Tekniğinde tarih, özünde lezzet var

Maçka Günaydın Et, misafirleri için 100 yıl önceki kebap tekniklerini hayata geçirerek kebapta çığır açmaya devam ediyor.

13 Ağustos 2014 11:38
Tekniğinde tarih, özünde lezzet var
Günaydın Et Restaurant, İstanbul Bostancı' da küçük bir kasap dükkanı olarak hizmet vermeye başlamış ve başarısını her daim geliştirerek bugün ki mottosu olan ''Et bizim işimiz!'' iddiasına emin adımlarla ilerleyerek günümüzün en kaliteli ve lezzetli et restaurantlarından biri olmuştur.

Günaydın Et, söz konusu et olunca işi şansa bırakmadan, kendi kalitesini kendi mekanizmalarıyla koruyacak bir sistemle et severlerle bir araya geliyor. Üretim çiftliği ve kasabı da olan restaurant, lezzette doruğa ulaşmış olsa da çalışmayı, geliştirmeyi de asla elden bırakmıyor.
Tıpkı 100 Yıl Öncesi Gibi Taş Dibek’te Et Dövülecek; El Değirmeni’nde Buğday Çekilecek!

Günaydın Et Restaurant’ını diğer kebap restoranlarından ayıran en önemli özellik ise Anadolu’da 100 yıl öncesinde var olan pişirme teknikleri kullanılarak “Eski Tatları” tekrar yaşatıyor olması…


Gaziantep’ten özel olarak getirilen ve Karataş olarak bilinen özel, tırtıklı taştan yapılan el değirmeni ile pirinç, buğday, bulgur ve mercimek un haline dönüştürülüp öğütülüyor. Makine kullanılmadan ürünlerin, doğal yöntemlerle una dönüştürülmesini sağlayan bu yöntem ile kebaplar daha da lezzetli oluyor.


Yine Antep Bölgesi’nden getirilen 100 yıllık taş dibek kullanılarak, etler kendi öz sularını kaybetmeden kıyma haline getirilip çiğ köfte yapılıyor. Özel ceviz ağacı tahtası üstünde kesilen etlerin bu yöntem ile sulu kalması sağlanıyor.

Sonuç; biz değil fotoğraflar söylesin!


Bu tatlardan mahrum kalmam diyorsanız; buyrun sizi buraya alalım!
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Günaydın Et , Restoran

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz