SunsetGrill&Bar ödüle doymuyor!

Türkiye’nin en zengin kavına sahip olan SUNSET GRILL&BAR, şarap dünyasının en prestijli ödülleri arasında bulunan Wine Spectator’ın “Best of Award of Excellence” ödülü ile dünyadaki en iyi şarap kavına sahip 850 restoran arasına girdi. Paris’te 3, Londra’da ise sadece 8 restoranın aldığı bu ödül ile Sunset, geçen sene olduğu gibi bu sene de bu ödüle layık görülen Türkiye'deki tek restoran oldu.

30 Ağustos 2013 10:18
SunsetGrill&Bar ödüle doymuyor!
Türkiye’de geçtiğimiz yıllarda başlattığı yeni şarap konsepti ile dünyanın en nadir ve değerli şaraplarının servisini başarı ile sürdüren ve 510 adet yerli ve yabancı çeşidi ile misafirlerine zengin bir şarap menüsü ile hizmet veren Sunset, şarap dünyasında çok önemli bir otorite olan Wine Spectator dergisi tarafından “Best of Award of Excellence” ödülüne layık görüldü. Sunset’in bu değerli ödüle layık görülmesindeSunset’inThe Court of Master’danCertifiedSommelier ünvanlı Süleyman Şen ve Mustafa Zorluoğlu’nun başarılı şarap seçimleri büyük rol oynadı.

Bu yılın başında aynı ödüle layık görülen Sunset, şarap listesinde 500 çeşidin üzerinde şarap sunmasının yanı sıra, birçok şarap bölgesinden mükemmel derinliğe sahip farklı yıllara ait çeşitleri bulundurması sonucu “Best of Award of Excellence” ile ödüllendirildi. Sunset, bu ödül ile dünyadaki en iyi şarap menülerine sahip 850 restoran arasındaki yerini sağlamlaştırdı.

Petrus’dan La Tâche’a, ChâteauLatour’danSassiccaia’ya, Opus One’danChâteaud’Yquem’e, dünyanın en seçkin şaraplarını menüsünde bulunduran Sunset, mutfağına yeni eklenen özel yemeklerini bu şaraplarla taçlandırmadan önce, RoedererCristal’denKrug’e dünyanın en iyi şampanyalarını yudumlayabiliyor, finalde ise Remy Martin Louis XIII’den asırlık Bisquit’lere, 40 yıllık Springbank malt viskisinden 60’lı yılların Porto’larına uzanan geniş bir yelpazede dijestiflerinizi tatma imkanı sunuyor.

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: SunsetGrill&Bar

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz