Taze balığın vazgeçilmez adresi; Yüksel Balık

İstanbul'un en iyi balık restoranlarından biri Yüksel Karakış'ın sahibi olduğu Yüksek Balık huzur veren bir lezzete sahip..

27 Temmuz 2013 11:14
Taze balığın vazgeçilmez adresi; Yüksel Balık
Yeşilköy sahilindeki Yüksel, tam anlamıyla bir balık restoranı ve aynı yerin 100 metre ilerisindeki Yüksel 2'den başka bir şubesi yok. (Yüksel balık restoranlarının biri 1000 diğeri de 500 oturma kapasiteli, terasları mevcut, iş yemekleri ve organizasyonlar için de ideal.)


Neden tam anlamıyla balık restoranı dedim? Çünkü insanlar Yüksel'e meze ve ara sıcak yiyip kalmak için değil taze balık yeme keyfini yaşamak için gidiyorlar.

Çeşitli şehirlerden yüzlerce balıkçı Yüksel'e çalışıyor. Hatta Yüksel Karakış bir gün Çeşme'de balık almak ve misafirlerine kendi elleriyle balık ziyafeti yaşatmak için dolaştığında yeni topladığı balıkları yerleştiren bir balıkçının yanına gidiyor ve bunları bana satar mısın diye soruyor; balıkçı da hiç tereddüt etmeden bu balıklar İstanbul'a Yüksel'e gidiyor veremem deyince Yüksel Karakış zorlu yollardan geçerek geldiği bu noktada duygusallaşıp ağlıyor. Hatta anlatırken bile gözleri doluyor. Kendi balık restoranın karşısındaki kayalıklarda yatıp restoranların önünden bile geçmeye çalışırken bugün çalışma hayatındaki titizliği ve ağırladığı misafirleriyle tek tek ilgilenmesiyle zirvede. Diyor ki: kendi işinizin patronu değil hamalı olmalısınız..


Yüksel Karakış şubeleşmeye asla sıcak bakmıyor ve işini dört dörtlük hakkıyla yapmak için de 2 restoranın yeterli olduğunu düşünüyor. Zaten Yüksel Balık'ın şehir dışından-içinden, yurt dışından müdavimleri için de bu hiç problem olmuyor. Sanat, iş, siyaset, spor aklınıza gelebilecek herkesle Yüksel'de karşılaşabilirsiniz.

Taze ve lezzetli balık yemek istiyorsanız kesinlikle gitmeniz gereken öncelikli yer Yüksel Balık'tır.

Gecce Mekan Oscarları'nda da üst üste 2 yıl 'En İyi Balıkçı' ödülüne layık görülmüştür.


Detaylar için tıklayınız..


Özlem Sucu
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz