Sofyalı 9

Asmalı Mescit'e doğru giderken sağda. Üç katlı bir binaya yayılan Sofyalı 9, sevimli ve şık bir meyhane.

07 Eylül 2013 14:25
Sofyalı 9
Masaları kaldırılsa da hala en popüler sokak olma unvanını hiçbir yere kaptırmayan Asmalı Mescit’in gözbebeği Sofyalı sokağın kendisi gibi özel bir meyhanesi var. Hatta bu güzel ve özel meyhane adını da bu sokaktan alıyor! Sofyalı 9 otantik dokusuyla Asmalı Mescit’in özel meyhanelerinden.

Asmalı Mescit’in ne olursa olsun ondan vazgeçmeyen müdavimleri vardır, bu müdavimlere sahip olan bir Asmalı Mescit sakini ise Sofyalı 9! Küçük kendine has bu meyhane mezeleri, balıkları ve tabi yanında rakısıyla meşhur. Sofyalı 9 aynı zamanda meyhane kültürünü sevenlerin de uğrak yeri. Çünkü Sofyalı 9 meyhane kültürü fazla bozmadan yaşatmaya çalışan mekanlardan.


Dekorasyonundaki eski hava, tahta sandalye ve masaları, duvarlarında asılı olan tabloları, fonda çalan müzikleri ile Sofyalı 9 bir meyhaneden beklediğiniz her şeyi size hissettirebiliyor. 3 katta hizmet veren Sofyalı 9 mezeleri ile misafirlerine adeta bir şölen yaşatıyor denilebilir. Misafirlerine 30’a yakın meze çeşidi sunan Sofyalı 9 mezelerinde ki farklılıklarla da ön plana çıkıyor örneğin Sofyalı 9’da diğer restoranlara nazaran bütün ahtapot ızgara yemeniz mümkün. Üstelik şimdi Sofyalı 9’un deniz ürünlerinden yapılan mezeleri de çeşitlenmiş durumda. Yani mezelerden oluşan iyi bir sofra kurmanız Sofyalı 9’da mümkün!


Sofyalı 9 aynı zamanda Türk ve Yunan meyhane kültürünü birleştiren mekanlardan. Fonda çalan Yunan şarkıları, masalardan yükselen şen sesler ve tokuşturulan kadehlerden gelen sesler Sosyalı 9’un atmosferini oluşturan unsurlardan. Dost sohbetleriyle birlikte etrafa yayılan anason kokusu, Sofyalı 9’un sıcak havasını oluşturuyor.


Eğer meyhane kültürünü seviyorsanız bir de Asmalı Mescit sevdalılarındansanız Sofyalı 9 iyi ve kaliteli zaman geçirebileceğiniz bir mekan. Dostlarla sohbet, arkadan size eşlik eden müzik birde masanızdaki leziz mezeler ile Sofyalı 9 güzel anılarınızda yer etmek için hazır.

Henüz havalar soğumamış ve Asmalı Mescit en cıvıl cıvıl zamanlarını yaşarken Sofyalı 9’da güzel bir meyhane keyfi yapmak paha biçilemez!İrem Altınalev

[email protected]
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Sofyalı 9

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz