Soul Group'un muhteşem üçlüsü!

Boğaz'ın üçü bir aradası daha önce kimsenin düşünemediği, Soul Group'un sahipleri Aslı ve Cem Pasinli çiftinden çıktı..

09 Mart 2013 11:22
Soul Group'un muhteşem üçlüsü!
Eğlencenin ve huzurun yaşandığı gözde semtimiz Kuruçeşme'deyiz..

Aslı Pasinli bu işin doğayeni olmuş ve hala olmaya devam eden, kendisini sürekli geliştiren başarılı bir iş kadını.

Aslı ve Cem Pasinli çifti 10 yıldır bu sektörde, Banyan'ı büyük bir özveriyle markalaştırdılar. Şimdi sıra Kuruçeşme'de aynı çatı altında açtıkları üç ayrı konseptte dizayn edilmiş üç farklı mekan; İncirli Şaraphane, Kydonia ve La Mancha.


Önce İncirli Şaraphane'den başlayayım. Birinci katta bulunan mekan dekorasyonuyla beni baştan çıkardı diyebilirim. Kendimi salaşlığın içinde, tahtadan tabureler, karanlık bir ortam sadece şarapların ışıltısıyla Hollywood filminden rol çalmış gibi hissettim. Kavlar bölük pörçük her bölme ayrı bir anlam yüklü gibi, inanılmaz bir ambiyans!


Şarabın yanında 20 çeşit peynir seçeneği..

Buraya iş çıkışı veya yemek öncesi gelerek makul fiyatlara şarap keyfinin tadını çıkartabilirsiniz. Ayrıca entellektüel bir odaları da var; private partiler, doğum günleri ve toplantılar için keyifli..


Yazın bahçe aktif edilerek, boğazın havasını güzelce içinize çekebileceksiniz.

Orta kata çıkıyoruz, çok ferah bir alana sahip Giritli mutfağından özgün lezzetler sunan Kydonia'dayız.


Aslında menüleri Girit'ten gelen Türkler'in getirdiği tarihi reçetelermiş ve 70 çeşit meze var. Çok enteresan ve ne kadar özgün değil mi?


Aslı Pasinli Kydonia'yı şöyle özetliyor, 'bir deniz, iki yaka, tek sofra. Yani bir denizin iki yakasında yaşayan kültürlerin ortak sofrası!'

Bergamalı köylüler tarafından toplanan en özel otlar bu mutfakta buluşuyor.

Sakızlı Ahtapot

En üst katta yer alan La Mancha'nın denize nazır barı dudak uçuklatacak cinsten. Akdeniz mutfağının en özel lezzetleri, İspanyol Tapas, İtalyan Mutfağı'nın vazgeçilmezi makarnalar, Fas Mutfağı'ndan Kuzu Fajin de dahil olmak üzere Dünya Mutfağı'nın seçkin lezzetlerine La Mancha'da yer verilmiş.


Şunu da belirteyim, mutfakların koordinatörü, Cem Pasinli.

Aslı Pasinli: Bizi bina yönlendirdi. Üç mekan düşünmüyorduk ama çok iyi oldu.

Kesinlikle Aslı hanıma katılıyorum ve yazın bahçe ve teras keyfini lounge müzik eşliğinde hafif rüzgar ve iyot kokusuyla hayal bile edemiyorum.

İstanbul'un trafiğini göz önünde bulundurup, farklı yerlerde mekik dokumak istemiyorsanız Soul Group'ta dilediğinizi bulabilirsiniz.


Özlem Sucu
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz