Taç Balık

Taç Balık İstanbul Boğazı’nın dillere destan güzelliğini seyre dalacağınız; başka yerde olmayan lezzetlerin tadına varacağınız ve işini keyifle yapan ekibi tarafından evinizde gibi ağırlanacağınız bir mekan!

03 Ağustos 2013 16:42
Taç Balık
İkinci köprü’den çıktığınız mı biraz ileride Taç Balık. İstanbul’un neredeyse sonunda boğazın hemen önünde konumlanmış bir mekan Taç Balık. Aslında bakarsanız çok fazla keşfedilmemiş, doğal güzelliklerin bozulmamış olduğu bir bölgede Taç Balık. Öyle ki arkasın tamamen yemyeşil bir orman, önü ise boğazın ne geniş noktasına bakıyor. Yani yeşilin ve mavinin iç içe olduğu ender yerlerden.

Boğazın önünde açık ve kapalı alanıyla ikiye ayrılmış Taç Balık, kışın camların arkasından izliyorsunuz boğazı yazın ise direk yanından, bir de günün her saati tatlı bir rüzgarı var yani sıcaktan bunalmanız Taç Balık’ta imkansız. Üstelik yoğun trafik olan bir bölgede olmadığı için de çok fazla gürültü sıkıntısı yaşamıyorsunuz, aksine kuş ve dalga sesleri eşliğinde yemeğinizi yiyorsunuz.


Taç Balık’ta neler yenir derseniz, mezelere ağırlık vermenizi öneririm, çünkü Taç Balık’ta diğer bir çok balıkçıya nazaran çok farklı mezeler var! Şahsen benim ilk kez duyduğum gördüğüm mezeler vardı. Anlayacağınız Taç Balık kendine özgü bir menüye sahip. Ve her geçen gün menüsüne yeni tatlar eklemesiyle meşhur. Taç Balık’ın bu farklı tatlarından denek istiyorsanız masanızda kesinlikle karides mantısı ve deniz mahsüllü fettucini olmalı. İkisinin de harika tatları var. Üstelik bu özgün lezzetleri başka bir yerde bulmanız da pek mümkün değil. Eğer ara sıcak ve soğuk meze tutkunuysanız Taç Balık’a mutlaka uğramalısınız. Boğazın ve yeşilin eşlinde enfes bir akşam yemeği yemeniz garanti.


Ara sıcaklar ve soğuk mezelerden midenizde yer ayırabilirsiniz Taç Balık’ın ustalıkla pişirilen balıklarına da geçebilirsiniz. Taç Balık’ın en güzel özelliklerinden biri de balıklarının hep taze olması. Mevsimine göre giriyor balıklar Taç Balık'ın mutfağına, kısacası bayat ya da dondurulmuş balık bulmanız pek mümkün değil. Ama siz siz olun mezelerden tatmadan balıklara geçmeyin!

Taç Balık kurulduğu 1990 yılından beri İstanbullulara ve ziyaretçilerine tadına doyulmayan lezzetleri ve özenli servisi eşliğinde benzersiz bir Boğaz keyfi yaşatıyor. Taç Balık’ın ön planda tuttuğu diğer bir şey ise müşteri memnuniyeti, kaliteli servisi ile gerçekten göz dolduruyor.


Boğaziçi’nin hemen kıyısında, Kanlıca’nın bol oksijenli yemyeşil çevresi içinde, asırlık ıhlamur ve manolya ağaçlarının gölgesinde mükemmel bir ziyafet ortamı sunan Taç Restaurant, Boğaz’a, balığa, lezzete, sohbete, sakinliğe ve güler yüze değer veren herkese bitmeyen bir heyecanla hizmet veriyor. Sizde bu güzelliklere dahil olmak istiyorsanız bir an önce Taç Balık’ın yolunu tutmanızı tavsiye ederiz.

İrem Altınalev

[email protected]
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Taç Balık , Beykoz

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz