Spago İstanbul değerini bulamadı!

Bu yaz Londra’dan İstanbul’a döndüğümde St. Regis Hotel’in en üst katına Spago açıldığını öğrendim, açıkça söylemem gerekirse çok sonradan haberim oldu, etrafımdaki insanlara da soruyorum onlar da bilmiyor. ‘’Aa Spago mu açılmış’’ diye bana soruyorlardı...

03 Kasım 2017 13:43
Spago İstanbul değerini bulamadı!
Amerika’da Beverly Hills’teyken iki restoran arasında kalmıştım, bunlardan biri Spago idi. Zamanım kısıtlı olduğu için ancak birini seçmem gerekiyordu, arkadaşımın isteği üzerine diğer restorana gitmiştik. Amerika’da gitmek isteyip de gidemediğim Spago’ya İstanbul’da heyecanla gittim. Birçok insan gibi Michelin yıldızlı ünlü şef Wolfgang Puck’ın ikonik restoranını ben de merak ediyordum. Ülkemiz için dünyaca ünlü restoranların açılması gerçekten önemli bir adım. Öncelikle mekanın dekorasyonu ve yemekleri gayet güzeldi. Ama İstanbul gezen kesimi fazla rağbet göstermedi maalesef.

İstanbul gibi binbir çeşit lezzet patlamasının yaşandığı bir şehir için menüsü çok zayıftı. Bu yüzden Spago, beklenilen ilgiyi maalesef göremedi. Bir kere gidenler için sürekli bir mekan haline gelemedi maalesef.

Şimdi düşünün, ülkenize dünyaca ünlü, 22 sene boyunca Oscar ödül töreninin yemeklerini yapan, Amerika’daki restoranı ile tüm dünyada başarısıyla konuşulan, Michelin yıldızlı bir şef geliyor ve Türkiye’de beklenen ilgiyi görmüyor… Peki şimdi; suç şeflerden mi kaynaklı yoksa mekanın işletmesiyle ilgili bir sıkıntı mı var? Tabii ki de Wolfgang Puck’ın başarısızlığı diyemeyiz, sanırım Spago’nun bu haline Wolfgan Puck’ta üzülüyordur.

Servisin yavaşlığı, yemek esnasında dinlenemeyecek kadar tempolu ve yüksek sesli müzik, restoran değil de club havalarına girmiş bir mekan ve muhatap olunabilecek bir müdürün bile olmaması. Bu kadar şikayete rağmen hala kendilerini değiştirmiyorlar, müdür ve aşçı değişimi de fayda etmemiş. Anlıyorum ki Spago, müşterilerini dikkate almıyor. Bir de çoğu insanın haberi bile yok. Bu da şunu gösteriyor; İstanbul’da bir marka daha yok oluyor, gerçekten yazık…

Wolfgang Puck, İstanbul’a ne kadar sıklıkla gelip gitse de, Spago’nun 35’nci yılını İstanbul’da kutlama bahanesi olsa da bir İstanbul Spago’da bir yanlışlık olduğu kesin!

YAZI: Özge Ünal
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Spago İstanbul

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz