Sosyal medyanın yeni fenomeni: Nusret!

Gerek lezzetleri gerekse tarzı ile dikkat çeken Nusr-Et Steakhouse'un ünlü şefi Nusret Gökçe, sosyal medyada paylaştığı video ve fotoğraflar ile sosyal medyada dünya çapında bir fenomen haline geldi.

10 Ocak 2017 11:30
Sosyal medyanın yeni fenomeni: Nusret!
Başarı öyküsü ile önce İstanbul'un, daha sonra tüm Tükiye'nin ve en sonunda tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başaran Nusret; lezzetleri ve mekanı kadar sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla da adından sıklıkla söz ettirmeyi başarıyor.

New York'ta çalışma izni olmadan çalışan biriyken, İstanbul'un en ünlü et restoranında şef olan Nusret; hem özel lezzetleriyle hemde lüks restoranı ile bol miktarda gündeme geldi. Son olarak Dubai'de açtığı şubesiyle de adını dünyaya duyurmaya karar veren Nusret; sonunda amacına ulaştı! Instagram hesabı üzerinden paylaştığı videoları ile gündemden düşmeyen Nusret'in yeni lakabı #saltbae oldu!

Ünlü et restoranı sahibi şef Nusret Gökçe'nin Instagram hesabı üzerinden paylaştığı videoları ve fotoğraflar ABD'de başlayan #SaltBae etiketiyle paylaşılıyor. İngilizce'de "SALT" tuz anlamına geliyor. "BAE" ise daha çok 'Before anyting else'in kısaltması olarak 'Herkesten önce gelen' anlamında kullanılıyor.

Ünlü şefin bu videoları bir anda sosyal medya ahalisinin dikkatini çekiyor ve bir geccede Nusret ünü tüm dünyaya yayılıyor! Özellikle eti kendi 'farklı' tarzı ile kestikten sonra yaptığı tuzlama hareketi bir anda tüm dünyanın dikkatini çekti. Onun eti tuzladığı kareleri insanlar farklı durumları ifade etmek için kullanmaya başladı. Dünyaca ünlü şarkıcı Bruno Mars bile Nusret'in fotoğrafını Twitter hesabı üzerinden paylaştı. ​Nusret'in tuz dökme hareketi, son günlerde yoğun kar yağışı yaşayan İstanbullulara da caps konusu oldu. Nusret'in bu hareketi yollara kamyonlarla dökülen tuza ve kar yağışına da benzetildi. İşte Türkiye'de yapılan o capsler;
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: nusret , saltbae

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz