Sunset’ten 21. kuruluş yıldönümünde Boğaziçi Üniversitesi Vakfı’na anlamlı destek

İstanbul’un en güzel manzarasına konumlanan Sunset Grill & Bar, 12 kuruluşunun 21. yılı şerefine Boğaziçi Üniversitesi Vakfı’na destek olmak için anlamlı bir gecceye imza attı

15 Mayıs 2015 13:27
Sunset’ten 21. kuruluş yıldönümünde Boğaziçi Üniversitesi Vakfı’na anlamlı destek
Türkiye’de 1994 yılından bu yana yeni konseptlerin öncülüğünü yapan ve seçkin manzarasıyla İstanbul’un en önemli lezzet durak noktalarından olan Sunset, kuruluşunun 21. yılında eğitime verdiği desteği sürdürdü.

Sunset’in sahibi Barış Tansever ve eşi Alize Tansever’in ev sahipliğinde gerçekleşen geceye, iş dünyasının önde gelen simalarının yanı sıra Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri ve mezunları katıldı. Gecceye, ünlü DJ Tarık Koray eşlik etti.

Sunset, 2004 yılından bu yana her yıl kuruluş yıldönümünde düzenlediği gecelerle Boğaziçi Üniversitesi Vakfı’na destek olurken, öğrencilere burs imkanı sağlıyor.


1994 senesinde Ulus Park’ında açılan Sunset Grill&Bar, İstanbul’un lider “fine dining” restoranlarından biridir. Ulus Park’ın içinde yer alan Sunset, Avrupa ve Asya’yı birleştiren İstanbul Boğaz’ının muhteşem manzarasına sahiptir.

Misafirlerine başlangıçta “Kaliforniya Mutfağı” ve şehirdeki en iyi ızgara steak’ler sunan Sunset, yabancı misafirlerinin oluşturduğu talep üzerine Türk Mutfağı’ndan farklı lezzetleri menüsüne eklemiştir.

Stilini “New Japanese Cuisine” olarak tanımlayan dünyaca ünlü şef Hiroki Takemura ile misafirlerimiz Japon Mutfağı’na ait lezzetler ile tanışmıştır. Şef Takemura’nın hazırladığı başlangıçlar ve ana yemekler mevsimsel değişiklikler göstererek misafirlerimizin beğenisine sunulmuştur.

Bugün Sunset’in menüsünü Sushi’nin yanı sıra Akdeniz, Türk ve Japon Mutfak’ları oluşturmaktadır.

Sunset Grill&Bar’ın kuruluşundan bu yana değişmeyen tüm ekibi önemli bir görev ve sorumluluk üstlenmiş olduklarının bilinciyle kaliteli bir servis ve lezzetli yemekler sunmak adına istikrarlı bir şekilde çalışmalarına devam etmektedirler.

1999 senesinden bu yana Chaine des Rotisseurs üyesi olan Sunset Grill&Bar birçok uluslararası ve yerel ödüllerin sahibidir. Sunset 2002 ve 2009 yıllarında Zagat Survey tarafından yayınlanan “Best Restaurants in Istanbul” içinde yer almaktadır. Sunset 1999 yılında, gastronomi dünyasının “Oscar”larını veren kuruluş olarak kabul edilen James Beard Vakfı tarafından ülkemizi temsil etmek üzere New York’a davet edilen ilk Türk restoranıdır.

Sunset Grill&Bar’ın zamansız dekoru ile öğle ve akşam yemeklerinin veya barda yudumlayacağınız kokteyllerin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz