The Edition'da çarpıcı fotoğraf sergisi

Merve Hasman’ın objektifinden "zarif ve tutkulu bir yolculuk"

16 Ocak 2015 12:26
The Edition'da çarpıcı fotoğraf sergisi
Son dönemin genç ve sıradışı fotoğraf sanatçılarından Merve Hasman, "Bana Baktığını Biliyorum" adını verdiği ve The Istanbul Edition Otel ile işbirliği yaptığı son fotoğraf sergisinde, Edition marka konseptinin ana unsurları olan “büyüleyici zarafet, doğallık ve tutku”yu fotoğraflarına yansıttı.

Sanatçı, The Istanbul Edition’da gerçekleştirdiği fotoğraf sergisinde ‘modern yaşamın yoğun temposundaki kişinin şehirden kaçışını, iç dünyasına gerçekleştirdiği yolculuğu, ve huzuru keşif sürecini’ objektifine yansıttığını söyledi.

The Istanbul Edition için özel olarak hazırladığı sergisinin açılış kokteyline sanat, cemiyet ve iş dünyasından çok sayıda değerli davetli katıldı. Doğal ve çarpıcı karelerin yer aldığı fotoğraf sergisi aralarında Ömür Gedik, Sibel Tüzün, Pınar Aylin, Şebnem Çapa, Gülriz Onursal, Hasman Ailesi, Tezman Ailesi’nin de bulunduğu konuklar tarafından büyük ilgi gördü. Kısa film gösteriminin ardından davetliler sergiyi dolaşarak, fotografları sanatçıyla birlikte değerlendirdi. Sergi ve film gösterimi Şubat ayının sonuna kadar The Istanbul Edition’da izlenebilecek.

Teknik eğitimlerini İsviçre, Milano ve Amerika’da alan genç sanatçı fotoğrafçılıkta öğrenme sürecinin devamlılığına değinerek: "Her gün yeni bir şey öğreniyorum, bunun yaşla ve tecrübeyle de alakası yok. Teknoloji de, hayat da çok hızlı ilerliyor. 80 yaşına kadar fotoğraf çekmek istiyorum ve eminim o yaşta da hâlâ öğrenecek bir çok şeyler bulacağım" açıklamasında bulundu.

The Istanbul Edition'da gerçekleştirdiği sergisinde doğal güzelliği ve kişinin iç dünyasına gerçekleştirdiği huzurlu yolculuğu hikayeleştirdiğini, bunun günümüz temposunda yoğun çalışan modern insan profili için uygun ortam ve koşullar sağlandığında şehrin merkezinde bile mümkün olabileceğini aktarmaya çalıştığını sözlerine ekledi.

Merve Hasman’ın objektifinden "zarif ve tutkulu bir yolculuk" fotoğraf sergisi fotoğrafları için tıklayınız..
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: The Edition Hotel

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz