Sevincy’nin ‘Sauce’ sergisi Sunset Grill & Bar’da sanatseverlerle buluşacak

Sevincy, ‘Bonbon Collection’ konsepti ile çalışmalarını sürdürdüğü ‘recycle art’ projesinin son ürünü olan ‘Sauce’ sergisini sanat ve iş dünyasının seçkin isimlerinin katılımıyla gerçekleşecek özel bir davet ile Sunset Grill & Bar'da açacak. Sergi, 31 Ağustos tarihine kadar gezilebilecek.

22 Ağustos 2016 19:59
Sevincy’nin ‘Sauce’ sergisi Sunset Grill & Bar’da sanatseverlerle buluşacak
Çağdaş sanatın Türkiye’deki sıra dışı temsilcilerinden Sevincy’nin, 2015 yılında başladığı Bonbon Collection adlı recycle art projesinin son sergisi ‘Sauce’, İstanbul’un en ilham verici mekanlarından biri olan Sunset Grill & Bar’da açılmaya hazırlanıyor

'Sanat, sınırsız ve kategorize edilemeyecek bir mağmadır. Bunun tek bir damlasını bile çayınıza damlatırsanız, kendinize yepyeni bir evren yaratmış olursunuz,” diyen ve her girişimiyle yeni evrenler yaratmayı sürdüren Sevincy, yaşamını ve sanatsal çalışmalarını Los Angeles - İstanbul arasında sürdürüyor.

Sevincy, 'Bonbon Collection' adlı 'recycle art' projesiyle eskimiş, modası geçmiş veya hasar görmüş objeleri yeniden yorumlayarak görsel açıdan mükemmel bir şova, içerik açısından sosyal sorumluluk projesine dönüştürdü. Sanatçının son gösterisi ‘Sauce’da, Mudo Concept'in outlet mağazasında kaderine terkedilmiş çatlak vazolar, zarar görmüş masalar ve diğer objeler, bu sihirli ellerle renklendirildi, aynı zamanda sağlamlaştırılarak birer sanat eseri olarak hayata döndürüldü.


Sevincy, ‘Sauce’ sergisini, "Mudo Concept’in eskimiş yuvarlak masalarını tatlı eserlerimde kullandığım sosa benzeyen boyamla gezegenlere çevirdim. Henüz ziyaret edemesek de üzerinde yemek yiyelim diye," ifadesiyle anlatıyor.

Çek sanat tarihçisi, küratör Martin Maryska, sanatçının hiper gerçek tatlı serilerini şöyle yorumluyor: "Eserlerin izleyiciye aktardığı bu tatlılık sansasyonu, insan doğasının en ilkel deneyimlerinden biridir. Ağızdaki şeker tadının bir heyecan hissini yaratması, vücudun şekeri almasından ve tetiklediği hormonların salınmasından sonra ortaya çıkar. Lakin, izleyici onun tatlılarını tadamıyor, dolayısıyla bu heyecan deneyimini yaşayamıyor. Eserlerin ilettiği bu suni tatlılık deneyimi, günümüzün sanatının, yaşam tarzının, medyanın ve modanın bize sunduğu suniliği yansıtıyor. İhtiyaç ve isteklerimizin aykırılıklarını ve tutarsızlıklarını, gerçekler ve yalanlar arasındaki çatışmayı su üstüne çıkaran bu eserlerde varılan nokta, sanatın estetik doğasının gerçekliğidir.”


Sevincy’nin, Gama Gallery ve Mudo Concept işbirliği ile hayata geçirilen ve birbirinden leziz renklerle soslanan sıra dışı eserleri, İstanbul'un en seçkin restoranlarından Sunset'te 24 - 31 Ağustos arasında sanatseverlerin ve meraklıların ziyaretine açık olacak.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz