Spa Ceylon farkını yaşayın

Spa Ceylon orijinal ürünleri ve usta masaj ekibiyle beraber Şaşkınbakkal'da hizmet vermeye başladı...

24 Ekim 2013 14:47
Spa Ceylon farkını yaşayın
Yoğun ve stresli geçen bir günün ardından insana gelen iyi şeylerin başında geliyor Spa. Yoğun iş temposu, günlük stresler, koşturmalar derken hem fiziksel hemde ruhsal olarak oldukça yoruluyoruz. Ve biz farketmeden bedenimiz gün geçti çökmeye başlıyor. Sadece bedenimizde değil onu besleyen dinç tutan ruhumuz da bu hengamenin içerisinde kaybolup gidiyor. İşte bu nokta da hem bedenimizi hem de ruhumu dinç tutmamız gerek. Yılların acımasızlığına uğramamak içinde onları dinlemek ve onlara gerekli özeni göstermek gerek.


Hem insanın ruhunu besleyen hem de bedenin tüm yorgunluğunu alan Spa'lar bu durumlar için biçilmiş kaftan! Bambaşka bir felsefe ve ritüellerin bir bütünü olan spa terapileri ruhunuzu beslerken bedeninizinde dinç kalmasını sağlıyor. Bu mükemmel ritüller çok uzaklardan geldi ve Bağdat Caddesinde Spa Ceylon olarak yerini aldı. Spa Ceylon şimdi orijinal ürünleri ve usta masaj ekibiyle beraber Şaşkınbakkal'da hizmet veriyor. Peki Spa Ceylon nedir? Spa Ceylon'u diğer spa merkezlerinden ayıran özellikleri nelerdir? İşte şimdi tüm bu soruların cevapları için uzak diyarlara küçük bir yolculuğa çıkıyoruz...


Hint Okyanusunun kalbinde yuvalanmış "Göşyaşı Adası" Sri Lanka'dan gelen, asırlarca iyileşme ritüeli olarak kullanılan ve çok eski bilgeliklerin uygulamalarından esinlenilerek oluşturulan doğal sağlık ve bakım kürleri olarak mirasına sunulmuştur.

Vücudunuzun su ihtiyacının karşılanmasını sağlayan, vücudunuzu, zihninizi ve ruhunuzu tedavi edici, saflaştırıcı, yatıştırıcı etkiye sahip çeşitli ve çok değerli "Spa Ceylon" ritüelleri, rahatlatan, yenileyen ve tedavi eden antik Ayuverdik uygulamalardır.


Peki Ayuverdik ne demektir ve neye hizmet eder?

Ayuverda terimi Sanskritçe'de hayat anlamını taşıyan "Ayus", ve bilgi anlamına gelen "Veda" kelimelerinden oluşmuştur. Bir çok kaynağa göre en eski tedavi bilimi olarak kabul edilen Ayurverda, daha sağlıklı ve daha uzun yaşam için kullanılan bütünsel bir yaklaşımdır. Ayuverda inançları, her bir bireyi kendi belirgin enerji yapısına, fiziksel, zihinsel ve duygusal karakterinin tümünün karışımı olan enerji yapısına ve her kişide bulunan "Dosha" enerji türlerinden iki veya daha fazla yapıya odaklanmaktadır. Her bir bireyin zihinsel ve fiziksel sağlığı "Vatha, "Pitha" ve "Kapha" diye adlandırılan bu Doshaların dengelenmesi yoluyla sağlanmaktadır. Odaklanılan bu Dosha enerji türlerinden hangisine sahipseniz ona göre bir terapi görüyorsunuz.


Kısacası rahatlamaya ve iyileşmeye yönelik her şey Spa Ceylon'da mevcut. 8 ana ritüel başlığı altında 25 tane farklı ritüel var. Muhteşem Kandy Ritüeli, Seylan Vücut Ritüeli, Sakinleştirici ve Stresten Uzaklaştırıcı Ritüeller, Seylan Ayak Ritüelleri, Baş, Boyun ve Omuz Ritüelleri, Seylan Saflaştırıcı Ritüeller ve Seylan Saflaştırıcı Ritüeller.

Spa Ceylon'un özel ürünleriyle uygulanan ritüeller sonrasında vücunuzu tüm stresten uzaklaşmış şekilde bulacaksınız. Ruhunuzu ve sizin tüm yükünüzü taşıyan vücudunuzu ihmal etmeyin ve arada onları da ufak bir tatile çıkarın. Spa Ceylon'da geçireceğiniz harika dakikalar sonrasında yeniden hayat bulmuş gibi hissedeceksiniz. O yüzden arada kendinizi şımartın ve mükemmel anlar için Spa Ceylon'da huzurlu bir yolculuğa çıkın!

İrem Altınalev

[email protected]
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz