bir şekilde dahil oluyor. Yani The North Shield'deki her şey sizin iyi vakit geçirmeniz için iş birliği halinde! Asmalıya yolunuz düştüğünde uğramadan geçmeyin derim!


İrem Altınalev

[email protected]
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: The North Shield Pub

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz