Sunset'te TESYEV bahar yemeği gerçekleşti!

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’nın geleneksel bahar yemeği bu yıl 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü muhteşem manzarası ve eşsiz lezzetleri ile İstanbul’un gözde mekanı Sunset Grill&Bar’da yapıldı.

13 Mayıs 2018 13:32
Sunset'te TESYEV bahar yemeği gerçekleşti!
TESYEV Yönetim Kurulu Başkanı A.Yavuz Kocaömer, Yönetim Kurulu Üyesi Sedef İybar ve Zümrüt Arol Bekçe’nin organizasyonunu üstlendiği öğle yemeğine, yönetim kurulu üyelerinden Burak Sarıca, Hayati Babaoğlu, Murat Aksu, Ersel Mustafa Açıkbaş, TESYEV Genel Müdürü Berrin Altınöz, değerli protokol üyeleri ve sosyal sorumluluk projelerine gönül vermiş İstanbul’un tanınmış simaları katıldı.

Türkiye’de sinema, restaurant, tiyatro gibi mekanlara engellilerin rahatça erişebilmesine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen bu bahar yemeğine TESYEV Üyesi ve Sunset Grill&Bar’ın işletmecisi Barış Tansever evsahipliği yaptı.


TESYEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Kocaömer yaptığı konuşmada, “Engelli bir insanın psikolojik ve fizyolojik olarak neler çektiğini en iyi bilenlerdenim. Onlar için TESYEV çatısı altında birleşerek 19 yıldır sürdürmekte olduğumuz çalışmalarımıza değerli dostlarımın katkılarıyla hız kesmeden devam etmekteyiz. Önceki yıllarda olduğu gibi geleneksel TESYEV yemeğimizi gerçekleştiriyoruz. Bu etkinlikler sayesinde vakfımıza kaynak yaratmanın yanında, vakfımızın yeni dostlarıyla tanışma ve kaynaşma fırsatı olarak da birlikte güçlenmenin mutluğunu yaşıyoruz. Yemeğimize katılarak vakfımıza destek olan dostlarımıza, Sunset Grill&Bar ailesine, birlikte çalışmaktan gurur duyduğum yönetim kurulu üyelerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.


TESYEV Yönetim Kurulu Üyesi Sedef İybar da yaptığı konuşmasında “Dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olan İstanbul’da engelsiz mekanların çoğalması için TESYEV olarak bir başlangıç yaptık. Türkiye olarak biz bu konuda maalesef gerilerdeyiz. İstanbul başta olmak üzere bunun hızla tüm Türkiye’ye yayılması için çalışmalar yapacağız. Sunset Grill&Bar gibi engelsiz mekanlar konusuna destek verecek pekçok işletmeciden de söz aldık, onlara da teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.


Duygu dolu anların yaşandığı bu özel günde TESYEV’in destek verdiği tekerlekli sandalye basketbol sporcularınaEge ve Akdeniz’de bulunan 5 yıldızlı otellerde bir hafta tatil hediye edildi. Yine tekerlekli sandalye basketbol sporcusu Yıldız Kartal’ın enfes sesi ile şarkı söyleyerek renk kattığı günde, Gaziosmanpaşa Tıp Fakültesi’ni birincilikle bitiren TESYEV Bursiyeri Sare Aydın’ın mezuniyeti de kutlandı.

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Sunset

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz